Manželská etiketa

Manželská etiketa

Zaručený recept, jak udržet dlouhodobě spokojený manželský vztah neexistuje. Když vyprchá láska a ona pověstná „chemie“, je to začátek konce.  Přece jen se však najde několik rad, které se vyplatí využít, aby svazek dospěl třeba až ke zlaté svatbě. 


Nemusíte být zrovna těmi, kteří budou navyšovat rozvodovou statistiku. Ta se v ČR šplhá až k padesáti procentům. Co udělat pro to, abychom byli za borce a protějšek nepodlehl vábení odjinud?

 

Nepsaná pravidla v partnerství či manželství

Zajímejte se. Ptejte se svého partnera, jak se měl nebo mu jen tak během dne zavolejte nebo napište sms. Nemusíte spolu probírat jen nákup k večeři nebo výchovu dětí. Od věci není ani pochvala. Neplést si však s pochlebováním. Pochvala nic nestojí a říct někomu, že něco udělal hezky nebo že mu to dnes sluší, umí divy.
TIP: Zkuste jednu malou pochvalu denně.

Nikdo není dokonalý a nikdo neříká, že budovat vztah je jednoduché. Jste na to ale dva. Než začnete protějšku něco vyčítat, zamyslete se, jak byste danou situaci vyřešili sami a lépe. Rozhodně je lepší, když se nad rozbitým, byť oblíbeným hrnečkem zasmějete a půjdete společně koupit nový, než se kvůli tomu pohádáte.
TIP: Vzpomínky na problémy vyřešené úsměvem vás budou provázet celý život a častokrát z problému vznikne úsměvná historka, kterou budete vyprávět k pobavení přátelům.


 

Bylo by bláhové, myslet si, že po mnohaletém vztahu bude váš sexuální život stejný, jako v prvních měsících seznámení. Na celoživotní postelovou smršť můžete nejspíš zapomenout, ale na intimnosti rozhodně ne.
Ty jsou kořením celého společného života. Někdy nastane situace, kdy muž prostě „nemůže“. Podle statistik se s tímto problémem setkala nadpoloviční většina mužů ve věku nad 40 let. Výjimkou nejsou ani mladí muži. Pokud za postelovými problémy stojí přepracovanost, únava, požití alkoholu atd., není třeba hned navštěvovat lékaře a dělat ukvapené závěry. Existuje mnoho možností, jak si zpestřit radovánky dospělých.
TIP:  Začít můžete přípravou afrodisiakální večeře nebo rovnou sáhnout po přírodním povzbuzováku např. Proerectě shot, která funguje jako „energy drink“ na erekci. Hlavně o svých touhách a přáních mluvte
a nedělejte nebo neříkejte svému protějšku nic, čeho byste později mohli litovat.

 

Žijte společný život, ne dva životy vedle sebe. V takovém vztahu se může jednoduše stát, že se vzájemně odcizíte. Vše krásné vyprchá a zbydete si, jen jako společníci. Sdílejte proto společně svoje radosti i starosti, ptejte se, tolerujte se a neustále se od sebe učte a hlavně se doplňujte.
TIP: Zkuste už nikdy neříct „taková/ý prostě jsem, zvykni si“, není to úplně pravda. Na všem se dá pracovat,
i když je to občas běh na dlouhou trať. Chce to jenom chtít.

Milosrdná lež vítězí nad pravdou. Lež má sice krátké nohy, ale když je míněna dobře, může dojít daleko. A to platí v manželství dvojnásob. Rozhodně si ale nelžete v zásadních a životních situacích. To je pak lepší se svěřit a řešit vzniklou situaci stylem „víc hlav, víc ví“.
TIP: Obzvlášť zdrženliví buďte v citlivých tématech, jako je u žen jejich postava a u mužů jejich ego.

 

Více na www.proerecta.cz.

 

 

Zdroj fotografií: cz.123rf.com