Rozhovor: Ivana Regina Kupcová Sádlová

Rozhovor: Ivana Regina Kupcová Sádlová


Velikonoce jsou již tady a my jsme vyzpovídali spisovatelku, moderátorku, koučku Ivanu Reginu Kupcovou Sádlovou, abychom zjistili jak tráví Velikonoce ona, jak si vyzdobila dům velikonoční dekorací a jaké od ní máme doporučení na zabavení dětí během Velikonoc v karanténě.

 

  • Ivano, Velikonoce jsou krásné svátky jara, jak je budete letos trávit?

Můj křiklavě žlutý dům svítí jako pampeliška. Interiér domu se skládá ze dvou pater, které obývají moje milované starožitnosti. O velikonočních svátcích je v každé místnosti velmi pečlivě naaranžovaná sváteční výzdoba v dobovém stylu – lidová secese. Nemohu opomenout svoji rozsáhlou zahradu, kde na větvích stromků a keřů se houpají barevná vajíčka a u vchodových dveří nás vítá veliký zajíček kde na venkovní lavici je svátečně prostřeno pro koledníky. Prostě utíkám do pohádky.

 

  • Chystáte pro své čtenáře a fanoušky nějaké novinky v podobě nové knihy, nebo nějakého projektu, kde by Vás mohli vidět?

Zatím pracuji na dvou radiových stanicích. Možná, že zajíček mi nadělí a dostanu i znovu angažmá v nějaké televizi. Nechci zakřiknout, že z poloviny už je hotové nové CD na kterém už pracuji půl roku. Název neodtajním jen naznačím, že se jedná o relaxační námět a téma – jsem tak trochu pověrčivá.

 

  • Aktuální situace nám v období Velikonoc a naplňování Velikonočních tradic jako je koledování moc nepřeje. A jelikož víme, že jste velmi kreativní, máte pro nás nějaké tipy jak zabavit děti i dospělé? 

I dospělí jsou duší dětmi. Odhoďme na chvilku dospělou tvář a buďme dětmi. Zkusme znovu zlobit, dělat si legraci sami ze sebe, hrát na schovku, stavět stavebnice nebo si vymyslet svoji vlastní velikonoční pohádku. Děti se zapojí a Vás pohltí pozitivní dětská energie i fantazie.

 

  • Slyšeli jsme jak říkáte svým klientům, že zajíček odnese zlé věcí v nůši. Vnímáte tedy, že po Velikonocích se situace uklidní a začneme se vše vracet do normálního stavu a bezpečnostní opatření se začnou rychleji uvolňovat?

Ano, zajíček to nejhorší období podle mého vnímání opravdu odnese v nůši. Je to moje přesvědčení a podle všech průzkumů a statistik v tomto státě naši zákonodárci opravdu dělají maximum. Na každém z nás záleží jak jsme ukáznění, ale pevně věřím, že tento chaos brzy pomine.

 

  • A na závěr, co byste našim čtenářům popřála do dalších dnů?

Velikonoční svátky jsou jen o dobrém jídle, hodování ale i trošku otevření srdíček, to znamená naučme se naslouchat i druhým a hlavně najděme si chvilku abychom si promluvili se svým vlastním já, co od života chceme. Život je dar, a je to nejcennější dar na světě, vlastně klenot. Takový klenot musíme chránit, jelikož nic cennějšího na světě není.