Éterický olej TYMIÁN

Éterický olej TYMIÁN

Potřebujete si dodat odvahu, posílit vůli a zbavit se strachu? Pořiďte si esenciální olej z tymiánu! Jeho vůně vás připraví na rozhovor se šéfem, pomůže vám obstát při zkoušce nebo vás zbaví únavy během nekonečného pracovního dne TYMIÁN: Latinský název : Thymusv


Potřebujete si dodat odvahu, posílit vůli a zbavit se strachu? Pořiďte si esenciální olej z tymiánu! Jeho vůně vás připraví na rozhovor se šéfem, pomůže vám obstát při zkoušce nebo vás zbaví únavy během nekonečného pracovního dne rs_tymian rs_tymian2TYMIÁN: Latinský název : Thymusvulgaris, Zěmě původu: Francie, Maroko, Španělsko,Řecko, Způsob získávání silice: Tymián je trvalý aromatický keřík s malými zelenošedými listy a fialovými nebo bílými kvítky. Esenciální olej se získává parní nebo vodní destilací z květenství a listů. Existuje mnoho různých druhů tymiánů, ale snažte se kupovat pouze linalolový tymián, který je nejjemnější a netoxický.

Charakteristika

Tymián má intenzivní čerstvé, zelené bylinné vysoké tóny a sladké, kořeněné léčivé podtóny. Mísí se dobře s většinou ostatních bylin, ale také s levandulí, bergamotem, citronem, borovicí.

Účinky na tělo

Výborné antiseptikum, antibiotikum-působí proti virům, bakteriím a plísním. Léčí onemocnění dýchacích cest, rýmu, záněty dutin. Stimuluje imunitní systém. Tiší bolesti kloubů a svalů. Je také výborný odpuzovač hmyzu.

rs_tymian1Působení na psychiku

Přestože tymián patří mezi stimulující prostředky, celkově vyrovnává různé pochody v těle a je výhodný pro osoby trpící chronickou únavou, protože oživuje i uklidňuje současně, podle toho, co tělo potřebuje. Je vhodný do koupelý, aromatických lamp a masážních olejů, ale je dobré jej smíchat s jinými oleji, aby se vyvážila jeho silná bylinná vůně. Tymián povznáší, ochraňuje a povzbuzuje. Je vhodný pro osoby se sklonem k apatii a melancholii, protože stimuluje jak fyzickou sílu, tak sílu emocionální a duševní. Lidi, kteří jsou „mimo“, dokáže psychicky ukotvit. Upozornění: Vyhněte se mu v těhotenství, nedávejte ho dětem do 3 let. Text: Jana Fridrichová