Chraňte pokožku před sluncem

Chraňte pokožku před sluncem

Soutěž!


Photoderm SPOT-AGE SPF 50+

ANTIOXIDANTY POSÍLENÁ OCHRANA PŘED SLUNCEM, REDUKUJE SKVRNY A VRÁSKY

 

SLUNCE je ZODPOVĚDNÉ ZA 80 % STÁRNUTÍ PLETI

Opakované vystavování se slunci každou sezónu zvýrazňuje znaky stárnutí. "Photoaging" je termín používaný dermatology k označení stárnutí pokožky, tedy stárnutí pokožky způsobeného sluncem. Ovlivňuje zejména nejčastěji a nejpřirozeněji odhalené části těla jako jsou obličej, výstřih, ruce a předloktí. Zvýšením průměrné délky se tato problematika stává ještě náročnější. Zvyšující se a někdy celoroční používání ochrany před sluncem s vysokým slunečním faktorem nedokáže předejít vytváření skvrn a vrásek způsobených sluncem. Abychom předešli neustálému zhoršování, je nutná komplexnější ochrana před sluncem.

 

SLUNEČNÉ SKVRNY: PRNÍ ZNAKY STÁRNUTÍ POKOŽKY

Pigmentové skvrny známé jako pigmentové skvrny se začínají objevovat postupně. K těmto varovným signálům poškození pleti bychom měli přistupovat velmi zodpovědně, protože jsou jen vrcholem ledovce. Pigmentové skvrny jsou důkazem, že hluboko v pokožce již došlo k jiným modifikacím, například ztrátě elasticity a pevnosti pleti.

 

VŠECHNO O PIGMENTOVÝCH SKVRNÁCH

Na rozdíl od pih, které jsou dědičné, pigmentové skvrny jsou zapříčiněny faktory životního prostředí. Vystavování se slunečnímu záření zapříčiňuje mnohé změny pleti, včetně zvýšení hladiny melaninu, který je nerovnoměrně distribuován. Pigmentové skvrny jsou nejdřív nenápadné, objevují se během vystavení slunci a pak mizí. Časem se však stávají trvalé.

ZTRÁTA PEVNOSTI A ELASTICITY, VRÁSKY A POŠKOZENÍ HLUBOKO V POKOŽCE

Oxidační stres způsobený vystavením se světelnému záření odbourává kolagen a elastin.

Poškození hluboko v pleti zapříčiněné širokým solárním spektrem způsobuje vrásky a také ztrátu pružnosti a pevnosti.

UVA paprsky, viditelné světlo a infračervené záření jsou typy záření, které se dostávají nejhlouběji do pleti a právě proto třeba vzít je v úvahu jako součást komplexní prevence stárnutí pokožky.

 

Protože vysoké SPF není dostačující…

Mnozí nechtějí zařadit stárnutí pleti k přirozenému chronologickému stárnutí, ale je náročné vyhnout se každodennímu vystavení se slunci, dokonce i bez trávení hodin na pláži. Mnohem efektivnější než základní ochrana před sluncem, to je Photoderm SPOT-AGE SPF 50+, který obsahuje inteligentní komplex aktivních ingrediencí proti pigmentovým skvrnám a znakům stárnutí. Díky preventivnímu a korekčnímu účinku poskytuje efektivní denní ochranu před všemi komponenty světelného spektra: UVA paprsky, UVB paprsky, viditelným světlem a infračerveným zářením. To znamená: až o 97 % méně tmavých skvrn1 díky nejúčinnější formě vitamínu C v synergii s vitamínem E, který posiluje ochranu před oxidativním stresem. Navíc centella asiatica stimuluje produkci kolagenu a zmírňuje už existující projevy stárnutí až o 79 %2.

1 Klinická studie: test účinnosti proti stárnutí pleti (tmavé skvrny, vrásky a ztráta pevnosti) na 20 ženách (ve věku 35-65 let) s použitím Photoderm SPOT-AGE SPF 50+ pod dermatologickým dohledem během 56 dní.

2 Test na 33 ženách (ve věku 35-70 let) s použitím Photoderm SPOT-AGE SPF 50+ pod dermatologickým dohledem během 28 dní – Brazílie 2018

 

Kdy jste zaznemanala první známky stárnutí pleti vy?
Pošlete nám vaše tipy, kdy a jak jste první vrásky přijali vy. A dají se nosit s grácií?

 

 

Na jednoho pisatele čeká odměna v podobě produktů od Bioderma.
Odpovídejte do 31.7.2020.

 

Více najdete také na www.bioderma-cz.com.