Jak poznáme kvalitní krmiva pro naše čtyřnohé miláčky?

Jak poznáme kvalitní krmiva pro naše čtyřnohé miláčky?

SOUTĚŽ o balíčky Fitmin!


 

Každý majitel psa chce svému čtyřnohému mazlíčkovi dopřát to nejlepší krmivo, neboť jeho kvalita ovlivňuje nejen to, jak pejsek vypadá – zda má kvalitní srst a zuby, ale i jeho celkové zdraví a délku života. Podle čeho bychom se měli řídit a jak vybrat nejlepší krmivo právě pro našeho pejska, radí specialistka na výživu pro psy a kočky značky Fitmin Adéla Palacká.

Zorientovat se dnes v obrovské nabídce krmiv a vybrat pro pejska to nejlepší není vůbec snadné. Dle Adély Palacké je vhodné si nejprve vybrat konkrétní typ krmiva: „Na začátku je potřeba zvážit psovy potřeby a naše možnosti. Uvědomit si, zda chceme krmit doma připravovanou stravou (vařené či syrové), nebo suchými kompletními krmivy, tzv. granulemi. Pokud se rozhodneme pro granule, je vhodné je vybírat pejskovi na míru. Tedy podle jeho velikosti, stáří, aktivity, zdravotního stavu aj.“ U vybraných krmiv je důležité sledovat etikety, číst nejen složení, ale i analytické složky. Složení nám může prozradit mnoho o použitých surovinách. Zda je v krmivu zastoupena například rýže, kukuřice, pšenice, nebo je krmivo úplně bez obilovin, tedy grain free. U kvalitních krmiv bývají rozepsány podrobněji i zdroje a formy masa. Ze složení lze tedy zjistit, zda maso bylo použito v čerstvém stavu, nebo jako předsušená komponenta (maso sušené, masová moučka aj.). Dále pak zda pocházelo z jednoho konkrétního druhu, nebo se jedná o směs mas neznámého původu, nejčastěji označovanou termínem „výrobky ze suchozemských zvířat a výrobky z nich získané“.

Základem je vysoký podíl čerstvého masa

Základem psích granulí by mělo být samozřejmě maso. V ideálním případě vybírejte taková krmiva, která vedle masa sušeného obsahují i maso čerstvé. To granulím dodává vyšší chutnost a kvalita živin je u těchto výrobků na úplně jiné úrovni. „Pokud se maso přidává do výrobního procesu v syrovém (čerstvém) stavu, tak i výsledné granule jsou ve vyšší kvalitě. Maso totiž podstupuje tepelné zpracování pouze jednou během výroby granulí
a nedochází u něj ke ztrátě živin ještě před zapracováním do granulí, např. při samotném sušení masa,“
vysvětluje Adéla Palacká. Vedle množství masa je vhodné mít informaci i o hodnotě živočišného proteinu, který nám udává, jaké množství bílkovin pochází ze zvířat, jelikož obsažené bílkoviny mohou být nejen živočišného,
ale i rostlinného původu.  „Sestavení vyvážené kombinace všech surovin není jednoduché, a proto je nezbytné je vybírat pečlivě s ohledem na konkrétního jedince (štěně, březí fena, starší pes aj.), ale též s respektem k surovině samotné. Tak aby měla co nejlepší dopad na zdraví a vitalitu jedince,“ vysvětluje Palacká a dodává: „Doporučovaná hodnota bílkovin v krmivu pro dospělé psy by se měla pohybovat v rozmezí cca 18 – 32%, kdy je důležité sledovat původ bílkovin. U zdravých jedinců by měl určitě obsah živočišných bílkovin převyšovat bílkoviny rostlinné. Jinak tomu může být v případě speciálních veterinárních diet, které jsou sestaveny s ohledem na konkrétní zdravotní problém. Krmivo s obsahem nad 30 % je vhodnější pro psy ve vyšší pracovní či sportovní zátěži.“

Výživový program: Krmivo na celý život

Výživový program Fitmin je kompletní krmivo vhodné pro štěňata, dospělé i psí seniory. Receptury obsahují
až 50 % čerstvého drůbežího nebo jehněčího masa vysoké kvality, jehož chutnost ještě umocňuje játrový obal. Granule v červených, žlutých a fialových obalech obsahují drůbeží maso. Pozornosti chovatelů nesmí uniknout ani krmivo v zelených obalech Lamb & Rice. Rozdílné je tím, že obsahuje namísto drůbežího masa jehněčí, které většinou vyhovuje citlivějším psům trpícím například alergickou reakcí na drůbeží maso.

 

BENEFITY VÝŽIVOVÉHO PROGRAMU

  • Krmiva na míru: Snadné přizpůsobení nutričním požadavkům v průběhu celého života psa.
  • Čerstvé maso: Každý pytel obsahuje 50 % čerstvého masa.
  • MINI, MEDIUM, MAXI: Pokryjí celé životní období od štěněte až po psího seniora, a to jak malých, středních, tak i velkých a obřích plemen.
  • Light, Maintenance, Performance: U dospělých psů pomáhá zvládat jakoukoli aktivitu, od menší zátěže až po vysoké sportovní výkony.
  • Receptura bez pšenice: Výrazné snížení rizika alergických reakcí.
  • Komplexní dentální péče: Zdravé zuby a dásně.
  • Výtažek z rozmarýnu: Stimuluje imunitní systém, podporuje cirkulaci krve a zlepšuje trávení.
  • Obsahuje omega 3 a 6 mastné kyseliny: Pro zdravou kůži a srst.

 

Česká kvalita z podhůří Orlických hor

Pro značku Fitmin je nejdůležitější poskytnout domácím mazlíčkům ten nejlepší základ ke spokojenému
a zdravému životu. A to s respektem ke zvířeti samotnému i k přírodě. „Dbáme na to, aby naše receptury byly nutričně vyvážené a vyrobené z kvalitních surovin,“ dodáv Adéla Palacká. Značka Fitmin byla v Česku průkopníkem výroby granulí z čerstvého masa, a proto její receptury tvoří především čerstvé maso vysoké kvality.Díky tomu jsou granule pro psy a kočky nejen atraktivnější a chutnější, ale zachovávají si i větší množství cenných živin, vitaminů a minerálních látek. Lidé z Fitminu jsou totiž sami chovatelé a velcí srdcaři, a proto vyrábí krmiva v takové kvalitě, aby jejich vlastní zvířata byla co nejspokojenější.

 

Kvalitní české produkty

Prioritou Fitminu je kvalitní složení krmiv. Ta jsou totiž vyráběna v souladu se systémem jakosti podle normy ISO 9001:2015. Od roku 2012 Fitmin vlastní certifikát International Food Standard (IFS), který je velmi důležitý
a uznávaný v potravinářství ve světě. Krmte své mazlíčky krmivem, které splňuje stejné podmínky výroby jako lidské jídlo.

Více informací o produktech a firmě najdete na www.fitmin.cz.

 

A co můžete vyhrát?
Dokonalý balíček dobrůtek pro vašeho čtyřnohého chlupáče :-)

 

Sledujte také FB a IG Fitmin.

 

 

 

 

Výherci:
D. Soukupová, S. Pavelková, M. Krčmářová