Moderní umělé vánoční stromky, které nerozeznáte od živých

Moderní umělé vánoční stromky, které nerozeznáte od živých

Vánoční svátky by se měly nést především v klidu, míru a odpočinku. Bohužel, často je doprovází stres a shon. Pokud však v letošním roce nechcete shánět stromeček a dárky na poslední chvíli, začněte už od podzimu. Uleví se nejen vám, ale také vaší peněžence. V současné době jsou k dostání moderní umělé vánoční stromky, které jsou od těch živých k nerozeznání.


Při výběru vánočního stromečku si kladete otázku, jestli investovat do pravého jehličí, nebo sáhnout po umělé alternativě. Samozřejmě, obě možnosti mají své přednosti a úskalí. Co se designu týče, umělý vánoční stromek vypadá jako živý, tedy pokud sáhnete po variantě s 3D jehličím.

Přírodní stromeček

Přírodní stromek vypadá autenticky, navíc do interiéru přinese nádhernou vůni, ovšem na druhou stranu mívá asymetrický tvar a nekompaktní rozměry. Přírodním stromečkům sluší především starožitné a přírodní ozdoby, populární jsou například i retro ozdoby.

Přecházíme však k nepraktickým vlastnostem živých jehličnanů. Vánoční stromeček dříve či později začne opadávat. Borovice opadávají mnohem více než jiné druhy, což se však odráží i v nižší pořizovací ceně. Do našich končin se dostaly i exotické stromečky. Jestliže chcete, aby vydržel stromeček až do Třech králů, umístěte ho do chladnější místnosti.

Co se ekologického hlediska týče, přírodní stromečky se nedoporučují, protože se každoročně vykácí kvůli vánočním svátkům stovky tisíc stromů, což planetě příliš neprospívá. Právě i z takového důvodu se spousta lidí rozhoduje pro umělý vánoční stromek, který vydrží několik dlouhých let, klidně i dvě dekády.

Umělý stromeček

Stále oblíbenější volbou jsou umělé vánoční stromky 3D. Chlubí se nenáročností a tvarovou stálostí, neopadávají a mají symetrický tvar. Pro někoho je nepříjemné stromek sestavovat a po vánočních svátcích skládat, ale na druhou stranu nikde nemáte opadané jehličí, nemusíte řešit vyhazování stromku a podobně. Prostě ho jen sbalíte do krabice a schováte na další rok.

Investice do umělého stromku je sice vyšší, zejména jestli zvolíte variantu s 3D jehličím, ale nakonec se vám investice během dvou až tří let vrátí. Umělý stromek vám vydrží klidně i dvacet, třicet let.

Vybrat si můžete z pestré škály provedení. Připraveny jsou stromečky s atypickými tvary a barvami, nechybí ani minimalistické alternativy. Dětem se zamlouvají podsvícené stromečky, které dodávají interiéru ojedinělou atmosféru. Pro výrobu se navíc používají nehořlavé materiály, takže se nemusíte bát, že by došlo k nějaké vánoční nehodě.

Umělé vánoční stromky 3D jsou opravdovým hitem, jejich jehličí neopadává, přitom vypadá jako skutečné. Jsou husté, vypadají jako živé a k dostání jsou různé druhy – od borovice přes smrk až po jedli. Přijdou si na své i lidé, kteří potřebují malý 60centimetrový stromek. Zkrátka nepřijdou ani jedinci prahnoucí po vysokém stromku, přičemž v nabídce je i verze s 270 centimetry.

Prodej vánočních stromků

Vánoční stromek k Vánocům neodmyslitelně patří, jedná se o jeden ze symbolů. Jestliže hledáte někoho, kdo nabízí prodej vánočních stromků, podívejte se do pestrého produktového portfolia společnosti Svetstromku.cz. Prodej startuje již 1. září, přičemž všechny nabízené stromky jsou skladem, takže e-shop je odesílá do 24 hodin.

Vybrat si můžete z více než čtyřiceti exkluzivních vánočních stromků. V nabídce nejsou jen 3D varianty, ale také stromečky bílé, zasněžené či v květináči. Záleží pouze na vás, který stromek se vám nejvíce zamlouvá. Někdo preferuje hustý, jiný zase štíhlý a extra vysoký. Uvedený internetový obchod se svou nabídkou snaží uspokojit každého zákazníka.