Korektory na obličej: nenápadného pomocníka opravdu oceníte!

Korektory na obličej: nenápadného pomocníka opravdu oceníte!

Absolutní nutnost jakékoli dámské kosmetické taštičky, to je korektor na obličej. Ten správný má perfektní krycí schopnost a jeho použitím můžeme vytvořit dokonalou pleť bez sebemenší vady. Korektor skrývá téměř všechny nedokonalosti pleti: pigmentaci, fleky po akné, mimické vrásky, popraskané žilky na obličeji i tmavé kruhy pod očima.


Typy korektorů 

  • Tekutý. Jde o produkt na vodní bázi. Má konzistenci lehkého krému a prodává se v tubách, skleněných lahvičkách s mini štětcem nebo houbovým aplikátorem, který je vhodný pro bodové nanesení. Nelze jej fixovat pudrem, pak se objevují skvrny a hrudky. Často obsahuje reflexní částice a dokonce může nahradit rozjasňovač.

  • Tuhý. Prodává se v tyčinkách a tužkách. Tyčinky mají hustou a krémovou konzistenci. Snadno se nanáší, stínění je však obtížnější, proto se používá bodově. Perfektně se hodí na suchou pokožku a skvěle maskuje problémové oblasti (tzv. T-zónu). Tužky mají krémově-tuhou texturu a matný efekt. Složení je často antibakteriální.

Tento produkt je multifunkční, lze jej použít jako základ pod rtěnky a oční stíny. Oba typy dokáží skrýt malé jizvy, mimické vrásky, zarudnutí a další kosmetické vady.

 

  • Suchý. Je vyrobený na bázi minerálního prášku. Skrývá červené a jiné skvrny, vyrážky, záněty, vizuálně mění rysy obličeje. Pohodlně a rychle se nanáší štětcem nebo labutěnkou. Prodává se jako sada nebo samostatně. 

 

Jak správně používat barevné korektory?

Ve skutečnosti jsou velmi univerzální a efektivní, protože umožňují kvalitně zamaskovat nedokonalosti a také upravit tvar obličeje. Nejčastěji se používají korektory ve čtyřech základních barvách.

  • Zelené korektory maskují akné a zarudnutí, protože barvy ležící ve spektru přímo proti sobě se navzájem neutralizují. Pokud se na tváři objevil poměrně velký pupínek, pak po bázi naneste bodově tenkou vrstvu zeleného korektoru, posléze aplikujte korektor v odstínu perfektně odpovídajícím barvě pleti. Tato technika nejúčinněji neutralizuje zarudnutí. Jako poslední krok zapracujte do pleti pudr.

  • K neutralizaci fialových a modrých tónů jsou zapotřebí žluté a broskvové korektory - účinně maskují tmavé kruhy pod očima. Doporučujeme nanášet tenkou vrstvou před aplikací make-upu.

  • Zelenou barvu nejlépe neutralizuje růžový korektor, ten se často používá jako primer pod make-up.

  • Široce se používají také korektory hnědých odstínů. Aplikujte je syntetickým štětcem pod lícní kosti,
    na boční oblasti čela a nosu.

 

 

 

článek partnera