Usínejte na kvalitním a hebkém prostěradle

Usínejte na kvalitním a hebkém prostěradle

K posteli z masivu, kvalitnímu roštu a zdravotní matraci patří komfortní povlečení a prostěradlo. Zvolte si vhodný materiál, na kterém se vám bude dobře spát.


 

Při výběru prostěradla sledujte jeho střih, barvy, rozměry i materiál. Pokud máte doma alergika, pohlídejte si, aby se dalo prostěradlo vyprat alespoň na 60 °C, ať během praní zničíte roztoče, viry i bakterie. Sledujte
i gramáž, čím bude vyšší, tím bude prostěradlo kvalitnější, příjemnější a bude mít delší životnost.

Froté prostěradla

Froté prostěradla jsou jemná, savá a příjemná. Vynikají nadprůměrnou gramáží 190-195g/m2. Většinou se skládá minimálně z 80 % bavlny a 20 % umělých vláken. Skvěle se udržují, nemusí se žehlit, je prodyšný, dobře saje a odvádí pot. Froté prostěradla bývají na gumu a dají se používat celoročně. V létě jsou prodyšná a v zimě mají mírně hřejivé vlastnosti a jsou k dispozici ve spoustě barev.

Jersey prostěradla

Jersey prostěradla se vyrábí ze 100% bavlny, jsou prodyšná, savá a hebká na dotek. Jsou mimořádně pružná
a dají se vypnout až o 25 % více než je jejich původní velikost, proto se vyrábí bez umělých příměsí. Navíc jsou barevně stálá díky barvení reaktivními barvami. V nabídce jsou v gramážích 160g/m2 a 185g/m2.

Plátěná prostěradla

Bavlněná prostěradla jsou ve spoustě barev, ve formě plátěných plachet nebo s gumou. Jsou lehká, příjemná na dotek, vyrobená ze 100% bavlny a vydrží

mnohonásobné praní na vyšší teploty. Ochrání matraci před znečištěním a mechanickým poškozením, mají skvělou prodyšnost, jsou šetrná k pokožce a výborně sají pot. Bavlněná prostěradla mají gramáž 170g/m2.

Jak vybrat ideální prostěradlo

Vyberte si barvu, materiál, typ, tedy plachtu či napínací prostěradlo a správný rozměr, zejména kvůli výšce matrace. Pečlivě si změřte délku, šířku i výšku matrace. Standardní prostěradla jsou na matrace vysoké 15-20 cm, některé matrace ovšem bývají vysoké až 40 cm. Na ty se hodí atypická prostěradla, nebo si je nechte ušít na míru. V nabídce jsou i prostěradla do postýlky a na dětské postele.

Slaďte barvy i odstíny

Barvu prostěradla přizpůsobte odstínu, vzoru i designu povlečení a barvám v ložnici. Bílá prostěradla se hodí ke každému povlečení. Pokud máte doma zvířecí mazlíčky, vsaďte raději na pestré barvy a batikovaná prostěradla, které navíc oživí každou ložnici. Skvěle se kombinují s vícebarevným povlečením a různými motivy.

Doporučujeme chrániče matrací

Matracový chránič od českého výrobce zdeněkstaněk.cz padne na všechny rozměry matrací včetně atypických délek. Můžete si jej nechat vyrobit i na míru. Je perfektní ochranou matrace před poškozením, promočením
a ušpiněním. Snadno je přichytíte pomocí čtyř gum v rozích chrániče. Díky chráničům matrace výrazně prodloužíte životnost matrace a snížíte četnost nutnosti jejího čistění.