“Hydratační krémy jsou v zimě nezbytnost,” říká dermatoložka

“Hydratační krémy jsou v zimě nezbytnost,” říká dermatoložka

V každém ročním období vyžaduje pleť specifickou péči. Jak ji v zimě udržet v kondici, používat či nepoužívat v tomto ročním období hydratační krémy a co si pořídit do kosmetické taštičky, když jedete na hory?


Působení větru, mrazu, nízká vlhkost ve vytápěných místnostech a náhle přechody ze zimy do tepla narušují přirozené regulační mechanismy naší pokožky. Zima ubírá pleti vlhkost, takže je sušší, drsnější a bez jasu. Klíčem péče o pleť v zimním období je důkladná hydratace a posílení její přirozené ochranné bariéry. „Informace o nevhodnosti používání hydratačních krémů v zimě jsou mýtus. Naopak je v tomto období nezbytné používat hutnější hydratační krémy s výživnými a zklidňujícími látkami, jako například vitamín E, kyselina hyaluronová, bambucké máslo nebo propolis. Aplikace krému by měla proběhnout nejpozději 20-30 min před odchodem
z domu, aby se dostatečně vstřeba
l,říká dermatoložka a skincare expertka prodejen Marionnaud Hajnalka Méryová Faragó. Alespoň jednou týdně si také dopřejte výživnou pleťovou masku a nezapomínejte na oblasti očí a rty. Tyto partie jsou mimořádně citlivé na nepříznivé venkovní podmínky.

Opalovací krém i v zimě

Chystáte se na hory? Přibalte si do své kosmetické taštičky také krém na opalování.  Čím vyšší nadmořská výška, tím více jste vystaveni UV záření. “Stále nemáme zažité, že opalovací krémy jsou nutné i v zimě. Sluneční paprsky se v zasněžené přírodě ještě více odrážejí a mohou vaši pokožku poškodit. Bohužel platí, že každých 300 výškových metrů se intenzita slunečního záření zvyšuje o 10%,” dodává dermatoložka Hajnalka Méryová Faragó.

Nezapomínejte na ruce

Kůže rukou je v zimě vystavena extrémnímu stresu, proto je mažte i několikrát denně. Kvalitní ochranné
a hydratační krémy umožňují kůži dýchat, vyživují ji a zároveň omezují pronikání dráždivých látek do pokožky. Parfémované kosmetické přípravky mohou ruce dehydratovat. Pokud jim chcete dopřát extra péči, ideální je patnáctiminutová olejová koupel či zábal ze silné vrstvy hydratačního krému.

 

Tip: Nechce se Vám chodit po obchodech? Potřebujete doplnit zásoby kosmetiky nebo řešíte kosmetický problém a sháníte radu odborníka? Síť prodejen Marionnaud spustila speciální služby pro své zákazníky.
Po telefonu či prostřednictvím video konzultace je možné využít zkušené beauty konzultantky, které vám poradí s výběrem produktů, online objednávkou či případným kosmetickým problémem.

  

 

Více na www.marionnaud.cz.