Kolekce Severské motivy oslavuje krásy zimní přírody

Kolekce Severské motivy oslavuje krásy zimní přírody

Česká rodinná zlatnická firma JK Jitka Kudláčková uvádí ucelenou kolekci inspirovanou drsnou, ale úchvatnou severskou zimou.


Chladná rána, která zdobí stromy a trávníky jinovatkou, nám ukazují, že zima se neodvratně blíží. Toto roční období přináší do života přírody nové obrazy a jeho krásu a někdy drsný charakter se česká rodinná zlatnická firma JK Jitka Kudláčková pokusila zachytit ve speciální kolekci šperků s příznačným názvem Severské motivy. Inspirací byly severské pláně plné sněhu, skal a ledu, bičované větrem a bouřemi, vytvářející tím nádherná zákoutí divoké přírody, jež svou krásou berou dech.

Nápad vytvořit kolekci, která bude oslavovat zimu v celé její kráse, ale také strohosti, vznikl v dílně JK již před deseti lety. Nyní, o dekádu později, je kolekce ucelená a doplněná o nové šperky. Propojovacím bodem celé kolekce je zvláštní zpracování povrchu šperku, který svým zvláštním reliéfem připomíná sněžné závěje. Lesk žlutého zlata pak evokuje odlesky zimního slunce a australské opály třpyt ledových ploch. V kolekci se jasně odráží severský minimalismus, kde drsnost a jemnost vytváří jeden úžasný celek. 

 

Tato kolekce se vytváří výhradně ručně, kdy zlatník využívá původní zlatnickou techniku natavování zlata. Tak vznikají unikátní a jedinečné tvary. Povrch pak není vyleštěn do hladka, jak jsme u šperků zvyklí, a to mu dává jeho jedinečnost. Šperky z kolekce Severské motivy pro JK nafotila Karolína Kokešová, Miss Global 2019, která se jako třetí Česka v historii stala vítězkou světové soutěže krásy. 

 

Počátek letošní zimy bude možná jiný, než na jaký jsme zvyklí, zimní příroda ale bude stejně krásná jako každý rok. A stejně jako každý rok se blíží Vánoce. Šperky z dílny JK, které zajisté potěší každou ženu, která je najde pod vánočním stromečkem, naleznete na eshopu na stránkách www.jk.cz nebo snad již brzy přímo v prodejně v Praze.