Kdy je nejlepší vyrazit do Chorvatska na dovolenou?

Kdy je nejlepší vyrazit do Chorvatska na dovolenou?


Chorvatsko patří stále k těm nejoblíbenějším turistickým destinacím. Chorvaté se pyšní obrovským důrazem na tradici a milým, přátelským chováním. Někteří turisté dokonce nedají na Chorvatsko dopustit skrze vynikající pokrmy, alkoholické i nealkoholické nápoje a nádherné písčité pláže. Ve kterém měsíci si tuto jedinečnou destinaci užijete nejvíc?

Mimo hlavní turistickou sezónu se vyhnete davům

Hlavní turistická sezóna trvá v Chorvatsku od července do srpna. V tuto dobu se na plážích a v přímořských hotelech nachází obrovské množství turistů. Aby taky ne, když právě uprostřed léta je na Jadranu nejlepší počasí, slunce svítí celé dny a na mráček byste narazili jenom zřídka. Nejvíce hodin slunečního světla nabízí Hvar a Korčula. Pokud se tedy chystáte do Chorvatska za mořem a vyhřátými písečnými plážemi, vydejte se na dovolenou právě v červenci a srpnu.

Ne všichni turisté ovšem milují přeplněné pláže a hotely. Někteří naopak na dovolené touží po klidu, samotě
a soukromí. Patříte-li k této nevelké skupině lidí, doporučujeme vám vydat se do Chorvatska mimo hlavní turistickou sezónu. Pobřeží bude nádherně klidné a voda bude stále dostatečně teplá a vhodná ke koupání. Navíc ušetříte za hotel i případné občerstvení, protože mimo červenec a srpen jsou na Jadranu ceny hodně příznivé.

Jsou lepší first minute nebo last minute zájezdy?

Vyrazit na dovolenou mimo hlavní turistickou sezónu znamená vybírat mezi zájezdy first a last minute Chorvatsko. Pro turisty přijíždějící v září nabízí tato země velice zajímavé slevy na ubytování, které v mnohých penzionech dosahují až 50 %. Zvýhodněné ceny za přímořské hotely a apartmány jsou hlavním důvodem, proč byste měli začít přemýšlet nad last minute dovolenou. V září je moře stále dostatečně vyhřáté od sluníčka
a teplota vzduchu se pořád pohybuje na hranici 30 °C.

Oproti tomu first minute zájezdy do Chorvatska se hodí spíše pro turistiku v pravém slova smyslu. Chorvatsko totiž není pouze o moři a písečných plážích, ale také o adrenalinových sportech a poznávání místních památek. Na jaře a na počátku léta vane u pobřeží takzvaný mistral, což je vytrvalý vítr ideální na plachtění. Moře je naopak ještě studené, a to i přes vysoké teploty vzduchu. Sluneční paprsky nemají takovou sílu, aby dokázaly průzračné moře ohřát na vyšší teplotu.

Proč se vydat do Splitu?

Rozhodli jste se pro last minute zájezd do Chorvatska a nevíte, do kterého letoviska se vydat? Vyzkoušejte druhé největší město Split nacházející se v nádherné Dalmácii. Už po příjezdu na vás dýchne jedinečná přímořská atmosféra, a navíc se tady nebudete nudit v žádnou denní dobu. Pokud patříte mezi milovníky kultury a tradičního jihoevropského umění, ale zároveň si chcete užívat vodních radovánek, je pro vás Split tou nejlepší destinací. Ve městě najdete celou řadu vynikajících barů a restaurací a zároveň tady ochutnáte místní speciality.

Kde se ubytovat?

Ve Splitu se nachází velké množství cenově dostupných apartmánů, takže byste neměli mít problém s rezervací kvalitního pokoje. Ceny startují na 30 Euro za noc, což není vůbec špatné. Za tuto cenu získáte přístup k internetu, parkování na hotelovém parkovišti, klimatizované pokoje a možnost využívat hotelový bazén. Nezapomeňte si přivézt pokrývky hlavy, protože silné jadranské slunce může být zrádné. Písečná pláž se nachází jen 700 metrů od hotelu.

Pokud nesnášíte davy a chcete si užít dovolenou v poklidu, vyrazte do Chorvatska mimo hlavní turistickou sezónu. Pobyt u Jadranu si báječně užijete, a navíc ještě ušetříte. Co víc si od své dovolené přát?

 

 

 

 

Zdroj obrázku: Madrugada Verde / Shutterstock.com