Dřevostavby Haas Fertigbau ušetří až 70 % nákladů

Dřevostavby Haas Fertigbau ušetří až 70 % nákladů


Hledáte-li způsob, jak domácnosti snížit náklady na energie, nemusíte si nastavovat příděly vody, ani omezovat používání spotřebičů. Nízkoenergetické dřevostavby Haas Fertigbau ušetří za jediný rok až 10 000 Kč. Třeba rekuperační větrací systém sníží náklady na vytápění o 50 %, zatímco solární panely ohřejí až 70 % spotřebovávané vody. Kombinací chytrých systémů je tak možné udělat bungalov i rodinný dům Haas Fertigbau mimořádně hospodárný.

 

Stěny dřevostaveb odolají horku i mrazu

Mezi zásadní prvky dřevostaveb Haas Fertigbau patří vnější stěny Thermo-Protect, které zajišťují tepelnou izolaci. Jejich součástí je Klima-kontroll membrána a dochází tak k regulaci průchodu vlhkosti i perfektní vzduchotěsnosti celé obvodové konstrukce. Díky tomu jsou schopny bungalovy Haas Fertigbau, tak i rodinné domy, schopny udržet příjemnou vnitřní teplotu.

V létě jednoduše nepropustí horký vzduch zvenčí, a to ani při celodenním svitu sluníčka, takže nebude potřeba pouštět příliš často klimatizaci. Stěny Thermo-Protect také současně zajistí, že uvnitř dřevostavby zůstane tolik stupňů, kolik si nastavíte. Izolace funguje oboustranně i v zimě, kdy zase drží teplo uvnitř, zatímco zimu venku. Obvodové stěny mají kromě tepelněizolačních vlastností také dvojité opláštění a akustickou izolaci.

 

Technologie, které šetří energie v dřevostavbách

S cílem snížit spotřebu elektřiny i vody na minimum dokáže Haas Fertigbau implementovat do svých dřevostaveb různé systémy vytápění, ohřevu vody, větrání a chytré elektroinstalace. Díky těmto technologiím lze v bungalovu i patrové dřevostavbě ušetřit až 70 % nákladů, a to třeba za ohřev teplé vody, a zhruba 30 % za vytápění. V rámci solárních systémů umí Haas také instalovat panely k výrobě elektřiny s účinností až 16,15 %.

Jak v teplých dnech, tak v mrazivých nocích je moderní vychytávkou větrací systém s rekuperací, což zajišťuje nepřetržitou výměnu vzduchu s minimální ztrátou energie. V praxi to znamená, že bude zachováno až 95 % tepla z odváděného vzduchu, a k současné eliminaci prachu, pylu a plísní. Samotná rekuperace přitom ušetří rovných 50 % nákladů na vytápění, ale v kombinaci s dalšími systémy číslo stoupá.