Zapojte se do #ChoosetoChallenge

Zapojte se do #ChoosetoChallenge

Satisfyer zve všechny ženy k vytvoření bezpečného online prostředí u příležitosti oslav Mezinárodního dne žen


Právě dnes u příležitosti Mezinárodního dne žen oznámila společnost Satisfyer představení své Instagramové kampaně, která poběží od 8. do 14. března 2021. Ve snaze oponovat tradičnímu pojetí a vnímání ženské sexuality chce tato oceňovaná společnost v oblasti sexuálního wellness a zdraví využít hashtag #ChoosetoChallenge a vyzvat každého, kdo se chce zapojit, aby vlastními slovy doplnil větu „Sexuální svoboda mi dává sílu…“.

Všechna vyjádření označená @satisfyercom budou sesbírána, anonymizována a zveřejněna na adrese www.satisfyer.com/cz/mezinarodni-den-zen/, kde budou použita ke znázorněn a vyjádření toho, jak může diverzita v sexualitě představovat důležitý krok k plnohodnotnému životu. Podporu této kampani již vyjádřilo velké množství influencerů a osobností bojujících za práva žen a emancipaci z České republiky, Německa, Španělska, Francie, Polska, Portugalska a USA.

Jedním z podporovatelů je Klára Váňová je zakladatelka unikátního konceptu Barberette, gender-neutral barbershopu, který otevírá své dveře všem. Bojuje za rovnoprávný přístup, férové ceny a LGBTQI+ skupiny, na mediální, nadnárodní a především osobní úrovni. 

Kampaň je založena na jednom z hlavních cílů společnosti, kterým je oslavovat lidskou sexualitu a dát jednotlivcům sílu se vyjádřit. Tzv. Satisfyer efekt, o kterém píšeme níže, uvolňuje dosud neobjevenou úroveň uspokojení a pohody a tím vede k posílení vlastního sebevědomí. Satisfyer umožňuje obzvlášť ale nejen ženám, prozkoumat svůj sexuální potenciál a vytvořit naplňující životní styl, kdy každý může otevřeně vyjádřit své sexuální potřeby a touhy.

Na tomto pozadí se Satisfyer snaží dávat všem ženám přístup k širokému spektru prohlášení, která budou dostupná v jednoduše přístupném ale bezpečném online prostředí, a tím dále bořit tabu v oblasti sexuality. Ředitelka pro vzdělávání v Satisfyer a kvalifikovaná klinická sexuoložka, Megwyn White, k tomu říká: Ženy jsou často kritizovány za přijetí své smělé a dynamické sexuality – standardy nastavené společností ne vždy slouží jednotlivcům. Megwyn White dále zaujímá tento pohled: „Nerealistické ideály krásy jsou zabudované v myslích žen, až dokud se nenaučí sebelásce a radikálnějšímu vyjádření své sexuality.“

Aby Satisfyer umocnil vyjádření své ředitelky pro vzdělávání, Megwyn White, použije v rámci kampaně ilustraci britského umělkyně Hazel Mead, která je sama silnou obhájkyní práv žen. Tato ilustrace znázorňuje siluety žen z různých kultur a prostředí v okamžicích sebe-potěšení, což má podtrhnout důležitost toho, umět sám sobě říct ANO, uvolnit napětí a dát průchod emocím. Zároveň je tento obrázek spojený s dalším z cílů značky Satisfyer – „sexuální zdraví je pro každého bez ohledu na jeho pohlavní identitu, socioekonomické prostředí, věk nebo pohlaví“.

 

Podle Megwyn White, sexuoložky Satisfyer, ilustrace od Hazel Mead znázorňuje primární energii a svobodu, kterou člověk prožívá při orgasmu. Dodává, že to je přesně to, co chce Satisfyer obrázkem vyjádřit: “Umět sám sobě a svým potřebám říct Ano. Získat sebe-jistotu přijetím sebe sama. Užít si energii svého hlasu a svého těla a dát vale naučeným restrikcím.”

Touto kampaní oslavuje Satisfyer odvahu žen přiznat si svou sexualitu. Tak jak říká Megwyn White, „Chce to odvahu akceptovat sebe sama jako toho kým skutečně jsem a ne jako toho kým chci být a naplno si užít své tělo. Právě proto věříme, že jednotlivá vyjádření poskytnou dalším ženám návod k tomu jít vlastní cestou sexuálního poznání a tím dospět k úspěšnějšímu životu.“

 

VÝZVA K AKCI

Jak se můžete zapojit?

  • Doplňte mezi 8. a 14. březnem 2021 vyjádření „Sexuální svoboda mi dává sílu…“
    Zveřejněte vaše prohlášení na svém IG jako stories nebo post
  • Označte @Satisfyercom a vložte hashtag #Choosetochallenge
  • Satisfyer sesbírá všechna vyjádření, anonymizuje je a následně je zveřejní na Safe Space s cílem inspirovat další ženy a ukázat mnoho tváří sexuální svobody z celého světa.

Jak se zapojit nepřímo:

 

 

Satisfyer Effect

Zkušenost, kterou mají zákazníci s produkty Satisfyer, je unikátní a proto jí říkáme Satisfyer Effect – jde o pocit, který navodí dříve nepoznanou úroveň uspokojení, pohody a sebevědomí.

Se Satisfyer mohou jak páry, tak singles zažít více uspokojení na cestě k poznání sebe-sama a poznat tak plný potenciál své sexuality. Orgasmus s sebou přináší spoustu zdravotních benefitů včetně zvýšení průtoku krve, zlepšení nálady, uvolnění napětí a odvrácení pocitu úzkosti. Oslava vlastní sexuality také vede k přirozenému posílení sebevědomí a dobrého pocitu díky vyplavenému dopaminu a endorfinům.

 

Megwyn White

Ředitelka pro vzdělávání a kvalifikovaná klinická sexuoložka

Megwyn White je sexuoložka a atestovaná sexuální koučka, která provozuje svou praxi v New Yorku. V současné době také působí jako ředitelka pro vzdělávání pro Satisfyer, přední značku na poli sexuálního wellness se sídlem v Německu. Pravidelně přispívá do Sex and Medicine Summit, publikovla např. pro Cosmopolitan, Health.com, Elite Daily, Refinery 29, Sensheat a časopis X-biz. Mimo jiné je jedním z hlavních prezentujících na Sex Expo, Yale School of Consciousness, Fashion Snoops a Assemblage v New Yorku. Je také autorkou metody Haptic Body, což je somatická metoda zaměřená na jednoduchou péči o sebe sama. Ta má za úkol navodit vzájemné propojení celého těla, uzdravení po sexuálních traumatech a sebe-regulaci nervového systému skrze smyslnost a ztělesnění.

 

 

O značce Satisfyer

Satisfyer je významná značka na poli sexuálního wellness, která propojením technologických inovací a sexuálního zdraví přináší zákazníků příjemné prožitky, které působí na různé smysly. Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Mezi hlavní myšlenky a poselství patří, že sexuální zdraví je pro každého bez ohledu na jeho pohlavní identitu, socioekonomické prostředí, věk nebo pohlaví a schopnosti. Se svými 190 oceněními za design, více než 200 produkty dostupnými ve více než 100 zemích představuje značka nejobsáhlejší sortiment produktů nejvyšší kvality v různých cenových úrovních. Satisfyer je lídrem na trhu v mnoha zemích díky svému hlavnímu produktu Satisfyer Pro 2, který je nejprodávanějším přístrojem na sexuální wellness na světě. Pro více informací navštivte www.satisfyer.com.