Začněte ve velkém

Začněte ve velkém

Volná hra se stavebnicemi LEGOÒ DUPLOÒ děti zábavným způsobem rozvíjí a umožní batolatům velký začátek!


Celostní vývoj hraje nezastupitelnou roli při rozvoji potenciálu dítěte už v raném dětství. Holistický přístup zdůrazňuje důležitost rozvíjet dítě ve všech směrech, od sociálně emočních základů, fyzického rozvoje přes kognitivní dovednosti až ke kreativitě.

 

Hrajte si, sdílejte a vyprávějte

Stavěním s kostkami LEGOÒ DUPLOÒ si děti osvojí umění efektivně komunikovat, když svým rodičům či kamarádům vysvětlí, co chtějí stavět a s čím jim můžou pomoci. Společné hraní pomáhá zlepšit sociální dovednosti batolat, naučí je schopnosti vcítit se do ostatních. Všechny tyto zkušenosti dítě ještě víc sblíží s rodiči.

 

Tip Michaely Slussareff pro společnou hru:

Kostky jsou správnou volbou pro společné hraní – rodiče děti naučí, jak postavit cokoliv jednoduchým spojováním kostek, ve světě z kostek jim ukážou, jak řešit problémy (příliš vysoká věž spadne) i základy spolupráce a komunikace.

 

Šikovný a vědomý stavitel

Díky konstrukční hře s kostkami dítě rozvíjí důležité motorické dovednosti. Práce na těchto schopnostech je navíc opravdu zábavná! Aktivity, jako je sestavování, skládání a kombinování kostek LEGO DUPLO, pomáhají dětem rozvíjet koordinaci ruka-oko. A co víc, i ti nejmenší se nyní mohou stát odborníky na řešení konstruktérských problémů a hledání logických řešení.

 

Stavěním k budování EQ

Sety LEGO DUPLO pomáhají dětem budovat zásadní emoční a sociální dovednosti, jako jsou sebevědomí, sebevyjádření nebo schopnost přizpůsobení se. Děti mohou postavit, co chtějí, neexistuje žádná nesprávná stavba. Prostě svět možností bez hranic! Batolata se navíc při hraní příběhů s kostkami LEGO DUPLO mohou stát kýmkoli a čímkoli, co si jen představí, a svobodně tak vyjádřit své pocity a emoce.

  

Tip Michaely Slussareff pro společnou hru:

Podpořte dítě při stavění a v případě nesnází ho návodnými otázkami nechte odhalit a opravit problém. Kostku po kostce tak dítku umožníte pocítit radost z jeho prvních stavitelských úspěchů i důvěru ve vlastní schopnosti. Nezapomeňte ocenit výslednou stavbu a podpořte tak dítě v dalším hraní a objevování.

 

Společnou hrou ke kreativnímu sebevědomí dětí i rodičů

Prostřednictvím společné hry získávají sebedůvěru a sebevědomí nejen děti, ale i rodiče. Každého třetího z nich podle průzkumu LEGO Play Well Study 2020 trápí pochybnosti, zda si při hře s dětmi vedou dobře a dokážou si hrát tak, aby děti společně strávený čas bavil a rozvíjel. Hra s kostkami LEGO DUPLO je pro rodiče snadno uchopitelná a umožňuje jednoduchou hru pomocí napodobování – batole staví podle rodičů, rozebírá
a přestavuje stavebnici podle sebe a poznává tak, jak věci fungují. Společná hra také buduje vztah mezi dítětem
a rodičem a zlepšuje jejich vzájemnou komunikaci.

 

Kreativita hory přenáší

Stavebnice LEGO DUPLO pomůže dětem nastartovat i kreativitu, dovednost tak užitečnou nejen v dětství,
ale i v dospělosti. Vyberte set podle zájmu svého dítěte a sledujte, co staví a jaké příběhy vytváří. Ať už vaše batole miluje cokoliv, určitě existuje stavebnice LEGO DUPLO, která odpovídá jeho zálibám.

 

Pro více informací navštivte www.LEGO.cz/DUPLO.

 

 

 

O společnosti LEGO Group

Společnost LEGO Group je rodinná společnost v soukromém vlastnictví se sídlem v Billundu (Dánsko) a hlavními kancelářemi v Enfieldu (USA), Londýně (Velká Británie), Šanghaji (Čína) a Singapuru. Byla založena roku 1932 Olem Kirkem Kristiansenem na základech legendární kostičky LEGO® a je jedním z největších výrobců herních materiálů na světě.

Společnost se řídí heslem „Only the best is good enough“, a proto je zavázána pomáhat s rozvojem dětí a inspirovat a rozvíjet stavitele zítřka prostřednictvím kreativního hraní a učení. Produkty LEGO se prodávají po celém světě a prozkoumat je můžete virtuálně na webových stránkách www.LEGO.com.

Pro více zpráv o společnosti LEGO Group a informací o naší finanční výkonnosti nebo společenské zodpovědnosti navštivte, prosím, www.LEGO.com/aboutus.

 

© LEGO, logo LEGO a logo DUPLO jsou ochranné známky LEGO Group.