Přípravky proti pocení: Jak se v nich vyznat a vybrat ten nejlepší?

Přípravky proti pocení: Jak se v nich vyznat a vybrat ten nejlepší?

Na první pohled se mohou jevit jako totožný produkt, je v nich ale zásadní rozdíl. Ano, máme na mysli přípravky proti pocení, které jsou běžně dostupné. Jak se ukázalo podle četných anket, běžně si pleteme dva základní z nich, deodorant a antiperspirant. Víte, v čem se liší? A jaká skýtají úskalí?


Deodorant versus antiperspirant

Deodoranty a antiperspiranty fungují zcela odlišným způsobem. Deodoranty obsahují antibakteriální látky, které zabraňují reakci potu s bakteriemi, jenž jsou příčinou štiplavého zápachu, antiperspiranty oproti tomu zabraňují samotnému pocení. Látky v nich obsažené totiž ucpávají potní žlázy. Základní, zdravou a zcela přirozenou úlohou potu je ochlazovat náš organismus. Otázka, zda-li  používání přípravků, které zabraňují jeho tvorbě není pro zdraví nebezpečné, je samozřejmě nasnadě.

 

Možné ohnisko zánětů?

Někteří odborníci se shodují, že omezená tvorba potu v podpaží není nebezpečná, protože tělo je ochlazováno z jiných žláz, které se nacházejí všude po těle. Zastánci přírodní kosmetiky a odborníci na alternativní medicínu ale tvrdí, že z každodenního užívání syntetických antiperspirantů nebo deodorantů mohou postupně vznikat záněty. Dobrá zpráva je, že zástupci všech názorových skupin jsou v jednom za jedno -  problematické je složení konkrétního produktu. Naše tělo se potit prostě potřebuje. Ale existují i přírodní a současně účinné přípravky, jenž tvorbu potu eliminují a současně krásně voní.

 

Příliš mnoho chemie

Podle množství dostupných debat, je alarmujícím problémem složení konkrétních produktů. Mnohé z nich totiž obsahují  látky, které jsou předmětem výzkumů s cílem objasnit jejich škodlivost na naše zdraví. Látkou, která je ve středu diskuzí, je hliník neboli Chlorid hlinitý či aluminium chloride. Jedná se totiž o chemicky poměrně reaktivní látku, která se vstřebávat do pokožky, zůstávat v ní a může způsobovat její dlouhodobé poškození. Mluví se také o tom, že může způsobovat karcinogenní onemocnění. Například v Kanadě je jeho použití
v kosmetice výrazně omezeno a je zde klasifikován jako látka pro tělo škodlivá.

 

Přírodní přípravky na vzestupu

Klíčovým principem přírodních deodorantů je, že neucpávají póry, i proto ve světě přírodní kosmetiky nenajdete antiperspiranty. Přírodní deodoranty fungují tak, že pokožka může volně dýchat a v těle se nehromadí toxiny. Přírodní deodoranty navíc disponující četnými benefity. Nejen že šetrnou cestou redukují pocení a jeho projevy, ale neobsahují ani alkohol, a výše zmíněný hliník. Z toho důvodu jsou 100 % zdravotně nezávadné a zklidňují pokožku v podpaží, která je kvůli častému holení citlivá a náchylná na podráždění. Po aplikaci deodorantu pokožka nejeví projevy podráždění a díky esenciálním olejům je krásně regenerovaná.

 

Přírodní látky, na které se v deodorantech zaměřit

Kvalitní přírodní deodoranty identifikujete hned při prvním přečtení složení, protože všechny ingredience jsou relativně srozumitelné a přirozeně se vyskytují v přírodě. Zaměřte se na deodoranty, které obsahují kokosový olej, Copernicia Cerifera Cera (Karnaubský vosk), Maranta Arundinacea Root Powder (Maranta třtinovitá - arrowroot) a Linalool,  přirozeně se vyskytující terpenový alkohol, obsažený v mnoha květinách a kořeninových rostlinách. Přírodní výrobky také v drtivé většině neobsahují žádné parabeny, což jsou umělé konzervanty. Potkáte se s nimi snad ve všech konvenčních kosmetických výrobcích a  jsou předmětem probíhajících výzkumů. Navíc existuje předpoklad, že jsou příčinou alergií a způsobují hormonální nerovnováhu. Objevte přírodní deodoranty a další kosmetiku z prvotřídního kokosového oleje od Skinny Coco