Úvěry si berou lidé středního věku. Mladí spoléhají na rodinu

Úvěry si berou lidé středního věku. Mladí spoléhají na rodinu

Nakupování na úvěr je dnes zcela běžnou záležitostí. Zkušenosti s ním má bezmála šedesát procent Čechů. Nejvíce si berou úvěry lidé středního věku. 


Dobrou zprávou je, že se lidé začínají chovat méně rizikově při žádostech o hypotéky a úvěry. Nejvíce se půjčky využívají na pořízení bydlení, rekonstrukci, nákup automobilu nebo spotřební elektroniku. Stále více žadatelů
o půjčku nebo hypotéku si také předem zjistí veškeré dostupné informace o poskytovateli. V současné době to není nic těžkého. 

Celých 70 % Čechů se cítí bezpečně, pokud součet jejich splátek nepřesáhne pětinu jejich měsíčních příjmů. V tomto případě jsou totiž přesvědčeni, že mají jistotu, že mohou vyjednávat o odkladu splátek a dostat se tak z finančních problémů. Je třeba ale vědět, ve kterých případech to jde a kdy je to nemožné. Nejvíce tomu věří lidé, kteří nemají předchozí úvěrové zkušenosti. 

  • Půjčky si nejvíce berou lidé středního věku. 
  • Mladí lidé spoléhají více na pomoc rodiny. 


Nebankovní možnosti

Bankovní i nebankovní sektor nabízí celou řadu možností, jak se dostat z finanční krize anebo si pořídit na úvěr to, po čem touží. Jestliže nevyjde klasická hypotéka nebo úvěr u banky, pak sázejí na nebankovního poskytovatele. Ten nabízí další možnosti. Jednou z nich je například půjčka bez registru. Tato nebankovní online půjčka má ale své klady i zápory. 

  • Mimo bankovní i nebankovní sektor jde zpětný odkup nemovitosti
  • Tento kontrakt probíhá mezi majitelem nemovitosti a investorem. 

Nemovitost odprodáte investorovi a ten vám za ni vyplatí dohodnutou částku. Může se jednat až o 90 % z tržní ceny dané nemovitosti. Je to tedy lepší varianta nežli zástava. 

  • Zpětný odkup nemovitosti má také v podmínce, že po celou dobu trvání smlouvy jste jejím nájemcem. 
  • Druhá strana vás po tuto dobu nesmí vystěhovat a ani nemovitost prodat někomu jinému. 

 

 

 

 

 

zdroj: Lundea