Co ke svačině školákům?

Co ke svačině školákům?

Aby o přestávce chutnalo


Připravit dětem svačinu do školy není jen tak. Na jednu stranu musíme splnit požadavky jejich mlsných jazýčků, na druhou je ale zase nechcete zaplácat nezdravými potravinami, které jim nedodají potřebnou energii a jen je ve třídě uspí. Naučíte je tak špatným stravovacím návykům, pak už je jen krok k obezitě, onemocněním srdce, vysokému tlaku či cukrovce. S trochou invence a našich rad ale svým nejmenším každý den nachystáte kvalitní svačinu, která neskončí v koši.

 

Ovoce a zelenina
Dávka ovoce a zeleniny každý den je velmi důležitá, snižuje totiž riziko zmíněných nemocí a obsahuje vitamíny
a vlákninu. Přirozeně sladké ovoce mají děti rády, ale lepší než dávat jeden celý kus jednoho druhu, je nachystat jim nějaké různé „zobání.“ Celé jablko se rychle přejí, samostatný rozmačkaný banán zase může v aktovce udělat pěkný nepořádek. Nejlépe se proto hodí ovocný salát v krabičce, třeba kousky melounu, nektarinek
a hrozny, nebo ideálně ovocná přesnídávka EasyFruit Hamé bez lepku, konzervantů a přidaných cukrů. Děti nebudou mít ulepené ruce a nic se nezkazí.

Se zeleninou je to horší, tolik jako ovoce se nezavděčí. Existují ale způsoby, jak ji do jídelníčku propašovat. Třeba čerstvý sladký hrášek, na hranolky nakrájená mrkev nebo cherry rajčata se snadno konzumují a ještě mají příjemnou chuť. Řešením také může být nakládaná zelenina schovaná do těstovinového salátu. Lahůdková kukuřice Znojmia a Okurky Znojmia s trochou dresinku či kečupu Otmánek Otma udělají velkou parádu.

Pečivo
Časy rohlíku se salámem jsou ty ta tam, chce to být nápaditější. Rohlík ale hned nezahazujte, stačí ještě Vepřové párky Hamé, trochu kečupu Otmánek a váš malý školák si může udělat vlastní párek v rohlíku. Tmavé celozrnné pečivo je sice zdravější, nemusí vždycky chutnat tak lahodně, jako to bílé, proto ho musíte vylepšit.
A dobrou šunku překoná máloco. Pro malé gurmány vyzkoušejte pečivo namazat máslem, hořčicí a přidejte kousky Pražské šunky Hamé. Pokud masu zrovna neholduje, vyzkoušejte pomazánky EasySandwich Hamé. Brazilská nebo indická fazolová s plátkem sýra nezklamou.

Sladkosti
Vybírat cukrovinky pro děti je asi nejsložitějším úkolem. Tady platí stejná kamufláž jako u zeleniny. Co třeba jablečné cookies? Zní to jako klasická sušenka, ale ve skutečnosti školák dostane na plátky nakrájené jablko potřené burákovým máslem a posypané mandlemi. Zbyly od večeře palačinky? Pomažte jednu jahodovým Extra džemem Hamé a školák si na čokoládu ani nevzpomene.

 

 

 

zdroj: www.receptyschuti.cz

 

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY - kam pokračovat

Komentáře (0)

Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)

PŘIDEJTE SVŮJ KOMENTÁŘ

newsletter Zůstaňte ve spojení - získávete pravidelně novinky ze světa fotbalu

Reklama