Jana Bernášková vydává nový román!

Jana Bernášková vydává nový román!

O lásce, iluzích a hledání štěstí...


Na pulty knihkupců míří knižní novinka herečky a skvělé vypravěčky Jany Bernáškové – Coura. Autorka do literárního světa vstoupila úspěšnou prvotinou Jak přežít svého muže, která se krátce po vydání stala bestsellerem a podle níž se aktuálně připravuje natáčení filmu. Čtenářky se mohou těšit na nové příhody svérázné Lucie a jejích rozverných kamarádek, v jejichž osudech a životních tématech najde kus sebe samé snad každá žena.

Co se přihodí mladé herečce Lucii a její malé dceři, když při práci na roli potká svou bývalou lásku? Muže, kterého nechce potkávat ani na zastávce tramvaje, a teď ho musí pracovně líbat a vyznávat mu lásku? Jak dalece může iluze lásky zahýbat životem hlavní hrdinky? A může být rozchod nakažlivý? Autorka ve svém novém románu otevírá s humorem a nadhledem ožehavá témata, o nichž se často jen šeptá nebo pokrytecky mlčí. Je možné milovat dva muže? Anebo snad ženu, i když nejste na holky? A jsou opravdu na prvním místě
v životě každé ženy její děti, nebo je to jen klišé? Román vypráví o lásce v různých podobách, o mateřství, které nemusí každou ženu naplňovat, a o hledání štěstí, které máme často na dosah ruky, a přesto ho dokážeme obejít.

„Vycházím v příbězích z hereckého prostředí, které je mi vlastní. Není to ale biografická kniha, to bych byla blázen nebo společenský sebevrah. V románu je několik hrdinek a já jsem obsažená v každé z nich, protože každá z žen otvírá v příběhu jinou problematiku. U jedné je to kariéra a uznání světem. Další řeší mateřství z pohledu nenaplnění, což je podle mě velké téma žen, od nichž se očekává, že budou úplně nadšené z rolí matek. S každým zarezonuje to, co je pro něj důležité a na co je připravený. Coura je o síle ženského přátelství, je plná emocí
a humoru, který do života přináší vždy čerstvý vítr a naději,“
prozrazuje Jana Bernášková

Autorka se nebojí ve svých knihách otevřeně mluvit o intimních tématech, o nichž se ženy baví maximálně s blízkou kamarádkou, většinou je ale uzavírají samy v sobě. V příběhu čtenářkám nabízí souznění, a často dokonce i řešení. Také ráda nechává nahlédnout do zákulisí showbyznysu, který důvěrně zná, a to s velkou mírou ironie a nadsázky.

 

My jsme si pro vás ve spolupráci s nakladatelstvím ROSIER připravili soutěž a tři z vás mohou výhrát tuto novou knihu!

Odpovězte na soutěžní otázku:

 

 

Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG.

 

A na koho se neusměje štěstí,  může si knihu zakoupit na www.janabernaskovakniha.cz.

 

 

 

 

Výherci: J. Špačková, O. Jírová, S. Bařinová