Kosmetika by měla obsahovat aktivní látky. Která to ale je?

Kosmetika by měla obsahovat aktivní látky. Která to ale je?

Juvinity, Stoechiol, Adipofill´in: Aktivní látky, které byste měli hledat v kosmetických produktech


Vybíráte si kosmetické produkty, máte rádi přírodní kosmetiku a chcete, aby produkty byly účinné a funkční? Dbejte na to, aby obsahovaly účinné látky. Ve složení produktů hledejte Juvinity™, Stoechiol™, Adipofill’in™.

 

Juvinity™

Jde o velmi významnou látku, jejíž cílem je aktivně podpořit tvorbu kyseliny hyaluronové. „Je známo, že kyselina hyaluronová postupně s věkem v pleti ubývá a naše pokožka je pak méně hydratovaná a pružná. Ve tváři se začnou objevovat známky stárnutí jako jsou vrásky či ztráta celkového objemu pleti. Proto je pro nás přítomnost kyseliny hyaluronové tak důležitá,“ vysvětluje Kristína Bradáčová, Produktová manažerka Havlíkovy apotéky.

Další důležitou funkcí složky JuvinityTM je obnova kolagenu v pokožce. „Kolagen zajišťuje pružnost pokožky, její šťavnatost a mladistvou naducanost,“ vysvětluje Kristína Bradáčová.

JuvinityTM najdete v Elixíru mládí a krásy od Havlíkovy apotéky. „Jde o náš nejexkluzivnější produkt, který má velmi příjemnou konzistenci masti. V roce 2017 byl oceněn Modrou planetou za ekologicky čistý produkt,“ říká Ester Malenová, Projektová manažerka Havlíkovy apotéky dále vysvětluje: „Mast je speciálně navržena pro pleť se známkami stárnutí. Dokáže pokožku zbavit vrásek a vypnout čelistní kontury.“ Další aktivní látkou v Elixíru mládí a krásy je RonaCare® Poppy SE. Ta navrací pleti pevnost a elasticitu. Mezi další suroviny patří mateří kašička, propolis, med, avokádový olej a hroznový olej. Díky svému jedinečnému složení je tento produkt vhodný pro velmi citlivou pleť. Má stejné účinky i na tenkou pokožku v blízkosti očí, proto je určen pro celou tvář včetně očního okolí.

 

Stoechiol™

Je olejová látka získávaná z levandule Stoechas superkritickou extrakcí pomocí CO2. Používaný druh levandule se přirozeně vyskytuje ve Středomoří a svým tvarem květenství připomíná motýla, aby vábil hmyz, který jej opyluje.

Stoechiol™ pomáhá stimulovat uvolňování beta-endorfinů v pokožce, a tím je vysílána svalovým buňkám informace o svalové relaxaci. Dochází k eliminaci i neviditelných známek stárnutí, a to s dlouhodobým efektem. Podporuje se obnova epidermis a zlepšuje se celistvost pokožky. Snižuje se hloubka mimických vrásek a při dlouhodobějším užívání se restrukturalizuje epidermis, snižuje se odlupování šupinek a zlepšuje se celistvost pokožky. „Jednoduše řečeno Stoechiol™ zajišťuje dokonalé obnovení pokožky, zmírňuje známky stárnutí a umí si velmi dobře poradit s mimickými vráskami. Pleť je pak hladší, celistvá, vyživená a šťavnatá.“ vysvětluje Kristína Bradáčová z Havlíkovy apotéky.

Stoechiol™ je obsažen v jednom z nejnovějších pleťových krémů Havlíkovy apotéky s názvem Milovaná žena. „Tento pleťový krém je vhodný především pro zralou pleť. Dodá jí potřebnou vláhu, výživu a postará se o všechna suchá místa Vaší pokožky,“ říká Kristína Bradáčová. Mezi další účinné složky krému patří makový a mandlový olej. Ty jsou bohaté na vitamíny, minerály a nenasycené mastné kyseliny a skvěle pokožku vyživí. Ve vysoké míře je v krému obsažen také rakytník, který napomáhá ke zklidnění, tonizaci a hydrataci. Kombinace těchto účinných složek pleť regeneruje, hydratuje, zanechává ji hebkou a jemnou. Krém obsahuje také mateří kašičku, bambucké máslo, rozmarýn a vitamín E.

 

Adipofill´in™

Aktivní látka, která byla navržena tak, aby napodobovala metodu plastické chirurgie tzv. lipofilling a obnovila počáteční objem obličejových kontur, doplnila chybějící podkožní strukturu a tím vyrovnala tvořící se vrásky. Klinicky ověřená složka je získávána biotechnologickým procesem ze škrobu. Dokáže nejen omezit rozpad adipocytů v obličejových partiích, ale výrazně posílit vznik nových. Díky tomu napomáhá ke zjemnění hlubokých nosoretních a mimických vrásek, pomáhá objemově vyplnit i nadzvednout pleť a vypíná čelistní kontury.

Pro ještě lepší výsledky byla Adipofill´in™ opatřena patentovým systémem enkapsulace Ionosome™. Jde o je systém fosfolipidů pokožce vlastních, které vytvářejí mikroskopické duté kuličky, naplněné účinnými látkami, které mohou penetrovat kožní strukturou až na přesné místo určení, tedy k tukovým buňkám pleti.

„Klinická studie Adipofill´inu potvrdila již po 2 měsících pravidelného užívání zjemnění povrchu pokožky o 27,5 %, a redukci hloubky vrásek o 37,6 %,“ dodává k tématu Ester Malenová, Projektová manažerka Havlíkovy apotéky.

Adipofill´in™ je obsažena v pleťovém krému Krásná kurtizána. Jde o jedinečný krém inspirovaný 18. stoletím. Jeho lehké složení v sobě pojí kupříkladu makadamiový olej, mateří kašičku, a právě klinicky ověřenou látku Adipofill´in™ pro zjemnění nosoretních vrásek a pozvednutí čelistních kontur. Je vhodný zejména pro ženy, které chtějí navrátit pokožce čerstvý a svěží vzhled. Je skvělý pro každodenní péči. Nanášejte ho ráno i večer na obličej, krk i dekolt.

 

 

 

Havlíkova apotéka je česká firma s tradicí, která si zakládá na bezkonkurenční kvalitě svých produktů. Produkty z Apotéky v sobě spojují moderní vědu, organické suroviny, receptury prověřené časem a dávnou historii bylinek, které od pradávna měly známé léčivé účinky. Na ingredience a jejich kvalitu, které Apotéka používá při výrobě kosmetiky, je kladen nekompromisní důraz. Lokální bylinky si sami pěstují ve vlastních eko zahradách v Chářovicích a ty, které v Česku nerostou, získávají od certifikovaných dodavatelů v té nejvyšší možné kvalitě. Udržitelnost je pro Apotéku prioritou. Co z přírody získá, to se jí také snaží vrátit zpět. Místo klasických obalů používají obaly z recyklovaného papíru a hliníkové tuby, které jsou 100% recyklovatelné. Použité obalové materiály mohou zákaznice vrátit zpět do prodejen, kde se postarají o jejich recyklaci. Unikátní projekt s osivem lučních květin pro zákaznice Apotéky podporuje rozkvět českých a slovenských luk. Posláním Havlíkovy apotéky je dělat radost a spojovat zákazníky s nejčistší krásou přírody, tradicí, upřímností a něžností. Protože láska, kterou cítíte k sobě a ke svému tělu je tím nejkrásnějším darem přírody.

Více na www.havlikovaapoteka.cz a také už jen www.apoteka.cz.