Vy nakupujete, děti se baví

Vy nakupujete, děti se baví


Interaktivní zábavní vánoční dům pro děti v Centru Černý Most

Vánoční dům v Centru Černý Most nabízí všem malým dobrodruhům do 12 let nekončící vyžití v podobě řady prolézaček a překážek: tajných cestiček, šplhacích věží, bazénů s míčky, skluzavek a prolézacích komínů, lezeckou stěnu nebo hrací sítě.

Jeho návrh vznikl v prestižním studiu MOLO architekti, kteří se podíleli například na rezervaci Bororo pro ZOO Praha nebo na české expozici OFF FENCE na letošním ročníku benátského bienále.

První stavba domečku trvala dva měsíce a probíhala v dílně, aby ho následně technici mohli zase rozložit na jednotlivé segmenty a podle přesného plánu později během 10 nocí opět složit přímo v Centru Černý Most. Jeho sestavení na zdejší Central plaza se neobešlo bez pomoci vysokozdvižné plošiny.

Domeček je vyroben ze smrkového dřeva, váží více než 12 tun, jeho půdorys je 8,5 × 6,5 m a dosahuje výšky 4,7 m. Hraní v atrakci doprovázejí zvukové efekty.

V provozu je domeček každý den od 21. listopadu do 23. prosince 2021 v čase 10.00-18.00 a jeho návštěva je pro všechny zdarma. Na bezpečné dovádění po celou dohlížejí profesionální animátoři.