Jak napsat životopis, který vás dostane na pohovor?

Jak napsat životopis, který vás dostane na pohovor?


Napsat životopis tak, aby zaujal a dostal vás přes první síto, tedy na pohovor, není tak jednoduché. Je třeba stručně a přehledně popsat, proč právě vy jste ten nejlepší kandidát na dané místo a na nic důležitého nezapomenout. Profesionální profesní životopis online vám pomohou zdarma sestavit nové formuláře na stránkách Profesia.cz. Nechybí ani možnost sepsat životopis v cizím jazyce.

 

Strukturovaný životopis na pár kliků

Strukturovaný životopis svým členěním a uspořádanou formou umožňuje personalistům rychle získat přehled
o vašich znalostech a dovednostech, takže zvyšuje šanci, že projdete prvním kolem výběru – zejména (ale nejen) v případech, kdy je do první selekce zapojený prvek automatizace.

Proto je v současné době při hledání místa téměř nezbytné zpracovat životopis ve strukturované podobě tak, aby v něm bylo v heslech či krátkých větách uvedeno vše podstatné. Nové formuláře na Profesia.cz prověřené
a otestované se zaměstnavateli i uchazeči o práci vás intuitivním způsobem provedou celým procesem sestavování takovéhoto životopisu.

 

Cizojazyčná verze není problém

Pokud se ucházíte o místo ve firmě s mezinárodním managementem nebo chcete pracovat v cizině, budete potřebovat životopis v cizím jazyce, nejčastěji v angličtině. S tím ale může být problém i v případě, že anglicky umíte dobře – personalista očekává určité formulace a obraty, které nemusejí odpovídat vaší formulaci.

Pomoc můžete v takovém případě najít na pracovním portálu Profesia.cz, kde máte možnost zdarma připravit životopis i v angličtině nebo v němčině. Vše, co zadáte do svého životopisu výběrem z naší rozsáhlé databáze návrhů, pro vás automaticky přeložíme. Překládáte pouze to, co sami napíšete. Cizojazyčnou verzi si můžete uložit i samostatně a mít ji vždy po ruce.

 

Rovnou očekávejte nabídky

S čerstvě připraveným životopisem můžete také na Profesia.cz rovnou reagovat na nabídky práce nebo se nechat oslovit, pokud svůj životopis zveřejníte pro firmy. Registrované a ověřené společnosti zde mohou hledat v databázi podle požadavků vhodné kandidáty a oslovit je – někdy I s nabídkou, která ještě nebyla veřejně inzerovaná.