Mám špatný spánek. Co s tím?

Mám špatný spánek. Co s tím?

Mezi nejčastější příčiny nespavosti patří stres, nezdravý životní styl nebo nepravidelný režim. Není tak překvapivé, že se během pandemie plné práce z domova, nejistoty a neustálého žonglování mezi karanténou a normálním režimem spí o něco hůř. Jak na lepší spánek?



Kvalitní a nepřerušovaný spánek je v našich životech přinejmenším stejně důležitý a prospěšný jako zdravá strava a nějaký ten pohyb. Nedostatek spánku může negativně ovlivnit mnoho aspektů života – od pracovních výkonů až po podrážděnost. Přirozeně je tak v našem zájmu tento deficit řešit.

„Nejčastější spánkovou poruchou spojenou s vlivem pandemie je nespavost. Může se projevit krátkodobě,
ale u citlivějších jedinců může mít i dlouhodobý charakter. Lidé mají problém s usínáním a udržením spánku – spánek je mělčí, přerušovaný a dříve se budí. Prvním krokem k řešení problému je řádná spánková hygiena. Nejdůležitější je pravidelnost. Choďte spát a vstávejte vždy ve stejnou dobu. Nespěte přes den, omezte nešvary v podobě stimulantů jako je kofein nebo čaj, vynechte alkohol. V posteli nejezte, namísto seriálů a filmů nebo rozhovorů
o zásadních věcech si před ulehnutím dopřejte relaxaci. Lehká večeře v časných večerních hodinách také pomáhá,“
vysvětluje MUDr. Martin Pretl, CSc., ze spánkové laboratoře INSPAMED, s.r.o.

 

Co mohu pro lepší spánek udělat předtím, než se obrátím na odbornou pomoc?

Jak už jsme zmínili, problémy s usínáním a nespavostí často klíčí ve špatné životosprávě a celkovém zanedbávání se. Ještě než se člověk obrátí na odborného lékaře, měl by se zamyslet nad tím, co pro svůj dobrý spánek dělá on sám, a „zamést si před vlastním prahem“. Pokud tušíte, že si nějaký den místo sklenky vína můžete jít zaběhat či zaplavat, určitě je to správná cesta. Vhodným doplňkem nového režimu mohou být
i bylinné doplňky stravy.

„Pro zlepšení spánku jsou zajímavou alternativou k lékům doplňky stravy, které mohou pomoci. Už naše babičky pily pro lepší spánek meduňkové či heřmánkové čaje. V dnešní době jsou populární konopné oleje, kde je účinnou složkou kanabidiol, také známý jako CBD,“ vysvětluje lékař MUDr. Jiří Skalický, který stojí za vývojem bylinných tobolek s obsahem kozlíku lékařského, mučenky, dobromysli a konopného oleje. Konopný olej se svými nenasycenými mastnými kyselinami omega-3 a omega-6 pomáhá regeneraci kožních buněk.

 

Pro lepší spánek i zdravější pleť

Využití kanabidiolu v moderní medicíně se věnoval už nespočet lékařů z různých odvětví. Významnou výhodou CBD je nezpochybnitelně jeho přírodní původ, který dovoluje, na rozdíl od některých léčiv, jeho užívání déle než několik týdnů.

O navození přirozeného a nerušeného spánku skrze kanabidioly a bez použití chemických přípravků se díky svým produktům snaží česká společnost Epiderma, která vyvinula 100% přírodní doplněk stravy Spi v klidu. Ten kombinuje čtvero účinných látek a bylin, kde jednou z nich je právě zmiňované CBD. Mimo jiné pomáhá obnovovat kožní buňky a ulevuje při dermatologických potížích. Dopřejte si zdravý spánek a probouzejte se plní síly a energie do nového dne. Spěte v klidu celou noc.

 

Spi v klidu je k zakoupení na stránkách epiderma.cz nebo v každé dobré lékárně za 399 Kč / 30 kapslí.

 

 

 

 

O značce Epiderma:

Česká společnost Epiderma se věnuje léčebné kosmetice přes 10 let. Propojením lékařské expertízy českých dermatologů a dlouholetým vývojem došla k celostnímu přístupu k problémové pokožce alergiků, lidí trpících na kožní onemocnění od lupénky, ekzému až po akné. Jejich patentovaná látka Betuldiol procházela dlouhým
a složitým vývojem – je kombinací kanabidiolu a betulinu, ojedinělá kompozice umí inhibovat prozánětlivé enzymy, a tím tlumí samotné záněty.