Kavárna POTMĚ přivítá první návštěvníky v Praze

Kavárna POTMĚ přivítá první návštěvníky v Praze


Vlajkový osvětový projekt Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu letos poprvé otevře dveře hostům Kavárny POTMĚ, a to na Náměstí Míru v Praze. Živý kavárenský ruch a autentické posezení
v naprosté tmě u oblíbeného nápoje ve společnosti nevidomých a slabozrakých kavárníků si letos budou pražští návštěvníci moci užít od 22. června do 3. července.
Kromě voňavé kávy přiveze Kavárna POTMĚ především zážitek. Hosté se mohou mimo jiné těšit na hudební vystoupení, degustaci vína a živé vysílání stanic Českého rozhlasu.

 

Kavárna přiveze i zážitky

V kavárně se mohou zákazníci těšit na profesionální péči zrakově postižené obsluhy, která s radostí představí kousek svého každodenního světa. Hned při příchodu budou návštěvníci přivítáni a vybaveni potřebnými instrukcemi, poté se jich ujmou průvodci, kteří je zavedou ke stolu a předají do péče číšníka. Ten pro ně bude
v kavárně obsluhou, kotvou ve tmě i zdrojem zajímavostí, na které se budou chtít zeptat. Kromě tradičního zážitku si budou letos hosté moci vychutnat i každodenní doprovodný program.

V den otevření Kavárny POTMĚ (22. 6.) si kromě kávy užijí návštěvníci vystoupení dětského sboru Školy Jaroslava Ježka a také Bárovy Barové Bandy, kapely složené ze současných i bývalých zaměstnanců Českého rozhlasu. Další hudební vystoupení, které doprovodí posezení u nejčernější kávy 24. 6., bude pod taktovkou zpěvačky Elis Mraz. Speciální program budou mít kavárníci nachystaný na poslední školní den 30. 6. – dopoledne bude pro školáky připraveno občerstvení společnosti Kaufland, z místa bude také živě vysílat Radio Junior. Tentýž večer se v kavárně uskuteční degustace vín z vinařství Mikrosvín Mikulov.

 

Kavárna POTMĚ v Praze

Vstupné do Kavárny POTMĚ je 180 Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě i v předprodeji. Kavárna otevře slavnostně 22. 6. ve 14.00. Otevírací doba je následně každý den od 9 do 20 hodin s obědovou pauzou od 13.30 do 14.00.

Výtěžek z prodaných vstupenek poputuje do veřejné sbírky Světluška a pomůže zrakově postiženým dětem
i dospělým po celém Česku žít život posvém a naplno.

Po Praze se kavárníci s nejčernější kávou vydají dále do Uherského Hradiště (29. 7. – 4.8.),
Olomouce (8. 10. – 13. 10.), Brna (17. 10. – 23. 10.) a Jihlavy (25. – 30. 10.). 

 

 

Informace o Světlušce

Od roku 2003 je Světluška partnerem pro organizace, které zajišťují služby pro lidi s těžkým zrakovým a zrakovým kombinovaným postižením. Stejně tak je jedním ze záchytných bodů pro jednotlivce, rodiny, studenty, seniory s těžkým zrakovým postižením, kterým pomáhá v k životu, který chtějí žít. Světluška přispívá na vzdělávání, na volnočasové aktivity, na moderní asistivní technologie či nové metody diagnostiky a léčby. Rodinám pak na asistenci a odlehčovací služby, které umožní nadechnout se a být tak dlouhodobě oporou svým blízkým.

Více informací najdete na webu Světlušky zde a facebookových stránkách zde.

 

 

Poděkování partnerům Světlušky

Velké poděkování patří generálnímu partnerovi Kaufland, hlavnímu partnerovi Herbadent, mediálním partnerům Českému rozhlasu a České televizi. Dále v rámci projektu Kavárna POTMĚ děkujeme hlavnímu partnerovi Pivovary Staropramen za finanční podporu provozu kavárny, partnerům illy, Coca-Cola HBC a Mikrosvín za nápoje pro návštěvníky kavárny. Společnosti Thun 1794 za hrníčky do kavárny, CPI Hotels za laskavé ubytovací služby po celém Česku a společnostem KOMA Modular a KOMA Rent za údržbu a dopravu modulární kavárny.