5 nápojů, které ničí vaši dietu

5 nápojů, které ničí vaši dietu

Jedním z největších pravidel pro hubnutí je dodržování pitného režimu. Ne všechny nápoje jsou ale pro nás zdravé a prospěšné. Podívejte se na pět zabijáků diet, které brzdí naše hubnoucí výsledky. 


Ochucené kysané nápoje

Slazené kefíry a různá podmáslí jsou bezpochyby mnohem oblíbenější než jejich obyčejné, neochucené verze, ovšem cukry v nich obsažené ve spojení s přirozenými tuky mléčných výrobků dokáží vaši dietu pořádně zruinovat.

Alkoholické nápoje

Dát si s partou přátel sem tam půllitr piva, sklenku vína nebo i nápoje typu Frisca je téměř samozřejmostí. Alkohol je ale doslova zabiják všech diet. Uvedeme-li příklad: kalorie, obsažené v jedné lahvi piva (500ml = cca. 260kcal/1090Kj) byste musela spálit čtyřiceti pěti minutami intenzivní jízdy na rotopedu. Proto zkuste přísun alkoholických drinků omezit na minimum, uděláte dobře pro zdraví i váhu.

Ovocné smoothie z fast-foodů

Fast-foodovému jídlu se pečlivě vyhýbáte, ale když tam jste s kamarádkou nebo rodinou, dáte si zdánlivě neškodné ovocné smoothie? Pak je možná tohle důvod, proč se ručička na váze neposunuje dolů. Bohužel se
v tomto typu restaurací nevyhneme sladidlům a barvivům, která mají k ovoci daleko.

Limonády

Známý protivník všech, kteří se chtějí zdravě stravovat. Slazené limonády a sodovky jsou velmi kalorickou záležitostí a navíc škodí i našemu zdraví. Pokud prostě nerada pijete prostou neslazenou vodu, pořiďte si stoprocentní džusy nebo sirupy.

Energy a sportovní drinky

Energy drinky jsou přítelem těch, kteří mají v práci shon a potřebují spoustu energie. Obrovská kalorická hodnota takovýchto nápojů se ale může pořádně vymstít. Chcete-li skutečně efektivně zhubnout, vynechte všechna podobná „nakopávadla“ a raději si vychutnejte sklenici čerstvé pomerančové šťávy, ze které načerpáte jak energii, tak i potřebné vitaminy. Co z toho vyplývá? Pro rychlejší a lepší výsledky v hubnutí bychom měli pít mnoho obyčejné vody, čaje a kávu nesladit a číst etikety na láhvích. Hodně štěstí do mnoha shozených kil!

 

 

 

Text: Natalie K.