Hit jménem menstruační kalhotky. Jak fungují a jsou opravdu spolehlivé?

Hit jménem menstruační kalhotky. Jak fungují a jsou opravdu spolehlivé?


V dámské populaci jsou dnes menstruační kalhotky velmi diskutovaným tématem. Alternativní menstruační pomůcka vzbuzuje zvídavost, někdy dokonce odpor a vyvolává spoustu otázek. Jak menstruační kalhotky, které od těch klasických téměř nerozeznáte, vůbec fungují? A jsou opravdu spolehlivé? Vše, co jste chtěly
o tomto převratném vynálezu vědět, se dozvíte v článku.

Pro většinu žen není menstruace nijak příjemnou záležitostí. Spíše naopak. Naštěstí jde doba kupředu a díky alternativním menstruačním pomůckám může být i toto každoměsíční „nutné zlo“ o něco snesitelnější
a komfortnější. Ženy se vcelku rychle sžily s menstruačními kalíšky, některé z nich dávají kvůli ekologii přednost látkovým vložkám, jiné uvažují o menstruačních kalhotkách.

Věděly jste, že tampony se rozkládají až 400 let?

A není divu – klasické vložky a tampony se rozkládají 200–400 let, navíc by se dalo polemizovat i o zdravotní nezávadnosti těchto hygienických potřeb. Tampony i vložky se totiž vyrábějí ze syntetických, chemicky bělených materiálů, které mohou narušovat pH poševního prostředí, či dokonce způsobovat alergie nebo záněty. Oproti tomu jsou menstruační kalhotky šetrné k ženskému tělu, ekologické a hlavně pohodlné.

 

Jak fungují menstruační kalhotky?

Menstruační kalhotky se na první pohled tváří jako obyčejné spodní prádlo, jsou však opatřeny savou vrstvou, která dokáže velice rychle absorbovat tekutinu. Vybírat můžete z různých materiálů – u nás v Bellindě pořídíte bavlněné BELLINDA menstruační kalhotky DIM, k dostání jsou ale také z jiných, high-tech materiálů s funkční vrstvou. Vždy jsou šité z vysoce savých tkanin v kombinaci s nanovlákny, z nichž se vyrábí například sportovní oblečení.

 


Pohodlí a ochrana až 12 hodin denně

Ač to možná zní neuvěřitelně, menstruační kalhotky vám zajistí pohodlí a spolehlivou ochranu až na 12 hodin po dobu vašich dnů. Poté je stačí pouze opláchnout studenou vodou a vyprat v pračce na 30 stupňů Celsia.

 

Jsou menstruační kalhotky opravdu spolehlivé?

Možná si teď říkáte, jak je možné, že kalhotky neprotečou, případně zda nezapáchají a nemáte při jejich nošení pocit „mokra“. Pak vězte, že jejich absorpční vrstva je nejen extrémně savá, ale zároveň rychleschnoucí, takže podobné obavy jsou zcela zbytečné. Jen pro představu – varianta kalhotek dokáže při slabší či střední menstruaci pojmout tolik tekutiny jako například 2 vložky či 3 tampony. Nemusíte mít ani strach, že by se vám kalhotky rýsovaly pod oblečením – jsou totiž bezešvé a navenek tedy prakticky neviditelné.

 

Menstruační kalhotky jako doplněk k menstruačnímu kalíšku

Míra spolehlivosti kalhotek částečně závisí i na síle menstruace, proto se při velmi silné menstruaci doporučuje jako pojistka k menstruačnímu kalíšku.

 

Jak si zvyknout na menstruační kalhotky?

Jestliže jste byly doposud zvyklé používat tampony či menstruační kalíšek, ale chcete dát šanci i menstruačním kalhotkám, jděte na to pomalu. Vyzkoušejte si je nejprve v klidu doma, a jakmile se s nimi „skamarádíte“
a budete jim plně důvěřovat, můžete v nich vyrazit i ven. Pokud zjistíte, že vám samostatně úplně nevyhovují, můžete je používat jako zmiňovaný doplněk právě ke kalíšku či tamponům.

 

Cena menstruačních kalhotek

Cena menstruačních kalhotek se pohybuje v rozmezí od 700 do 1 000 korun, přičemž naše menstruační kalhotky značky DIM stojí 599 a 699 Kč. Vyšší počáteční investici kompenzuje jejich životnost, kalhotky vám obvykle vydrží několik let. Uvážíte-li pravidelné výdaje za tampony, které vycházejí na 100 Kč za krabičku, pak se vám koupě kalhotek ve výsledku finančně rozhodně vyplatí.

Více na www.bellinda.cz.

 

 

Již brzo se můžete těšit na soutěž! Sledujte naše sociální sítě a web :-)