S hlavou v létu: vzpomínky i plány na vyšší teploty

S hlavou v létu: vzpomínky i plány na vyšší teploty


Podzim je tu, někdo ho miluje a někdo by ho nejradši přeskočil. Tahle skupina většinou vzpomíná na léto, doufá, že sluneční paprsky ještě ukážou svou sílu, a těší se na další horké dny. Není proč být rozmrzelý, letní pohodu
a náladu si lze vykouzlit vzpomínkami na nedávné zážitky, plány na další dovolenou i jinak. Nechte se inspirovat...

 

Oživte váš talíř barvami

Náladu slunečných dní si můžete navodit i s podzimními plodinami. Zapojte barevnou dýni nebo právě sklizené ovoce a rozehrajte na talíři symfonii barev. Projděte pár našich receptů a nechte se zlákat na jejich přípravu. Začnete den třeba dýňovými lívanečky? Použijete zbytek dýně do výtečného barevného salátu? Nebo si na odpoledne a večer připravíte pohoštění z právě sklizených hrušek?

 

Vzpomínky na horké léto

Přeneste se s vůní rozkvetlých růží a muškátů do žhavého léta. Zavzpomínejte se sklenkou Bohemia Sekt La Fleur na vaše letní lásky a horké noci. S jeho šťavnatou a plnou chutí pečlivě vybraných aromatických odrůd ožijí i ty nejsmyslnější chvíle. Pokud jste si vaši letní lásku uchovali až do podzimu, sáhněte po červeném Bohemia Sektu. Je jako stvořený pro vášnivé chvíle ve dvou!

 

Oslava dne kávy a plánování dovolené

V sobotu nás čeká Mezinárodní den kávy, tak by se slušelo dát si nějakou opravdovou lahůdku. S myšlenkami na další dovolenou by to mohla být káva z Kostariky. Tato středoamerická země je totiž poslední dobou v popředí zájmu milovníků cestování. Tak nastartujte svůj Nespresso kávovar, vhoďte do něj kapsli od kávových mistrů L’OR, L’OR Espresso Costarica Aquiares Limited Creation, a nechte se vtáhnout do plánů, jak si v tropickém, kostarickém ráji užijete svou „Pura vida“ chvilku.

 

Pro voňavé bublinky

Tropický ráj si můžete užít i jinak. Zavítejte do nově otevřené prodejny Lush Westfield Chodov a nechte se okouzlit vůněmi a barvami, které vás obklopí ze všech stran. Co si vybrat třeba něco exotického pro vaši večerní koupel?

 

Se stylovým drinkem

Možností, jak strávit příjemný večer, je celá řada. Pozvete k sobě pár přátel, užijete si večer s knihou, nebo budete pokračovat ve snění nad další dovolenkovou destinací? Tak či tak vám rozhodně přijde k chuti dobrý drink. Zalovte v repertoáru těch nejlepších. Daiquiri, které je nejoblíbenějším drinkem s rumovým základem, nejde odolat. Neodolal mu ani spisovatel Ernest Hemingway a kdyby mělo Daiquiri mít svého ambasadora, Hemingway by byl jasným kandidátem. Uvidíte, že „svatá trojice“ rum – limetka – cukr okouzlí i vás. 5 cl venezuelského rumu Diplomático Planas, 2 cl limetkové šťávy a 1,5 cl cukrového sirupu dejte společně s ledem do šejkru a důkladně protřepejte. Přeceďte přes sítko do sklenky a dozdobte limetkou. Perfektní večer může začít!