Bio bavlna. Jak skloubit udržitelnost a módu?

Bio bavlna. Jak skloubit udržitelnost a módu?


Důležitým faktorem při výběru oblečení a spodního prádlo bývá kromě střihu a barvy také materiál, ze kterého je daný produkt vyrobený. Každá tkanina má své specifické vlastnosti a své pro a proti, dle kterých se rozhodujeme. V našem mini seriálu „Představení materiálů“ se postupně věnujeme jednotlivým materiálům, ze kterých v ELKA LOUNGE vyrábíme naše produkty, a seznamujeme s jejich původem a o všem, co jste možná nevěděli. V tomto díle padla volba na bio bavlnu.

V ČEM JE BIO BAVLNA PROSPĚŠNÁ PŘI NOŠENÍ?

Díky tomu, že je bio bavlna pěstována a upravována pouze přirozeným způsobem, který je šetrný nejen k látce, ale v konečné fázi i k naší pokožce. Bio bavlna je prodyšný materiál, příliš se nemačká a udržuje stálou velikost a měkkost i po několikerém vyprání. Za oblečení či spodní prádlo z bio bavlny nám poděkuje i naše kůže, která je největším orgánem lidského těla. Skrze kůži se do těla dostává z oblečení spousta látek a s bio bavlnou se tomuto chemickému koktejlu vyhneme. V případě certifikace GOTS je bio bavlna zdravotně nezávadná a vhodná i pro kojence a alergiky a umožňuje lidem lepší život díky etické a čisté výrobě.

V ELKA LOUNGE ze všech udržitelných vláken používáme bio bavlnu k výrobě oblečení nebo ložního prádla úplně nejčastěji. Naše značka si klade za cíl šetřit vodou a nepřispívat ke znečišťování naší planety více, než je nezbytně nutné. Proto jsou naše produkt vyrobeny pouze z přírodních materiálů s co možná nejkratší uhlíkovou stopou. To znamená, že vše, co u nás najdete je ušito v Čechách, z látek, které mají díky své geografické poloze přirozený původ tam, kde se jim daří být nejefektivnější a dále zpracované na nejvyšší úrovni kontroly.

Bio u nás nekončí látkami. Přecházíme na 100% bavlněné cedulky, knoflíky z přírodního materiálu Corozo, využíváme pouze 100% přírodní obaly (bez skrytých fólií), nepoužíváme plastové úchytky visaček a hlídáme
i původ barvy potisku, takže i barvy na našich produktech mají GOTS certifikaci. Samozřejmě i my máme velkou cestou před sebou, protože problematika udržitelnosti sahá mnohem mnohem dál než pro zjednodušení problematiky na našem blogu popisujeme.

Vyberte si tričko nebo mikinu z bio bavlny a udělejte svět zase o kousek lepším místem.

 

TIP REDAKCE:

Basic tričko v černé barvě od české značky ELKA LOUNGE se hodí díky svému minimalistickému pojetí
k jakémukoli outfitu. Ušité je v tuzemsku, ručně a z prémiové certifikované biobavlny. ELKA LOUNGE chce být značkou pro všechny wellness okamžiky a přinést do vašich šatníků kvalitu a maximální pohodlí.

 
Cena je 949 Kč

 

Více informací naleznete najdete na www.elkalounge.cz.