Správná výživa domácích mazlíčků v zimě

Správná výživa domácích mazlíčků v zimě


Podobně jako ovlivňuje strava náš zdravotní stav, stav naší pokožky, či vlasů, tak ovlivňuje výživa stav
a kondici našich domácích mazlíčků. V zimním období je dobré dbát u psů a koček na dostatek všech živin ve stravě, zejména bílkovin a tuků. Zima pro zvířata znamená útlum a odpočinek. Pohybu je méně, ale zároveň je větší spotřeba energie na zachování optimální tělesné teploty. Hodně záleží na životním stylu zvířete a jeho rodiny, zda je zvíře čistě domácí nebo venkovní. U venkovních mazlíčků se doporučuje mírné navýšení krmné dávky pro vytvoření tukové rezervy, aby lépe a bez zdravotní újmy zvládli zimní období. Dostatek tekutin je samozřejmostí, vodu lze částečně nahradit masokostními vývary a podobně.  

Důležité jsou také vitamíny a minerální látky, které se nachází v dostatečném množství v kvalitní a vyvážené stravě. Uplynulo mnoho let od dob, kdy byla jednotlivá plemena psů vyšlechtěna k různým účelům, nejčastěji loveckým nebo hlídacím. Nyní je po těchto stejných zvířatech vyžadováno, aby byla tolerantní, nekonfliktní, neubližovala jiným tvorům. Často si je polidšťujeme, a to s sebou nese určitá rizika. Čím dál častěji se mezi lékaři objevuje termín civilizační choroby zvířat a jsou to ty samé nemoci, kterými trpíme my lidé. Je to například obezita, alergie, atopická dermatitida, astma, hormonální a metabolická onemocnění. Velký podíl na tom má životní styl domácích zvířat a zajisté i složení krmiva. Česká firma Žraso při složení krmiva pro psy a kočky dbá na tyto aspekty a připravuje stravu v jedinečném složení.  Výrobek GRUB BARF Srnčí maso ve vlastní šťávě se právě v tomto období hodí obzvláště pro obsah pouze čerstvých, nejčastěji tepelně neupravených raw ingrediencí té nejvyšší kvality. Jedná se o stravu plnou bioaktivních vitamínů, enzymů a minerálů.

„Správně vyvážená strava a krmná dávka je základ zdravého organismu jak u lidí, tak u zvířat. Důležitý je správný poměr bílkovin, sacharidů, tuků a minerálních látek. Avšak během života zvířete a také u různých plemen, se mění nároky na živiny a tyto poměry. Jiná strava bude pro štěně dogy a seniora pudla. Také během onemocnění mohou být nároky na některé živiny vyšší anebo naopak nižší.“ Uvádí MVDr. Andrea Mertová
z Veterinární ambulance AJAVet. „Při výběru krmiva pro našeho mazlíčka bychom si měli položit několik otázek: Pro koho je krmivo určeno? Jak je mé zvíře staré, jak velké, jaké má využití. Co od krmiva očekávám? Chci podpořit kondici zvířete, upravit hmotnost, podpora kloubů, kůže. Vyhovuje mi složení a forma krmiva? Chci BARF nebo granule nebo vařenou stravu pro své zvíře. A sedne mému zvířeti? Jak je častá stolice, je formovaná, je zvíře bez zvracení, chutná mu?“ dodává Andrea Mertová.  

„O krmivu Barf už se naštěstí mluví stále častěji. Jedná se o vysoko-nutriční, přirozené krmivo pro naše masožravé společníky. BARFování znamená krmení zvířete stravou, která se co nejvíce podobá tomu, co by jedlo v divoké přírodě, tedy nejčastěji syrové maso, kosti, ale i zeleninu, ovoce a byliny. Takovýto jídelníček je plný bioaktivních látek a navrací domestikovaným šelmám zdraví a vitalitu,“ uvádí Simona Princová, majitelka společnosti na výrobu speciálních krmiv ŽRASO s.r.o. „GRUB BARF je bez nadsázky jedno z nejkvalitnějších krmiv na světě. Prémiový český produkt dbá na absolutní čistotu a kvalitu vstupních surovin. Jako jediní
v Evropě nabízíme také exotické receptury ze pštrosího či klokaního masa a hmyzu. Dbáme na humánní zásady dodavatelů. Spolupracujeme s výživovými poradci. Vyvíjíme terapeutickou výživu pro nemocné mazlíčky. Nedáváme psům a kočkám nic, co bychom sami nejedli,“ dodává Simona Princová.

RUB BARF Srnčí maso ve vlastní šťávě 220 ml

Toto krmení je vhodné při problémech s trávením a při potřebě zvýšeného příjmu živin, například u nemocných zvířat, která odmítají tuhou stravu.  Výrobek je k dostání v objemu 220 a 440 ml. Ve složení: srnčí maso, redukovaná silná šťáva ze srnčích hřbetů.  Krmná dávka: malá plemena objem 220 ml, střední a velká plemena 440 ml. Cena výrobku je 47 Kč.

Výrobky GRUB BARF lze zakoupit v prodejnách sítí Happy ZOO, Zvěrokruh, Archa Řevnice, Easy BARF, Krmím masem A dále na e-shopech www.grub-barf.cz, www.superzoo.cz, www.rohlik.cz, www.kosik.cz, www.krmimasem.cz  nebo  www.mall.cz.

 

 

Žraso s.r.o.: vyrábí tři produktové řady GRUB BARF pro komplexní krmení domácích mazlíčků. BARF krmivo pro psy a kočky obsahuje pouze čerstvé, nejčastěji tepelně neupravené raw ingredience té nejvyšší kvality. Syrová strava pro psy a kočky je plná bioaktivních vitamínů, enzymů a minerálů, které domácí mazlíčky navrací k jejich přirozenosti. Zákazníci mohou vybírat z nabídky krmiva Komplet pro vyváženou výživu, řady Beetles® obohacenou o vysokoproteinový hmyz a unikátní řady Therapy pro nemocná zvířata.Více  na https://www.grub-barf.cz/produkty/. GRUB je anglické slovo, které má mnoho významů. Jedním z nich je slengově žrádlo psy. 

Co je GRUB BARF? 
Garance nejvyšší kvality krmiva na trh.
Raw,čerstvá a vysokonutriční strava. 
Udržitelní a humánní dodavatelé. 
Biologicky přirozená výživa šelem 
Bez nežádoucích látek a konzervantů. 
Aktivní vitamíny, minerály a enzymy. 
Radikálně odlišný ainovativní přístup.
Fyziologicky prokazatelný účinek.

 

MVDr. Andrea Mertová je absolventkou Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, kde promovala v roce 2013. Během studia působila jako veterinární asistentka na pražské veterinární klinice IVET. Zde také po promoci nastoupila jako veterinární lékařka a pracovala zde až do první mateřské dovolené. Krátce působila jako veterinární konzultant pro Medicínské centrum. Nyní se také věnuje psaní článků pro www.veterinarniportal.cz, který má za cíl informovat především chovatele zvířat.