Seznamky nejsou pro zoufalce!

Seznamky nejsou pro zoufalce!


Jak se správně seznámit a nepokazit první rande?

Hektická doba, lockodowny, pohodlnost, anonymita – to jsou jen některé z důvodů, proč lidé vyhledávají seznamování online. Návštěvnost online seznamek s uvolněním covidových opatření nijak neklesla. A i když se může zdát, že na nich spousta lidí jen pobavení, předstírají, že jsou někdo jiný, lze na nich najít i spřízněnou. Možná také máte ve svém okolí šťastný a spokojený pár, který se našel na seznamce. Pokud i vy se rozhodnete zkusit své štěstí online, je více než pravděpodobné, že první rande na sebe nenechá dlouho čekat. Jak se na něj připravit?

Neočekávejte zázraky

I když jdete na rande po několikatýdenním dopisování a máte pocit, že dotyčného již trochu znáte, nemějte přehnaná očekávání. Stále je to první rande s někým, koho prakticky neznáte. Pokud budete mít přehnaná očekávání, je pravděpodobné, že se dočkáte zklamání. 

První rande může být počátkem dalšího objevování, vyhněte se domněnkám a předpokladům. Vůči vašemu protějšku je to nefér.

Důkladně vyberte místo setkání

Vyberte místo, které znáte a cítíte se dobře. Dobrou volbou je kavárna nebo výstava. Pokud se rozhodnete jít do restaurace, mějte na paměti, že večeře trvá podstatně déle než káva. Ujistěte se, že se váš výběr místa vašemu rande nevadí.

Oblečení hraje velkou roli

Říká se, že člověk si udělá úsudek o osobě v prvních třech vteřinách. Na rande je první dojem více než důležitý. Nikdo po vás nechce, abyste měnili svůj styl oblékání, naopak – každý by měl být sám sebou. Zkontrolujte, zda je oblečení čisté, nemá díry apod. Oblečte se tak, abyste se cítili dobře, hezky a pohodlně. Škrtící džíny rozhodně nechte ve skříni.

Řekněte o svém rande kamarádce

I když naplánujete vaše rande na veřejném místě, kvůli vaší bezpečnosti by o něm měl vědět minimálně jeden člověk, kterému důvěřujete. Je lepší být připravena na neočekávané události.

To neznamená, že zradíte důvěru svého partnera. Toto je jen preventivní opatření, které by měl vlastně udělat každý, kdykoli jde s někým, kdo je prakticky cizí.