Salon vín představil svůj zlatý výběr

Salon vín představil svůj zlatý výběr

Nejlepší vína pro rok 2023: Bohemia Sekt Prestige 36 vévodí šumivé kategorii


Kolekce nejlepších českých a moravských vín pro letošní rok je na světě a hvězdná stovka Salonu vín ČR láká k ochutnání. Kategorii šumivých vín pro rok 2023 ovládl Bohemia Sekt Prestige 36 brut. Mezi stovkou zlatých medailistů je společně s ním i šest dalších vín z produkce skupiny BOHEMIA SEKT.

Salon vín – národní soutěž vín je nejprestižnější vinařskou soutěží v České republice. Aktuální ročník zaznamenal historicky nejvyšší počet přihlášených vín. Odborná komise hodnotila rekordních 2643 vzorků od 203 vinařů. Zlaté i stříbrné medaile Salonu vín, o které se vína ucházejí, jsou garancí nejvyšší možné kvality. O ní se mohou zájemci přesvědčit mimo jiné v historickém sklepení státního zámku ve Valticích, kde se nachází stálé expozice Salonu vín. Letošní kolekce bude přístupná od 3. února. „Do naší práce vkládáme jen to nejlepší
a jsme vždy rádi, že je její kvalita následně potvrzena i krásným oceněním, jakým je sedm míst v Salonu vín. Obzvlášť nás těší prvenství v kategorii šumivých vín. Letošní šampion Bohemia Sekt Prestige 36 brut opět prokázal, že jde o skutečně mimořádné šumivé víno. Jak je známo, čas je nejlepším přítelem sektů, každý další den, měsíc a rok jim pomáhá získat charakteristickou chuť, plnost a harmonii. A právě Bohemia Sekt Prestige 36 brut je naším nejdéle zrajícím sektem prémiové řady Prestige,“
uvádí Josef Švéda, hlavní sklepmistr společnosti BOHEMIA SEKT. Mezi stovkou nejlepších českých vín se dále umístila i šestice tichých vín skupiny BOHEMIA SEKT, a to značek Habánské sklepy (2), Vinařství Pavlov (2) a Víno Mikulov Sommelier Club (2).

TIPY ZE SALONU VÍN 2023

Šumivé víno roku 2023

Kategorii šumivých vín bude letos vévodit Bohemia Sekt Prestige 36 brut, který byl oceněn v prestižní soutěži Salon vín – národní soutěž vín nejvyššími známkami. Jeho jméno prozrazuje, že na kvasinkách leží vždy minimálně 36 měsíců. Cuvée tvoří Chardonnay a Rulandské modré. Na první pohled okouzlí jiskrně zlatavou barvou s měděnými odlesky a jemným bohatým perlením. Vůně je ušlechtilá, příjemně ovocná, s výraznými tóny po tropickém ovoci, mangu a limetce. Chuť je pak šťavnatá, se svěží kyselinkou, dokonale čistá a harmonicky vyvážená. Dlouhé ležení sektu na kvasinkových kalech dodává tomuto šumivému vínu příjemné terciální tóny, které harmonicky doplňují jeho celkový charakter. Sekt má intenzivní, brilantně čistý a strukturovaný závěr. Cena 360 Kč.

Citrus a med

V intenzivní vůni bílého vína Vinařství Pavlov Solitér, Chardonnay 2021, pozdní sběr převládá výrazná kombinace citrusů a sladkého medu. Jeho bohatá chuť sadového ovoce, oříšků a másla osloví každého milovníka vína. Vychutnejte si skleničku oceněného vína a přeneste se do úrodné vinařské podoblasti Mikulovska. Cena 215 Kč.

 

Vítězná chuť Pálavy

Čisté aroma, výrazná ovocnost a plná chuť jsou hlavní přednosti oceněného vína Vinařství Pavlov Solitér, Pálava 2020, výběr z hroznů. Prémiové polosladké víno vyniká svojí vůní šťavnatých mandarinek a bílých broskví. Výraznou a podmanivou chuť podtrhují tóny medu a jemného koření, doplněné vyšším zbytkovým cukrem. Zažijte chuť slunné Pálavy ukryté v láhvi! Cena 250 Kč.

Poklad z pálavské Sahary

Intenzivní aroma exotického ovoce, květu a jemného koření, zlatavá barva a svěží chuť. Pro tyto atributy získalo Rulandské šedé 2021, pozdní sběr uznání od tuzemských vinařských odborníků. Moravské víno pocházející
z viniční trati Sahara na Pálavě získalo značce Víno Mikulov Sommelier Club zlatou medaili z národní soutěže Salon vín 2023. Cena 139 Kč.

Víno z Dolních Věstonic

Svěží a lahodné Chardonnay 2021, pozdní sběr značky Víno Mikulov Sommelier Club pocházející z Mikulovské vinařské podoblasti připomíná svojí intenzivní vůní čerstvě sklizené sadové ovoce, ananas a žlutý meloun. Šťavnatá chuť vína s harmonickou dochutí osloví opravdové znalce vín a bezpochyby bude ozdobou slavnostních okamžiků. Cena 139 Kč.

 

Modrý Portugal zahalený v květinách

Modrý Portugal 2018, pozdní sběr z vinařství Habánské sklepy se pyšní ovocnou chutí a jemně kořenitou až harmonickou dochutí. Na první pohled zaujme granátovou barvou, na první přivonění pak širokou vůní
s převládajícími tóny květin. Víno lze považovat za stálici Salonu vín, letos v něm obhájilo zlatou medaili z roku 2022. Cena 190 Kč.

 

Vše nakoupíte na www.osobnivinoteka.cz.