Kolagen ve výživě domácích zvířat

Kolagen ve výživě domácích zvířat


Přírodní kolagen se hodí pro každodenní užití, ale i jako doplněk stravy pro psy i kočky. Zajišťuje krásnou
a lesklou srst, zdravý vývoj a prevenci proti opotřebení kloubů, šlach a celého pohybového ústrojí zvířete.
Kolagen je jedna z nejdůležitějších bílkovin. Působí jako lepidlo buněk, stará se o pružnost tkání, zabezpečuje elasticitu kůže a tvoří podstatnou část chrupavek. Vlastní tvorba kolagenu se zpomaluje s přibývajícím věkem zvířat, není přesná věková hranice, je to vysoce individuální záležitost. Proto je potřeba kolagen do stravy přidávat a podpořit tím tak jeho tvorbu. Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební kamenem pojivových tkání. Přirozeně se vyskytuje v kloubech, ve vazivových tkáních, chrupavkách, a také v zubech, pokožce a kostech. Výrobek firmy Žraso GRUB BARF, KOLAGEN je redukovaný vývar z vepřových nožiček a kloubů. Je schopen zajistit potřebnou dávku kolagenu pro Vaše domácí mazlíčky.  Česká firma garantuje nejvyšší kvalitu svých produktů plných aktivních vitamínů, minerálů a enzymů.

„Máme několik typů kolagenu, tedy kolagen I, II, III, IV, V, největší zastoupení má však v těle kolagen typu I. V těle vzniká přirozeně, a za přítomnosti vitaminu C. S věkem ale jeho tvorba klesá. Lze ho získat pouze z živočišné stravy, rostlinná může jen podporovat vyšší tvorbu kolagenu. Doplňování kolagenu nejčastěji doporučuji zvířatům, která mají problém s pohybovým aparátem nebo s kůží, a tedy i se srstí. Slouží tady jako doplněk k další terapii, který nemá vedlejší účinky a může se brát dlouhodobě,“ uvádí MVDr. Andrea Mertová z Veterinární ambulance AJAVet. „Dále také mohou profitovat ze suplementace kolagenem zdravá zvířata v seniorském věku, sportovní psi nebo zvířata před namáhavými výkony všeobecně. U nemocných zvířat je doporučováno denní dlouhodobé podávání, u zdravých zvířat stačí pouze před a během exponovaného období,“ dodává Andrea Mertová.  

„Výrobek GRUB Barf Kolagen je de facto silný vývar - bujón z vepřových nožiček a kloubů. Vaříme ho
cca 8 hodin, je skutečně silný. Čínská medicína i u lidé hovoří o silných vývarech, jako o léku.  Jeho doplněním do jídelníčku zvířete, zajistíme psům a kočkám zlepšení stavu kůže a srsti či prevenci opotřebení kloubůProtože se výrobek vaří nemůžeme o něm hovořit již jako o Barf, tedy surových potravinách. Pro jeho jedinečné účinky na zdraví a vzhled zvířat jsme ho ale do našeho portfolia zařadili. Filosofií naší firmy je hledat skutečně kompletní a vyváženou stravu,“ uvádí Simona Princová, majitelka společnosti na výrobu speciálních krmiv ŽRASO s.r.o. „Náš kolagen je vyráběn tou nejčistější cestou. Získáváme ho z části zvířete, kde je kolagenu nejvíc. Jak já, tak i spousta dalších zákazníků, našim kolagenem zachránilo psy, kteří například již stářím měli problém s pohybem, jejich srst vypadala suchá a   celkově zvíře působilo nezdravě. Čistota našeho kolagenu je nevšední, ojedinělá a věřte, že kdo zkusil, nelitoval a nedá na něj dopustit, stejně jako já.“ dodává Simona Princová.

GRUB BARF, KOLAGEN 

Zajišťuje krásnou a lesklou srst, zdravý vývoj a prevenci proti opotřebení kloubů, šlach a celého pohybového ústrojí zvířete. Doporučené dávkování u malých plemen jedna čajová lžička na den, u střeních a velkých plemen jedna polévková lžíce na den. U koček jedna čajová lžička na den. Cena výrobku je 47 Kč za 220ml a 87 Kč za 440 ml.

Výrobky GRUB BARF lze zakoupit v prodejnách sítí Happy ZOO, Zvěrokruh, Archa Řevnice, Ratio, Easy BARF, Krmím masem A dále na e-shopech www.grub-barf.cz, www.superzoo.cz, www.rohlik.cz, www.kosik.cz, www.krmimasem.cz,  www.mall.cz, www.alza.cz,   

 

Žraso s.r.o.: vyrábí tři produktové řady GRUB BARF pro komplexní krmení domácích mazlíčků. BARF krmivo pro psy a kočky obsahuje pouze čerstvé, nejčastěji tepelně neupravené raw ingredience té nejvyšší kvality. Syrová strava pro psy a kočky je plná bioaktivních vitamínů, enzymů a minerálů, které domácí mazlíčky navrací k jejich přirozenosti. Zákazníci mohou vybírat z nabídky krmiva Komplet pro vyváženou výživu, řady Beetles® obohacenou o vysokoproteinový hmyz a unikátní řady Therapy pro nemocná zvířata. Více na www.grub-barf.cz/produkty/. GRUB je anglické slovo, které má mnoho významů. Jedním z nich je slengově žrádlo psy. 

 

Co je GRUB BARF? 

Garance nejvyšší kvality krmiva na trh. Raw,čerstvá a vysokonutriční strava. Udržitelní a humánní dodavatelé. 

Biologicky přirozená výživa šelem.Bez nežádoucích látek a konzervantů. Aktivní vitamíny, minerály a enzymy. 

Radikálně odlišný ainovativní přístup.Fyziologicky prokazatelný účinek.

 

MVDr. Andrea Mertová je absolventkou Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně, kde promovala v roce 2013. Během studia působila jako veterinární asistentka na pražské veterinární klinice IVET. Zde také po promoci nastoupila jako veterinární lékařka a pracovala zde až do první mateřské dovolené. Krátce působila jako veterinární konzultant pro Medicínské centrum. Nyní se také věnuje psaní článků pro www.veterinarniportal.cz, který má za cíl informovat především chovatele zvířat.