Buďte šťastní!

Buďte šťastní!


Vybrali jsme pro vás několik jednoduchých kroků jak si užívat života a dosáhnout vnitřního klidu. Co můžete udělat pro to, abyste znovu získali chuť do života, dobrou náladu, fyzickou a emocionální energii?

1. Věnujte pozornost tomu, co se děje kolem vás. Vnímejte pozitivní vlny.

Den se prodlužuje, užíváte si sluníčka, pijete kávu v parku pod rozkvetlým stromem. Příroda se začíná zelenat
a vonět. Vnímejte sílu, barvy a magii přírody všemi smysly. Přichází pomalu jaro a pohled na tento zázrak vám může radikálně změnit náladu pozitivním směrem!

2. Buďte aktivnější!

Dlouhá procházka ulicemi města, běhání v parku nebo túra v horách, to jsou ideální tipy na aktivní víkend! Každý krok navíc, který za den uděláte, je potřebnou cihlou ve zdi odolnosti vašeho imunitního systému.

3. Zkuste něco nového ☺

Naučit se nové dovednosti nebo změnit svůj denní režim vám pomůže být více ve střehu, zvýšit koncentraci
a vnést do vašeho života více adrenalinu a také „hormonu štěstí“. Může to být nový koníček, činnost, kterou už nějakou dobu odkládáte nebo na kterou jste neměli čas či kuráž. Odvažte se!

4. Myslete i na ostatní ...

Je velmi důležité pečovat o sebe, pracovat na spokojenosti. Ale možná ještě větší naplnění vám může přinést práce s lidmi a pro lidi, kteří vás potřebují. Vyzkoušejte fundraising, dárcovství krve, péče o opuštěná zvířata nebo dobrovolnictví v centrech pro děti či seniory. Když procházíte těžkým obdobím, můžete se cítit přemoženi myšlenkou, že vás nikdo nepotřebuje, že jste sami nebo že nemáte světu kolem sebe co nabídnout. Proto vám takové aktivity mohou zvednout sebevědomí a zároveň můžete udělat úžasné věci i pro ostatní! Buďte velkorysí, milujte, rozdávejte radost! 

5. Zůstaňte ve spojení...

... s vámi a lidmi kolem vás! Poslouchejte své tělo a respektujte, co vám říká. Pokud cítíte potřebu si odpočinout, vypněte telefon, odstraňte všechny rušivé vlivy a spěte. Někdy se doporučuje vystoupit z komfortní zóny a jít si za svým snem.

 

 

 

 

zdroj: Buďte štastní! (sabon.cz)