Metronome Prague 2023 pro vás má NOVINKU!

Metronome Prague 2023 pro vás má NOVINKU!

Ke třem dnům hudby přidává zahajovací večer - středu 21. června! 


David Koller s ukrajinským Queens Orchestra zahájí Metronome Prague. Dámský orchestr vystoupí poprvé v Praze

David Koller a ukrajinský dámský projekt Queens Orchestra spojili síly a zahájí ve středu 21. června pražskou kulturní událost roku Metronome Prague. Akce s tímto speciálním projektem začne v 18 hodin na Moon stage na Výstavišti Praha a vstupenky na ni zakoupíte od středy 19. dubna, zpočátku v limitované edici 200 kusů, 690 korun za vstupenku.

Středou začne třídenní, nejen hudební událost, na níž od čtvrtka 22. do soboty 24. června vystoupí hvězdná jména jako Jamiroquai, M83, ZAZ, Moderat, Aurora, Editors, J.I.D, Holly Humberstone, ToveLo, White Lies, Riff Cohen, Biig Piig či tuzemští Monkey Business s J.A.R., Zrní, Supercrooo, Lazer Viking, PSH či Jana Kirschner.

"Zveme na koncert, který jsme připravili v kontextu mezinárodních událostí. Síly spojí hudebník David Koller se svojí kapelou a orchestr Queens, který nyní pobývá v exilu na území Polska. Jejich muži jsou zapojení do vzniklé situace a dámy pobývají mimo Ukrajinu. Jsme rádi, že jak ony, tak David Koller přijali pozvání a zahrají společně. Tento extra večer má zvláštní vstupenku, kterou si držitelé permanentek na Metronome mohou pořídit za zvýhodněnou cenu,“ říká promotér David Gaydečka. Výhodnější vstupenky seženete na www.metronome.cz.

David Koller vydal v únoru necelých osm let po předchozí desce ČeskosLOVEnsko nové album nazvaným LP XXIII. To obsahuje deset písní, v nichž se textařsky blýskl spisovatel Jáchym Topol, ale i Márdi z Vypsané fixy, Jan Vávra, Matěj Belko, Michal Ambrož z Jasné Páky nebo Patrik Hartl. „Stále se vyrovnávám s tím, že chci dělat něco novýho,“ říká David Koller.

K "něčemu novému" dojde i na Metronome Prague, kde se díky jeho show propojí česká hudební scéna s tou ukrajinskou. Na pražském Výstavišti mu bude totiž sekundovat Queens Orchestra, tedy orchestrální projekt sedmnácti žen, které hrají pod taktovkou Oleksandry Korobkové na více než dvacet hudebních nástrojů pestrou škálu hudebních stylů od moderní klasické hudby, přes jazz, rock, pop a další žánry. 

"Společnou spolupráci Queens Orchestra a Davida Kollera nám nabídli organizátoři festivalu Metronome. Davidovu tvorbu jsem samozřejmě znala již dříve a vždy jsem ho považovala za vynikajícího hudebníka. Práce s Davidem je pro nás především novou a zajímavou zkušeností.
V našem repertoáru jsou i díla v rockových aranžích, ale s rockovými muzikanty na tak vysoké úrovni jsme ještě nikdy nepracovaly. Jsem si jistá, že to bude úspěšná a kreativní spolupráce, která se později může rozvinout i ve vznik něčeho nového. Moc se na to těšíme,"
popisuje pro Metronome Prague zakladatelka a dirigentka Queens Orchestra Oleksandra Korobková. Dodala, že je to poprvé, kdy těleso vystoupí na mezinárodním festivalu a těší se na to.

"S hudebnicemi jsme rády, že můžeme představit ukrajinský orchestr a ukrajinskou kulturu na slavném festivalu v Praze. Metronome je navíc šperkovnicí s nejznámějšími umělci z různých zemí a stylů. Vždy dojde na nová, zajímavá setkání, výměny hudebních zkušeností. To jsou věci, které podporují kreativitu, takže moc děkujeme za pozvání," poznamenala Oleksandra Korobková
a zmínila se také o své válkou zmítané vlasti.

"Lidé jsou velmi unaveni tématem války na Ukrajině. Ve světě se samozřejmě dějí i jiné věci
a Ukrajina už mnohdy nezaujímá první místo v evropském zpravodajství. Ale válka v naší zemi pokračuje. Během posledního měsíce zemřeli ve válce dva mí přátelé - hudebníci: talentovaný mladý dirigent a zpěvák. Když jsem přijela do České republiky na setkání s organizátory festivalu, všude jsem viděla ukrajinské vlajky. Jsem neuvěřitelně vděčná všem, kteří podporují naši zemi
a kulturu v tak těžké době pro všechny. A ráda vyjádřím svou vděčnost prostřednictvím hudby
a našeho vystoupení, které bude na Metronome Prague,"
sdělila.

Připomeňme, že sám zpěvák kapely Lucie, David Koller, se loni v dodávce vydal na slovensko-ukrajinské hranice pomáhat potřebným, humanitární pomoc vezl zejména dětem a rodinám
s dětmi. 

Brány Výstaviště se o zahajovací středě 21. června otevřou v 18 hodin, start hlavních koncertů je pak naplánovaný na 19:45 hodin.

Středa 21. června odstartuje tímto unikátním večerem třídenní program šestého ročníku Metronome Prague 2023. V jeho programu si každý návštěvník najde to své. Kromě zahraničních jmen jako Jamiroquai, M83, ZAZ, Moderat, Aurora, Editors, J.I.D, Holly Humberstone, ToveLo, White Lies, Riff Cohen, David Penn, Biig Piig, Kelvyn Colt, Mike Väth, Sir Chloe, Simon Doty, Frosti, Emily Burns a další, se představí i tuzemská a slovenská scéna - Jana Kirschner, Monkey Business se speciálním setem se členy J.A.R., Zrní, Supercrooo, Nylon Jail, Para, Něco něco, PSH s live bandem, Aiko, Badfocus, Lazer Viking, Saténové ruky, Annet X, Bratři, Sawsane
a mnoho dalších.

A Metronome Prague nebude o posledním červnovém víkendu tradičně jen o skvělé hudbě, ale nabídne pestrý doprovodný program Metronome Fair. Ten letos nese téma ODVAHA a ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií Metronome ukáže například unikátní realizaci ikonického, oscarového Vetřelce umělce H. R. Gigera, dá prostor neziskovým organizacím i ceněným umělcům, živě bude přenášet podcasty a myslí skrz hry a soutěže i na dětské návštěvníky.

Vstupenky na Metronome Prague aktuálně zakoupíte za 3 590 korun za tři dny pro dospělého. Jednodenní vstupenka pak vyjde na 2 290 korun. Vstupné pro děti do 12 let je 190 korun za tři dny, mládež 12 až 21 let zaplatí za tři dny 1 890 Kč. Zvýhodněné vstupné pak mají také zdravotně hendikepovaní. Příznivci rapové scény si mohou zakoupit jednodenní či třídenní permanentky na všechny koncerty. 

Díky spolupráci s agenturou Weco-Travel je také možné koupit výhodnější balíčky vstupenek
s ubytováním, jež zahrnují ubytování v kvalitních hotelích v centru Prahy. Pořadatelé vybízejí s koupí vstupenek neotálet.

Více o vstupném a kompletní znění programu najdete na webu www.metronome.cz, kde jsou postupně zveřejňované také aktuality. Ty se dozvíte rovněž ze sociálních sítí Instagram, Twitter
a Facebook.

 

 

O Metronome Prague:
„Metronome Prague – Music and Arts Fair“ je čtyřdenní hudební a umělecká událost, která poskytuje návštěvníkům unikátní zážitky přímo v centru Prahy. O neustále rostoucí prestiži doma i v zahraničí svědčí řada světových hvězd, které na akci vystoupily: Nick Cave, Underworld, Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, Tom Odell, Ella Eyre, David Byrne, John Cale, Massive Attack a další. Z tuzemské scény se zde představili mimo jiné Alice s Danem Bártou, Lenny, Prago Union nebo Redzed, Ohm Square, Floex, Ille, Tata Bojs, David Koller s Katarzií či skupina Mig 21 s Orchestrem a Sborem Národního divadla v Praze. Na minulý ročník zavítalo rekordních 22 000 návštěvníků.