Voda! Nepostradatelný zdroj pro pokožku

Voda! Nepostradatelný zdroj pro pokožku


Kůže je ze 70 % tvořena vodou. Toto složení zajišťuje, že zůstává pružná, měkká a vypnutá, a umožňuje také, aby správně plnila své funkce, zejména jako bariéra proti vnějším nepříznivým vlivům. Přirozeným
a nepřetržitým způsobem pokožka každodenně přichází o vodu odpařováním: tento proces se nazývá ztráta necitlivá na vodu. Vodu může ztrácet také pocením (například v případě fyzické námahy nebo silných emocí, aby regulovala tělesnou teplotu). K  udržení optimální hydratace pokožky se aktivuje několik biologických mechanismů. Voda se v dermis ukládá díky fi xátorům vody, které jsou v kůži přirozeně přítomny a jsou schopny ji zadržovat. Poté je rozptýlena z dermis do epidermis v závislosti na potřebách pokožky. Kožní bariéra zároveň hraje zásadní roli při omezování odpařování vody.

Narušení hydratačních mechanismů na těchto třech úrovních vede k  dehydrataci pokožky, což má za následek pocity nepohodlí a  pnutí. K  této dehydrataci pokožky navíc přispívají faktory vnějšího prostředí, jako je vítr, znečištění, topení, vzdušné podmínky, ale i  nedostatek spánku nebo nevyvážená strava. V  určitých podmínkách nebo v  určitých ročních obdobích proto mohou být postiženy všechny typy pleti. Přirozené hydratační mechanismy pokožky je proto nutné posilovat.

JAK POZNÁM, ŽE JE MOJE PLEŤ DEHYDRATOVANÁ? MÁM DEHYDRATOVANOU NEBO SUCHOU PLEŤ?
Suchá pleť je typ pleti, zatímco dehydratace je její stav. Při dehydrataci chybí pokožce voda, zatímco suchá pleť postrádá vodu a lipidy. Typ pleti si udržujeme po celý život. Ať už je pleť přirozeně suchá, smíšená, normální nebo mastná, může být působením vnějších vlivů dehydratovaná. Jedná se o krátkodobý stav.

CO KDYŽ JE DEHYDRATOVANÁ I MOJE MASTNÁ PLEŤ?
Pokud máte mastnou pleť, je nezbytné ji hydratovat. Když mastnou pleť hodně čistíme, hydrolipidický fi lm je oslabený. Schopnost pleti zadržovat vodu již není optimální: objevuje se pocit nepohodlí a pnutí.

CO KDYŽ JE MOJE CITLIVÁ PLEŤ TAKÉ DEHYDRATOVANÁ?
Citlivá pleť má oslabenou kožní bariéru, kvůli které intenzivně reaguje. Je proto nezbytné ji hydratovat, aby se kožní bariéra posílila a byla silnější vůči vnějším agresivním vlivům

 

TIP REDAKCE

HYDRATAČNÍ SÉRUM NA DEN A NOC

Složení ikonického výrobku této řady bylo přepracováno na základě naší exkluzivní účinné látky, buněčné vody z kosmatcovníku, která dlouhodobě aktivuje biologické mechanismy hydratace pokožky. Pro ještě intenzivnější výsledek již od první aplikace jsme posílili hydratační účinek našeho séra patentovaným hydratačním komplexem. Tento komplex je výsledkem několikaměsíční práce, jejímž cílem bylo dospět k jedinečné kombinaci složek. Zkombinovali jsme dvě vzájemně se doplňující typy kyseliny hyaluronové, vysokomolekulární a nízkomolekulární, s aloe vera a složkami přírodního původu s objektivními hydratačními vlastnostmi. 

 

Více také na Yves Rocher - tvůrce rostlinné kosmetiky (yves-rocher.cz).

 

A protože chceme, aby vaše pleť byla zdravá a krásná, máme pro vás soutěž o balíček produktů z řady Hydra Végétal a to Hydratační gel na den a noc v tubě, Hydratační gel na okolí očí a Hydratační sérum na den a noc. Hodnota výhry je 1 797 Kč.

 

 

Odpovězte na otázku:

 

 

Podmínky SOUTĚŽE - Sledujte nás na FB a také IG