Gynekologické trable?
Horké tipy, jak si nenechat pokazit léto a dovolenou
Těšíte se na léto? Samozřejmě, ale zároveň si ještě dobře pamatujete, že loni jste právě v této době řešila gynekologické trable. Co udělat, abyste se v nadcházející krásné části roku nemusela potýkat s pálením, svěděním, bolestmi v podbřišku a jinými potížemi, které pokazí vaši „intimní pohodu“?
Horko, zapaření, vlhké plavky, koupání v bazénech, hodiny prosezené při cestování na dovolenou, zvýšená sexuální aktivita, změny prostředí i přivření oka nad dobrotami se spoustou cukru. To vše je typické pro letní sezonu, která je pro intimní komfort ženy náročnou zkouškou.
S teplým počasím stoupá výskyt mykóz
Najednou vás začne „tam dole“ něco pálit, svědit a potíže se čím dál tím více zhoršují. Vaginální mykózu za svůj život prodělá asi 75 procent žen a mnohdy opakovaně.
Vaginální mykózy vznikají až v důsledku porušení rovnováhy poševní mikroflóry, kdy se kvasinky přemnoží
a vyvolávají zánět v poševní sliznici. Za normálních okolností vaginální mikroflóře dominují zdraví prospěšné laktobacily, které dá se říci drží kvasinky a škodlivé bakterie na uzdě. Ale pak se něco stane a kvasinky dostanou svoji šanci. Léčba antibiotiky, cukrovka, nadměrná konzumace sladkostí, koupel ve znečištěné vodě, hormonální antikoncepce a nošení nevhodného (těsného a neprodyšného) spodního prádla – to všechno jsou okolnosti které nahrávají kvasinkám.
Holdujete cyklistice? Kandidózy mohou souviset i s dlouhodobou jízdou na kole, kdy sed v sedle přispěje
k vytvoření neprodyšně uzavřeného prostoru. A v něm se daří kvasinkám.
Jak se projevují: Typickými příznaky jsou svědění a pálení pochvy (ve vnitřní i vnější oblasti), bílý výtok
s hrudkovitou konzistencí, bolesti a tlak v podbřišku, bolest při pohlavním styku. Někdy se kvasinková infekce rozšíří i do močových cest, v těchto případech pak dochází k rozvoji příznaků typických pro tyto potíže, tedy
k bolesti při močení a k opakovanému močení.
Jak se léčí: Léčba vaginální mykózy probíhá pomocí antimykotik – buď ve formě vaginálního krému nebo vaginálních tablet a kapslí. Podpůrně se využívají i některé přírodní produkty. Ženy, které k mykózám inklinují, myslí na zdraví své vaginální mikroflóry již předem a používají přípravky s obsahem prebiotik, probiotik
a postbiotik k podpoře zdavého vaginálního prostředí.
Prevence: Prostě se nezapařit, preferovat bavlněné prádlo, které dobře saje, brzy po vykoupání se převléknout do suchých plavek, pro intimní hygienu používat jemné prostředky, nepřehánět to se sladkostmi a myslet na dostatečný příjem tekutin. V rámci prevence změňte některé stravovací návyky – kromě cukru na minimum omezte kofein, alkohol, pivo, kynuté pečivo a oblíbené plísňové sýry.
HORKÝ TIP PRO LÉKÁRNIČKU NA LÉTO:
Vaginální kuličky Canesbalance – novinka pro intimní pohodu!
Vaginální kuličky Canesbalance nabízejí možnost přirozené formy léčby vaginálního diskomfortu. Obsahují kyselinu mléčnou a glykogen. Jde o vaginální prebiotikum s postbiotikem.
Kyselina mléčná je nepostradatelná pro udržení nízkého pH a zdravé vaginální mikroflóry. Nízké pH potlačuje růst nežádoucích bakteriálních mikroorganismů. Přípravky s kyselinou mléčnou jsou bezpečné a účinné. Glykogen je přirozeným zdrojem výživy pro laktobacily.
Benefity vaginálních kuliček Canesbalance:
- ulevují přirozenou cestou
- podpoří růst příznivě působících bakterií (Lactobacillus), které obnovují přirozené prostředí pochvy
- zvyšují odolnost poševního prostředí
- potlačují diskomfort, výtok a nepříjemný zápach, tedy hlavní příznaky bakteriální vaginózy
- je možné je používat i v těhotenství (nicméně je doporučována konzultace s lékařem, pokud se domníváte, že máte vaginální infekci)
Kdy Canesbalance aplikovat?
Nejvhodnější je doba před ulehnutím na lůžko. Vaginální kuličky se nesmí dělit, jsou určeny v této dávce pro jednorázové použití. Vkládají se prsty hluboko do pochvy.
„Canesbalance ... ABY SE ŽENY CÍTILY SAMY SEBOU!“
Komentáře (0)
Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)