Přehledný seznam, čím vybavit dítě na tábor

Přehledný seznam, čím vybavit dítě na tábor


Lámete si hlavu tím, co všechno zabalit dítěti na tábor? Odborníci z e-shopu 4camping.cz a z Výstavy stanů
a vybavení do přírody v pražských Letňanech pro vás připravili kompletní seznam doporučeného vybavení.

Seznam toho nejdůležitějšího je většinou pro všechny stejný a liší se pouze v doplňcích, drobnostech a počtu kusů v závislosti na délce a místě pobytu nebo tematického zaměření tábora. Někteří organizátoři táborů vám podrobný seznam poskytnou, jiní bohužel nikoliv. Ať tak či onak, jistě nám dáte za pravdu, že je těžké na nic nezapomenout. A určitě oceníte seznam užitečného táborového vybavení, sestaveného ve spolupráci s odborníky z e-shopu s turistickým a kempingovým vybavením 4camping.cz a Výstavy stanů a vybavení do přírody v pražských Letňanech. 

 

Do čeho zabalit?

Ať už jede vaše dítě na jakýkoliv tábor, nejdůležitější je se vždy správně rozhodnout, do čeho připravené věci zabalit. Na výběr máte 3 nejrozšířenější varianty zavazadel: kufr, batoh nebo sportovní tašku. „V kufru a tašce se lépe udržuje pořádek a věci v nich jsou lépe dostupné, naopak batoh má přidanou hodnotu v mnohem lepší mobilitě. Většina rodičů dává přednost prvním dvěma variantám a čím dál častěji preferují velké sportovní tašky nebo tzv. duffle bagy, které oproti sportovním taškám poskytují lepší ochranu obsahu před provlhnutím
a mechanickým poškozením,“ říká Vít Hruška, tiskový mluvčí 4camping.cz a Výstavy stanů a vybavení do přírody, která probíhá až do 20. 8. 2023 v pražských Letňanech. Jedná se o největší akci turistického a kempingového vybavení ve střední Evropě a vy tady vybavíte své dítko kompletně na tábor, celou rodinu na dovolenou u moře, pod stanem či na chalupě.

Vít Hruška také doporučuje zabalit kromě hlavního zavazadla i malý batoh na výlety. Do něj si dítě sbalí na výpravu svačinu, pití, pláštěnku, náhradní oblečení pro případ nepříznivého počasí a případně další potřebné drobnosti, jako je čelovka apod.

 

Co zabalit?

Seznam věcí na tábor může být nesmírně obsáhlý a liší se tábor od tábora a dítě od dítěte. Se specialisty
z 4camping.cz jsme připravili základní přehled toho, co by nikdy nemělo chybět.

Oblečení: tričko s krátkým rukávem (1 ks / 2-3 dny + 2 kusy jako rezerva), tričko s dlouhým rukávem nebo rolák (1 ks / týden), mikina nebo svetr (2 ks / týden), kraťasy (2 ks / týden), tepláky (2 ks / týden), nepromokavé kalhoty (1 ks), nepromokavá bunda (1 ks), spodní prádlo (1 ks / 1 den + 2 ks jako rezerva), funkční ponožky (1 pár /1 den + 1 pár rezerva), teplé ponožky z merino vlny (1 pár), pyžamo (1 ks), kšiltovka nebo šátek (1 ks), pláštěnka případně deštník (1 ks), plavky (1 ks).

„Oblečení, ale nejen to, dítěti vždy pečlivě nadepište jménem. Stačí propiskou, lépe však nesmývatelným fixem na štítek s velikostí za krkem. Rovněž je dobré všechny sbalené věci s dítětem před odjezdem projít, aby vědělo, co má s sebou. Předejdete tak běžným ztrátám a záměnám oděvů a dalšího vybavení,“ radí Vít Hruška.

Obuv: sportovní obuv (2 páry), sandály (1 pár), přezůvky (1 pár), gumáky (1 pár)

„Z úplně nové obuvi by vaše dítě mohlo mít otlaky nebo dokonce puchýře. Doporučujeme proto dát mu raději
v předstihu zakoupené, odzkoušené a prošlápnuté boty. Širokou nabídku dětské obuvi najdete na e-shopu 4camping nebo na Výstavě stanů a vybavení do přírody v pražských Letňanech, kde si můžete vše vyzkoušet, čekají na vás veletržní slevy a můžete se spolehnout na špičkový servis a odborné poradenství proškoleného personálu.

Hygiena a lékárnička: kartáček na zuby (1 ks), zubní pasta (1 ks), mýdlo (1 ks), šampon (1 ks), jelení lůj (1 ks), hřeben (1 ks), ručník (1 ks), osuška k vodě (1 ks), papírové kapesníčky (1 větší balení), náplasti (1 balení), dezinfekce na ruce (1 ks), opalovací krém (1 ks), sluneční brýle (1 ks), repelent (1 ks), pytel na špinavé                  prádlo (1 ks).

Na táboře by měl být vždy přítomen zdravotník. Proto není třeba dávat dítěti běžné léky. Pokud však má nějakou speciální medikaci, léčivo s popisem a informacemi, kdy a jak ho brát, předejte organizátorovi.

Další užitečné věci: láhev na pití (1 ks), hrneček (1 ks), ešus (1 ks), příbor nebo spork, čelovka nebo baterka
(1 ks), kapesní nožík (dle uvážení), psací potřeby a poštovní známky, kapesné (dle uvážení), spacák či povlečení (pokud je potřeba), karimatka (pokud je potřeba), knížka nebo něco pro zabavení a chvíle klidu, něco
k zakousnutí (na malou svačinku a doplnění energie), kopie očkovacího průkazu, kopie kartičky pojištěnce, lékařské potvrzení, další dokumenty a nezbytnosti dle pokynů organizátorů (v případě speciálních požadavků na vybavení (například u tematicky zaměřených táborů) by vám měl poskytnout seznam specifických potřeb organizátor).

 

Co raději nechat doma?

„Při balení je dobré myslet na to, že čím více věcí dítě bude mít, tím větší je šance, že nějakou poškodí, někde nechá nebo ztratí. I proto nedoporučujeme dávat dětem na tábor cennosti, elektroniku a nové nebo drahé oblečení,“ uzavírá užitečnou radou výčet doporučeného vybavení Vít Hruška z Výstavy stanů a vybavení do přírody.

Tip: Vytiskněte si seznam věcí na tábor od 4camping, do kterého můžete dopisovat i si pohodlně odškrtávat: 

 

Výstava stanů vybaví na tábor, turistiku, sport, do kempu i na dovolenou

Už 26. ročník Výstavy stanů a vybavení do přírody probíhá až do 20. 8. 2023 (každý den od 10:00 do 20:00, včetně víkendů a svátků) na Výstavišti PVA EXPO Praha-Letňany. Největší akce svého druhu ve střední Evropě představuje nejširší nabídku stanů, spacáků, karimatek, batohů a kempingového nábytku. Čeká na vás 160 postavených stanů pro rodiny, páry i jednotlivce, unikátní spacákové a karimatkové ležení, kde si na vlastní kůži můžete vyzkoušet 350 modelů spacáků (mumiových, dekových, péřových i dětských) a obdobný počet karimatek (samonafukovacích, pěnových i nafukovacích). Nově letos přibyla kategorie turistických a městských batohů, která čítá na 500 modelů a kempingového nábytku s 300 modely křesel, stolů, organizérů a dalšího vybavení. Letošní novinkou je i velký outlet obuvi do přírody a pro volný čas. Hlavní předností výstavy je možnost si všechny vystavené produkty prohlédnout, vyzkoušet, porovnat a rovnou zakoupit. To platí jak pro zde vystavené zboží, tak i pro to, které si sem objednáte z e-shopu 4camping.cz, kde najdete veškerý sortiment. Vstup i parkování (přímo u vchodu) jsou ZDARMA! Více na www.vystavastanu.cz.