Ještě je čas na nezapomenutelné prázdninové dobrodružství!

Ještě je čas na nezapomenutelné prázdninové dobrodružství!

Na Stezce korunami stromů Krkonoše budou mít děti vstup zdarma.


S blížícím se koncem léta a novým školním rokem vyhlašuje Stezka korunami stromů v Krkonošském národním parku speciální akci pro rodiny. V týdnu věnovaném prázdninovým dobrodružstvím (od 28. srpna do 3. září) budou mít děti do 14 let vstup na Stezku zdarma. Pozvánka na cestu za nezapomenutelnými zážitky
v srdci přírody přichází těsně před jejich návratem do školních lavic. Aby si poslední volné dny co nejvíce užily, láká je tým Stezky nejen na výstup korunami stromů, ale i na výlet po nedalekých přírodních krásách, respektive na den plný zážitků v okolí malebného městečka Janské Lázně.

Pokud se vydáte do „Jánek“ a budete tam chtít strávit celý den, začněte vyhlídkovou jízdou lanovkou na Černou horu. Čekají vás tam panoramatické výhledy na okolní krajinu. Případným frontám se vyhnete, když si jízdenky zakoupíte předem, a ještě ušetříte. Z Černé hory se pak můžete vydat směrem k Černohorskému rašeliništi, největšímu lesnímu rašeliništi v této oblasti. Podmanivé prostředí je domovem rozmanitých fascinujících tvorů, včetně majestátních jelenů.

Z Černé hory se pak můžete vydat cestou (Černohorskou silnicí) vedoucí ke Stezce korunami stromů. Na této trase objevíte nesčetné množství přírodních divů a přitom budete dýchat svěží horský vzduch. Stezka korunami stromů nabízí nejen vzdělávací, ale také kulinářské zážitky a její restaurace je tak ideálním místem pro posilnění před výstupem do korun stromů.

Pro rodiny, které si chtějí cestu aktivně zpestřit, nabízí místní SkiResort ČERNÁ HORA - PEC půjčení koloběžky, která dodá dobrodružství další rozměr vzrušení. Půjčit si je lze v Janských Lázních v budově lanovky, nebo na vrcholu Černé hory. Celý den pak můžete procestovat na nich. V půjčovně SkiResort Live můžete požádat také
o zámek koloběžky, tak abyste ji měli v bezpečí a mohli zastavit třeba právě u Stezky korunami stromů.

„Těšíme se, že v posledním prázdninovém týdnu přivítáme rodiny v Krkonošském národním parku a na Stezce korunami stromů," řekl Zdeněk Pop, marketingový ředitel Stezky korunami stromů Krkonoše. „Je to skvělá příležitost pro děti ponořit se do přírody, načerpat nové vědomosti a získat nezapomenutelné zážitky před začátkem školního roku."

 

 

 

 

Stezka korunami stromů Krkonoše
Za první rok své existence se s více jak 330 tisíci návštěvníky zařadila mezi nejnavštěvovanější atrakce severních a východních Čech. Její oblíbenost se projevila i v podobě absolutního vítězství v soutěži DestinaCZe 2018
o nejoblíbenější atrakci v České republice pořádanou agenturou CzechTourism. Stezka je unikátní svou podzemní jeskyní s edukační expozicí o půdě a během procházky návštěvníci vystoupají z podzemí až do výšky téměř 43 metrů, navíc je bezbariérová po celé své délce. V roce 2018 získala Stezka korunami stromů Krkonoše cenu Stavba roku Královéhradeckého kraje.  Více informací naleznete na facebookovém profilu nebo webových stránkách.