Vína, která rozzáří podzimní měsíce

Vína, která rozzáří podzimní měsíce


Přichází magické období, kdy se příroda zahaluje do zlatavých a rudých odstínů a vše kolem nás voní po sklizni a kořeněných pokrmech. Je to čas, kdy si můžeme vychutnat teplo rodinného krbu nebo romantickou procházku zbarvenými lesy. A co by se k těmto chvílím mohlo lépe hodit než lahodná španělská vína značky Freixenet? Přinášíme tipy, kterým neodoláte.

Podzimní pohlazení

Bílé víno Freixenet Sauvignon Blanc má světlejší citronovou barvu, je osvěžující a s dlouhou dochutí. Vyznačuje se intenzivním, čistým a jasně rozpoznatelným aroma tropického ovoce – liči a ananasu. Vůně čerstvě posečené trávy společně s citrusovými tóny dodávají vínu svěžest a eleganci. Hodí se například k těstovinám, bílému masu nebo tvrdým sýrům.

Červené víno pro dokonalé podzimní chvilky

Freixenet Cabernet Sauvignon osloví svou přitažlivou rudou barvou. Ve vůni je patrná stopa zralých třešní, švestek, kakaa a vanilky. Chuť je mírně kořenitá a vyvážená s dlouhým závěrem. Výtečně se hodí ke zvěřině, steakům a tmavému masu. Kromě chuti si vás získá i svou elegantní, černou lahví.

Vzpomínka na léto

Růžové víno Freixenet Rosado s elegantním aroma jahod, čerstvého ovoce a pomerančového květu, jež jsou patrné v každém doušku. V chuti převládá ovocný charakter letního ovoce, jako jsou třešně a citrusy. Jeho závěr je příjemný a osvěžující. Skvěle se hodí například ke grilovaným rybám.

 

Pro večery s lehkou hlavou

Pokud si vaši oblíbenou skleničku nechcete anebo dopřát nemůžete, máme pro vás řešení. Vyzkoušejte nealkoholický Freixenet 0,0 % v bílé a červené variantě. Freixenet 0,0 % bílý zaujme svou slámově žlutou barvou. Ve vůni i chuti jsou patrné ovocné tóny manga, kompotované broskve, zralé meruňky a pomerančového květu. Chuť je svěží a ovocná. Skvěle se hodí například k mořským plodům a čerstvým salátům, ale i k sushi nebo v kombinaci s melounem a šunkou.

Nealkoholický Freixenet 0,0 % červený osloví plně rubínovou barvou. Ve vůni jsou jasně patrné švestky, třešně a rozinky. Vůně rovněž zaujme dotekem zeleného a černého pepře s kouřovými tóny. V chuti vyniká vyváženou kyselinkou s jemnými tóny zralého ovoce. Vychutnáte si ho například v kombinaci s pokrmy ze zvěřiny, se zapečenou klobásou s grilovanou zeleninou a čerstvým tatarským biftekem.

Nealkoholické varianty Freixenet 0,0 % zakoupíte za doporučenou maloobchodní cenu 169 Kč například na www.osobnivinoteka.cz.