Tepelná čerpadla jako stylový a chytrý doplněk vašeho domova

Tepelná čerpadla jako stylový a chytrý doplněk vašeho domova


Tepelné čerpadlo je důležitým pomocníkem pro levné a ekologicky nezávadné vytápění domu. To však není důvod, aby tato technická vymoženost nemohla mít propracovaný design. Ukážeme vám, že tepelné čerpadlo může být stylový doplněk vaší domácnosti.

Proč jsou tepelná čerpadla tak populární?

Tepelná čerpadla se používají pohodlněji než krbová kamna, protože pracují tiše a automaticky. Nevyžadují každodenní přikládání paliva a teplotu v místnostech lze snadněji regulovat například pomocí termostatu. Také nevylučují škodlivé látky, jako jsou kouř nebo výfukové plyny, které se vyskytují při spalování paliva
v topeništích. To vše dělá používání tepelného čerpadla pohodlnějším a zdravotně nezávadným.

Tepelná čerpadla jako designový prvek

Mnoho investorů se rozhoduje pro instalaci vzduchových tepelných čerpadel, která efektivně fungují i při záporných teplotách. Jejich hlavní výhodou jsou nízké náklady na instalaci, která obvykle zabere jeden den. Jedná se o skvělé řešení jak pro nové investice, tak pro tepelnou modernizaci stávajících budov. Umožňuje vytvořit hybridní systém v kombinaci s kondenzačními kotli a využít výhod obou způsobů vytápění. Další skupina lidí však požaduje, aby tepelné čerpadlo doplňovalo interiér a nerušilo svým vzhledem.

Jak může moderní design tepelného čerpadla doplnit vzhled domova? Tepelná čerpadla nemusí mít jen podobu klasické plechové bedny. Naopak. Můžete si vybrat stylová tepelná čerpadla jako jsou například Viessmann Vitocal 250-A nebo Vitocal 200-S, které rozhodně nemusíte nikde schovávat. Jsou vyrobena s ohledem na moderní interiéry a mohou využívat i chytré funkce. Propracovaný design vás ohromí.

Chytrá funkčnost tepelných čerpadel

Kotle tepelných čerpadel nemají jen dokonalý vzhled, ale navíc nabízí chytré ovládání vytápění pomocí aplikace v telefonu či tabletu. Společnost Viessmann nabízí dvě aplikace, které vám umožní ovládat tepelné čerpadlo na dálku. Z chytrého zařízení tak nejen snížíte, či zvýšíte teplotu kotle, ale také na něm být také provedena dálková údržba autorizovaným topenářem. Chytré ovládání vám ušetří mnoho času i starostí. Jedním dotykem změníte teplotu v místnost nebo zadáte příkaz ke snížení teploty při odchodu z domu. Už se nemusíte na dovolené bát, zda jste snížili teplotu, nebo zda nedošlo k poruše. Díky funkci asistenta si snadno naprogramujete časy spínání, klidně na každý den jiné.

Tepelná čerpadla Viessmann nabízí celou řadu výhod. Jedná se o spolehlivé a skutečně propracované produkty, které vás zaujmou svou kvalitou. Díky modernímu designu skvěle doplní interiér a chytré ovládání vám usnadní život.

Tepelná čerpadla Viessmann mohou sloužit nejen jako účinný, ale také jako designový doplněk domova s řadou propracovaných funkcí. Tato čerpadla pracují velmi efektivně a jednoduše je můžete ovládat na dálku mobilem či pomocí aplikace v tabletu. Chcete-li vsadit na skvělou kvalitu, pak jsou tato čerpadla tím pravým řešením pro vás.

 

 

zdroj foto: Viessmann