Legendární ALPA Francovka letos slaví 110 let

Legendární ALPA Francovka letos slaví 110 let

Za války byla na příděl, dnes ji má doma každý Čech


ALPA Francovka je stále plná síly a zdraví. Když se v roce 1913 poprvé objevila na pultech, zrod legendy tehdy nikdo neplánoval. Jedinečná receptura s využitím 14 léčivých bylin však úspěch proklamovala a díky univerzálnímu použití si okamžitě získala své příznivce.

Zájem o ni rostl, a to dokládá i fakt, že během 2. světové války byla na příděl a dnes je součástí většiny domácností. „Pomůže, kde může“- je to právě univerzální použití spolu s vysokým účinkem, proč se Francovka těší tak velké oblibě a zná ji každý Čech.

Výborně zafunguje při revmatických potížích, podpoří regeneraci namožených svalů a ve spojení s masáží pomůže rozhýbat ztuhlé klouby nebo bolavá záda. Postaví na nohy tělo zmožené námahou a pomůže i v případě drobných úrazů. V době viróz a nachlazení oceníte také její antibakteriální účinky. Stačí pár kapek Francovky rozpuštěných ve vodě a můžete inhalovat nebo kloktat při bolestech v krku, kašli, rýmě nebo nachlazení.

Ikonická Francovka je pomocníkem při sportu, i odpočinku a vaši přízeň a důvěru si skutečně zaslouží. Dodnes sází na původní, čistě přírodní a léty osvědčené složení a nezměnila ani své symboly. Stále ji najdete v typické lahvičce se sytě modrou etiketou a zářící žlutou hvězdou. Francovku můžete použít samostatně, nebo ji kombinovat s mazáním.

Francovkový masážní gel vám pomůže tělu po námaze. Je ideální pro masáže kloubů, svalů a páteře po větší zátěži při sportu nebo po práci. Prokrvuje pokožku, uvolňuje svalové napětí a snižuje únavu. Zatímco obsažený mentol zchladí namožená místa a uleví bolesti, máta peprná a eukalyptus pomohou prohřát svaly a tím podpoří jejich regeneraci. A pomůže i tehdy, když se cítíte jako “rozlámaní“, třeba při nachlazení nebo chřipce nebo při bolestech hlavy. Stačí jemně potřít spánky a zůstat v klidu. Podobný účinek má i Francovkový krém. Díky přítomnosti přírodních olejů vytváří na pokožce lehký film, který umožní příjemnou masáž a přinese vám úlevu. 


My jsme si pro vás připravili soutěž a hrát můžete o balíček produktů Alpa Francovka.

Odpovězta na otázku:

 

 

 

www.alpa.cz

 

 

 

 

 Výherci: P. Hodáčková, I. Nosek