Bojujte proti virům lipozomálními vitamíny

Bojujte proti virům lipozomálními vitamíny

Jaro je za dveřmi. Sluníčko začne pomalu vykukovat, oteplí se a zimní kabát schováme do skříně. No a pak nás ofoukne a jsme nachlazení raz dva. Proto pokud jste v zimě zanedbávali příjem vitamínů, je ideální čas začít s preventivní kúrou, jež vám pomůže překonat jaro ve zdraví.


Mám pro vás tip na dva produkty, které váš organismus bude milovat.

 

Podpořte imunitu

Asi nebude těžké uhodnout, který vitamín je nezbytný pro to, aby obranyschopnost našeho těla fungovala co nejlépe. Ano, cé je správně. “Céčko” nás brání před infekcemi a má antioxidační účinky, a tak omezuje aktivitu volných radikálů, čímž chrání buňky v těle. Zejména teď na jaře oceníte i to, že bojuje proti únavě a vyčerpání. Kromě toho se vitamín C podílí na tvorbě hormonů, stimuluje tvorbu bílých krvinek a také snižuje hladinu cholesterolu a je nezbytný pro zdraví svalů, kostí, cév i kůže.

Tělo se zkrátka bez céčka neobejde, ale paradoxem je, že si jej samo neumí vytvořit. Proto je nezbytné každý den tento vitamín do organismu dostávat prostřednictvím stravy. A ač jíme vyváženě a zdravě, někdy doporučenou denní dávku nepřijmeme. Pak je vhodné sáhnout po doplňku stravy, který je na vitamín C bohatý. Mně se už vloni osvědčilo lipozomální céčko od značky Ekolife Natura. Začala jsem ho užívat, když mě trápila jarní únava.

 

Recenze Lipozomálního vitamínu C

BaleníVitamín C od Ekolife Natura je dodáván v pevné plastové lahvičce se šroubovacím uzávěrem. Součástí balení je průhledná odměrka, pomocí které si můžete odměřit dávku 5 a více ml. Odměrka pasuje na víčko, a tak se vám neztratí.

Konzistence a chuť
Přípravek má podobu tekuté emulze, která připomíná hustější džus. Barvu má emulze ananasově žlutou. Příchuť je sladká, lehce kysele pomerančová, ale určitě nečekejte chuť čerstvé pomerančové šťávy, je cítit mírné “doktorské” aroma, přeci jen se nejedná o pitíčko, ale o doplněk stravy. Každopádně díky sladkosti (emulze je slazená přírodním xylitolem, nikoliv cukrem) lze přípravek aplikovat přímo do pusy, bez zapití, a zvládnou to
i děti. Pokud vám chuť nesedne, nebojte se emulzi vmíchat třeba do ranního čaje (ne horkého!) nebo do sklenky s vodou. Mně osobně byla trošku nepříjemná vůně přípravku, té jsem se nejprve lekla, ale chutná to úplně jinak, než voní, nebojte ????. Naopak když mi emulze kápla na prsty, cítila jsem po chvilce pomerančové bonbóny, takové lipo. Prostě dětství ????.

Emulze je vegan friendly, bez cukru, bez geneticky modifikovaných surovin, je bezlepková, neobsahuje nanočástice a byla vyrobena bez nanotechnologií.

Dávkování
Na obalu je uvedeno doporučené dávkování 1x 5 ml denně, což je 500 mg vitamínu C. Tuto dávku si můžete dopřávat každé ráno při zvýšené únavě, když už vás přepadne nachlazení a nebo pokud vás čeká větší tělesná námaha či nějaká stresová situace. Doporučená denní dávka pro zdravého dospělého člověka je zhruba 100 mg “céčka” na den, tudíž pokud budete vitamín užívat preventivně, stačí vám denně 1 ml (na dno čajové lžičky)
a 100 ml balení vám tak vystačí na 100 dní. Jedna dávka vás pak vyjde na 4 Kč.Tady ještě doporučené dávkování trošku podrobněji:
zdravý dospělý člověk: cca 100 mg/den
kuřák: cca 150-200 mg/den
těhotná žena: cca 130 mg/den
kojící žena: cca 160 mg/den
člověk právě užívající antibiotika či léky obsahující kortizon: 200 mg/den
člověk s infekcí, nachlazený, unavený, ve stresu, očekávající zvýšený fyzický výkon: 500 mg/den
předškolní děti (od 6 let): 60-70 mg/den
školáci: 70-90 mg/den.


"Trápí vás zánět močových cest, záněty sliznic či kůže, krvácivost dásní, kývání zubů či parodontóza? I v tomto případě si denně dejte 5 ml emulze. Stejně tak při pooperační péči."

 

Další informace naleznete na Bojujte proti virům lipozomálními vitamíny | Liftea.

 

 

 

 

 

zdroj: Bojujte proti virům lipozomálními vitamíny | Liftea
f
oto: Pixabay.com