Valentýnské líčení: méně dramatičnosti, více hravých detailů

Valentýnské líčení: méně dramatičnosti, více hravých detailů

V páru nebo single – nezáleží na tom, jaký je váš aktuální status na den svátku svatého Valentýn


Důležitý je jen dobrý pocit, a  ten má každá žena ve vlastních rukou. Zlepšit náladu a dodat sebevědomí pomůže
i sofistikované líčení s hravými detaily, které jsou pro tento den jako stvořené.

 

Dokonalá pleť je základ

Základem pro každé líčení je perfektně sjednocená pleť bez nedokonalostí. Pokud jste se s takovou zrovna nevzbudili, pomůže vysokokrycí make-up. Ztělesněním ideálu je v tomto případě dlouhotrvající a otěru odolná textura, díky které už nemusíte během dne na tváři už nic upravovat ani korigovat. Aby výsledek působil přirozeně, vyberte si odstín, který dobře splyne s pokožkou na krku. Make-up stačí zafixovat transparentním pudrem a následně můžete pokračovat konturovací paletkou, tvářenkou a bronzerem. Pokud preferujete jemný romantický look, stačí nanést tvářenku a na lícní kosti rozjasňovač.

TIP DermacolVyzkoušejte vysokokrycí make-up a korektor 2v1 Infinity, který se postará o dokonale zmatněnou pleť. Díky vysoké krycí schopnosti nahradí i korektor a zamaskuje všechny nedokonalosti, včetně kruhů pod očima. Neobsahuje žádnou vodu, takže se můžete spolehnout, že zůstane na svém místě bez ohledu na to, kdy se vrátíte domů. Make-up aplikujte v tenké vrstvě a pořádně ho zapracujte mírně navlhčenou houbičkou nebo štětcem. 

 

Když linka, tak barevná

Zapomeňte na dramatické kouřové líčení, zejména pokud vás čeká pracovní den a večer nechcete působit unaveným dojmem. Jako základ zvolte raději hnědé  a broskvové oční stíny. Výraznějšího looku docílíte kontrastem horní černé a spodní barevné oční linky. S neutrálními očními stíny si můžete dovolit experimentovat a barvu spodní linky ladit například s oblečením. Nebo rovnou sáhněte po typicky valentýnských odstínech růžové. Ve vnitřním koutku oka prodlužte barevnou linku až ke kořeni nosu. Docílíte tak kočičího pohledu a  oči opticky prodloužíte.

TIP Dermacol: Pro vykouzlení dlouhých a dramatických řas nepotřebujete nalepit umělé. Lepším řešením je řasenka Infinity s hybridním kartáčkem. Nejprve použijte stranu s jemnými štětinkami. Následně řasy přečešte hřebínkem, který je oddělí a krásně prodlouží. Pro ještě výraznější výsledek znovu použijte stranu s jemnými štětinkami.

 

 

Rtěnka musí vydržet

Červená, růžová, nude … výběr odstínu rtěnky přizpůsobte své náladě nebo barevné spodní lince, ideálně tak, aby spolu vytvořily monochromatický efekt.  Stejně jako barva je v tomto případě důležitá hlavně výdrž. Valentýn se určitě neobejde bez dlouhotrvající rtěnky, která odolá dobrému jídlu, drinkům i polibkům.

TIP Dermacol: Bestsellerem mezi dlouhotrvajícími rtěnkami je už mnoho let dvoufázová barva 16H Lip Colour, dostupná ve 20 odstínech. Pokud chcete mít jistotu, že na rtech vydrží v bezchybném stavu celé hodiny, dodržte správný způsob aplikace. Barvu aplikujte ve velmi tenké vrstvě vždy na čisté a suché rty. Pokud si nejste jistá, přetřete je tampónkem s pleťovou vodou. Po nanesení barvy vydržte přibližně 1 minutu, během které rty o sebe neotírejte, ani se jich ničím nedotýkejte, aby se barevná vrstva neporušila. Následně aplikujte krémový lesk, který je součástí balení. Tento krok můžete v průběhu dne kdykoliv zopakovat. Rty tak zůstanou hydratované, plné a neodolatelně lesklé. Samostatnou verzi balzámu s třpytkami můžete koupit i zvlášť v menším balení a vždy ji s sebou přibalit do kabelky.

 

Hravý detail na závěr

Nebojte se experimentovat a osvěžte svůj valentýnský look ozdobou ve tvaru srdíčka. Vytvoříte ho jednoduše - pomocí aplikátoru dlouhotrvající rtěnky nebo konturovací tužkou.

 

 

 

 

 

zdroj: dermacol.cz