Bezstarostné prázdniny s chytrou domácností

Bezstarostné prázdniny s chytrou domácností

Při plánování dlouho očekávané dovolené se chcete ujistit, že váš čas na odpočinek nenaruší starosti běžného dne. Během této doby je zvlášť důležité se ujistit, že je váš domov řádně zabezpečen, abyste nemuseli myslet na to, jestli je vše v pořádku, zatímco jste pryč.


Společnost Somfy nabízí inteligentní řešení chytré domácnosti, která vám zaručí klid, úplnou kontrolu a pocit bezpečí.

 

Letní sezóna

Dovolená je čas, na který se těšíte, abyste se trochu odreagovali a objevili nová místa. Někdo dává přednost horolezectví, jiní cestují k moři a do exotiky. Jedno je jisté – ať už se opalujete na pláži, vyrážíte na horské túry nebo prozkoumáváte městské atrakce, neměli byste se obávat o bezpečí vašeho domova. Řádné zabezpečení majetku je klíčovým prvkem, který vám umožňuje užívat si naplno vaší dovolené bez zbytečných starostí. Co můžete udělat proto, abyste si byli jisti, že v době vaší nepřítomnosti bude váš dům zabezpečen? Odpovědí může být chytrá domácnost.

 

Přístup do nemovitosti a garáže

Před odjezdem na dovolenou je dobré se ujistit, zda je dům řádně zabezpečen proti vloupání nebo nepředvídaným situacím. Je dobré začít tím, že si prověříte potenciální místa, přes která by se do domu mohli dostat nežádoucí hosté. Na prvním místě je vjezdová brána. Pokud si zvolíte variantu na elektrický pohon, můžete kdykoli měnit její nastavení. Pohony Somfy k tomu využívají rádiovou technologii io-homecontrol®, která poskytuje zpětnou vazbu o poloze každého zařízení – pokaždé, když je vydán příkaz, ať už dálkovým ovladačem, nástěnným vysílačem, chytrým telefonem nebo i hlasem, uživatel dostane potvrzení o jeho provedení. I když jste mimo domov, budete vědět, zda byla brána v pořádku uzavřena. Jedním motorem
z produktové řady pohonů pro vjezdové brány je pohon Elixo 3S M io. Vyznačuje se tichým provozem a rychlostí, s níž může bránu o šířce 3 metry otevřít nebo zavřít během 15 sekund. Dalším skvělým řešením je pohon Axovia 3S io, pro dvoukřídlé brány s délkou křídla do 2 m a hmotností do 200 kg. Disponuje pokročilou detekcí překážek, obrazovým snímačem a řídicí jednotkou, která umožňuje vzdálené ovládání vnějšího osvětlení. Zahrnuje také automatické zavírání dveří a pokročilé scénáře, které můžete spravovat prostřednictvím mobilní aplikace. Takže můžete otevřít bránu bez ohledu na to, jak daleko jste od domu a když budete opouštět dům, nebudete muset vystoupit z auta, abyste ji zavřeli – budete to schopni udělat na dálku pomocí dálkového ovladače, mobilní aplikace pro smartphone nebo hlasového ovládání. Navíc můžete třeba pustit vašeho souseda na váš pozemek, aby se vám postaral o zahradu během vaší nepřítomnosti.

Ale nesmíme zapomenout ani na garážová vrata. Dexxo Compact io, pohon dostupný ve dvou variantách, poskytuje trvalou bezpečnost – jedná se o varianty Compact 600 io a Compact 750 io. Při otevírání nebo zavírání dveří se vrata automaticky zastaví, pokud detekují překážku. Pokud odjíždíte ve spěchu, můžete pomocí aplikace zkontrolovat, zda jsou vaše garážová vrata otevřená nebo zavřená, bez ohledu na to, kde nebo jak daleko jste. A pokud vám během dovolené bude kurýr doručovat zásilku, můžete vrata na dálku otevřít, aby vám mohl balíček nechat přímo ve vaší garáži. 

Jaká další řešení pro garážová vrata existují? Jedním z nich je Dexxo Smart 800 io od společnosti Somfy. Tento snadno ovladatelný inteligentní pohon je synchronizován s pohybem garážových vrat a lze jej ovládat samostatně pomocí dálkového ovladače nebo aplikace Somfy TaHoma®. Dalším spolehlivým řešením je Dexxo Smart 1000 io, s tažnou silou až 1000 N. Můžete ho přizpůsobit různým typům garážových vrat.

Pamatujte, že propojený dům není jen o bezpečnosti, ale také o pohodlí a snadném přístupu. Představte si,
že se vracíte domů za deštivého počasí. S pomocí řešení pro chytrou domácnost nemusíte vystoupit z auta
a zmoknout, abyste otevřeli bránu.

Poplašné systémy a videotelefony od společnosti Somfy

Myslet jen na zabezpečení přístupu na váš pozemek ale nemusí stačit. Pro úplnou ochranu je dobré také instalovat poplašná zařízení, kamery a videotelefon, které jsou sloučeny do jednoho systému chytré domácnosti. Inteligentní systémy vám umožňují sledovat váš dům odkudkoli. V portfoliu společnosti Somfy najdete alarmy Home Alarm Essential a Home Alarm Advanced. Poplašná zařízení této značky mohou být propojena s patentovaným senzorem IntelliTAG®, který je schopen detekovat vibrace na dveřích a oknech. Ten umí přesně rozlišovat mezi běžnými vibracemi způsobenými například větrem nebo nárazem míče a skutečnými pokusy o vloupání pomocí páčidla nebo vrtáku. Pokud je detekována podezřelá aktivita, systém okamžitě spustí alarm a pošle upozornění na váš chytrý telefon, abyste mohli podniknout vhodné kroky. Společně
s pečlivě vybranými senzory a kamerami máte možnost sledovat svůj majetek kdykoli a odkudkoli, čímž zvýšíte zabezpečení vaší domácnosti.

Další pohodlí přináší videotelefon – V500 PRO io Connect – díky kterému na videu rovnou vidíte, kdo u vašeho domu zvoní a můžete tak otevřít a zavřít bránu na dálku. Vnitřní monitor nejen upozorní zvoněním, když přijde návštěvník, ale navíc odešle oznámení s fotografií návštěvníka na všechny smartphony připojené k aplikaci Somfy Protect. Pokud někdo zazvoní na zvonek ve vaší nepřítomnosti, V500 PRO io Connect od společnosti Somfy vám ukáže, kdo stojí před vchodem, a umožní vám s návštěvníkem mluvit na dálku. Jako další aspekt, který zvyšuje uživatelské pohodlí je, že můžete vstupní bránu otevírat a zavírat přímo z vašeho auta (prostřednictvím systémů Apple CarPlay nebo Android Auto).

Kompletní ochrana

Díky svým spolehlivým produktům vám Somfy umožní účinně chránit váš domov a umožní užívat si vaší dovolené bez obav o bezpečnost vašeho majetku. Pohony vrat a bran, poplašné systémy, videotelefony a další řešení lze integrovat do jediného systému pomocí řídicí jednotky TaHoma® switch od společnosti Somfy. Ta kombinuje nejmodernější technologii s flexibilitou a přizpůsobuje se jakémukoli životnímu stylu a individuálním potřebám.

S pohony Somfy je ochrana vašeho domova snazší než kdy dříve! V rámci probíhající akce obdržíte při nákupu pohonu vjezdové brány s technologií io-homecontrol® řídicí jednotku TaHoma switch za 1,- Kč. Nabídka se týká pohonů vjezdových bran s technologií io-homecontrol® a  platí: 3. 6. - 27. 9. 2024.

Další informace o výhodách chytrých řešení a podrobnosti o produktech naleznete na www.somfy.cz/kampan-brany-2024.

 

 

 

 

 

zdroj/foto:
Společnost SOMFY je světovým lídrem v oblasti domácí automatizace a klíčovým poskytovatelem řešení pro inteligentní domácnosti pro ovládání obytných a komerčních budov. Důležitým prvkem strategie rozvoje značky je ekologie a udržitelný rozvoj založený na efektivním využívání zdrojů energie. Společnost byla založena v roce 1969 ve francouzském městě Cluses. Její mezinárodní působnost zahrnuje téměř 120 poboček po celém světě, které zaměstnávají více než 6 000 lidí. Česká pobočka Somfy spol. s.r.o. se sídlem v Praze byla založena od roku 1996.