Domov jako oáza klidu a pohody: dolaďte příjemnou atmosféru interiérovými vůněmi

Domov jako oáza klidu a pohody: dolaďte příjemnou atmosféru interiérovými vůněmi

Vůně provázejí lidstvo od nepaměti. Jejich blahodárné účinky znali už staří Egypťané nebo
„otec medicíny“ Hippokrates. 


Esenciální oleje působí blahodárně na tělo i mysl a s pečlivě vybranými interiérovými vůněmi, které je obsahují, si můžete snadno dopřát aromaterapii v prostředí svého domova a relaxovat kdykoliv během dne. Vůně umí prostor osvěžit a provzdušnit, stejně jako zútulnit a „zabydlet“. Mohou vám také pomoci zbavit se naopak nepříjemných pachů i zlepšit kvalitu vzduchu.

 

Historie aromaterapie

Vůně působí blahodárně na tělo, ducha i mysl a lidé to vědí už dlouho. Aromatické rostliny byly pro rituální a léčebné účely vyhledávány už ve starověku. Egypťané používali například vonné oleje z cedrového dřeva, kadidla nebo myrhy. Vyráběli také levandulový olej, který byl rovněž součástí parfémů, nebo olej růžový, který údajně ve své kosmetické rutině využívala i samotná Kleopatra.

Ve starověkém Řecku a Římě pak byly tyto cenné oleje využívány mimo jiné jako přísada do koupelí ve veřejných lázních. Hippokrates, často považovaný za otce medicíny, ve starořeckých textech rovněž zdokumentoval léčebné účinky rostlinných silic a měl za to, že „cestou ke zdraví je každodenní aromatická koupel a voňavá masáž“.

 

Jak rozumíme vůním dnes  

Termín aromaterapie zavedl René-Maurice Gattefossé, francouzský chemik, který v roce 1937 poprvé vydal stejnojmennou knihu věnující se léčivým účinkům esenciálních olejů. Během 20. století našel řadu pokračovatelů a některé současné vědecké studie říkají, že určité esenciální oleje mohou například snižovat hladinu stresového hormonu kortizolu, citrusové oleje pak mohou například posilovat imunitní systém. Jasmínový olej pomáhá navodit optimismus a pohodu, santalový olej má zklidňující a relaxační účinky. Eukalyptový olej pak působí stimulačně a protizánětlivě.

Aromaterapeutické metody se dnes používají především k mírnění bolesti nebo snížení hladiny úzkosti a stresu, k podpoření relaxace a celkovému zlepšení nálady.

 

Provoněný domov během chvilky

S automatickými difuzéry AIR WICK 24/7 ACTIVE FRESH si můžete dopřát vlastní „terapii vůněmi“ v prostředí svého domova a kdykoliv během dne. A to v právě takové intenzitě, jaká vám vyhovuje, díky možnosti nastavení frekvence uvolňování. AIR WICK 24/7 ACTIVE FRESH je vůbec první neaerosolový automatický osvěžovač vzduchu se složením na vodní bázi a přináší promyšlené vonné kompozice s přírodními esenciálními oleji. Můžete si vychutnat sofistikovanou vůni Jasmínové květy, která dokáže uklidnit mysl po náročném dni. Nebo sáhnout po vůni Svěží bavlna a připomenout si jemnou vůni čerstvě vypraného prádla. Elegantní kombinace Vanilka a zimolez navozuje pocit tepla, bezpečí a pohodlí. A s povzbuzující vůní Mořský vánek se můžete na chvilku v myšlenkách přenést třeba na prosluněnou pláž…Účinná neutralizace nepříjemných pachů? Žádný problém

Složení produktů AIR WICK 24/7 ACTIVE FRESH je obohaceno také o molekuly, které nepřetržitě neutralizují zápach, a účinně se tak vypořádají s nepříjemnými pachy v koupelně i na toaletě, v obývacím pokoji nebo kuchyni. Všechny vůně obsahují 95 % ingrediencí přírodního původu a nenajdete v nich ftaláty, hnací plyny ani žádná barviva.

 

Voňavé novinky letošní sezóny

Letos se řada AIR WICK 24/7 ACTIVE FRESH rozrůstá o tři zbrusu nové vůně s přírodními esenciálními oleji. Nabídne opojnou vůni Santalové dřevo a také svěže ovocnou kombinaci Malina a limetka inspirovanou Středozemím. Ve speciální kolekci pak můžete vyzkoušet vůni Kvetoucí frézie a eukalyptus, která je jemně květinová, ale díky eukalyptu zároveň svěží a chladivá.

Vyberte si z bohaté nabídky vůní právě tu svou oblíbenou a užívejte si svěže a příjemně provoněný domov až 70 dní*! (* Při nejnižším nastavení intenzity vůně.)

 

 Již brzo se můžete těšit na soutěž o voňavé NOVINKY Air wick!

 

Více na www.airwick.cz.