Vyberte si „ten pravý“ kabát na zimu

Vyberte si „ten pravý“ kabát na zimu

Když se na podzim a v zimě rozhlédnete po ulicích, uvidíte záplavu kabátů – těch slušivých, stylových, originálních, ale bohužel i těch tuctových a špatně padnoucích, ve kterých nemůže ani sebekrásnější žena vypadat skvěle. Abyste se toho vyvarovala, musíte znát zá


Když se na podzim a v zimě rozhlédnete po ulicích, uvidíte záplavu kabátů – těch slušivých, stylových, originálních, ale bohužel i těch tuctových a špatně padnoucích, ve kterých nemůže ani sebekrásnější žena vypadat skvěle. Abyste se toho vyvarovala, musíte znát základní pravidla výběru kabátků. rs_Kabat na zimu3 Myslet musíte při nákupu jak na váš vlastní styl, tak i na typ postavy. V kabince zkoušejte kabáty na svetr, abyste si byla jistá, že v mrazivém počasí můžete oblečení vrstvit. rs_Kabat na zimu9

Větší ramena a hrudník

Máte-li bohatý dekolt nebo sportovní postavu s širšími rameny, sáhněte po kabátu kratší až střední délky s jednořadým zapínáním na knoflíky nebo se zipem uprostřed. Skvělým trendem tohoto podzimu pro váš typ postavy jsou kabátky s volnějším spodem (střih do A, neboli zvonový). Při vybírání si pohlídejte, aby kabát nepůsobil příliš napjatě.

rs_Kabat na zimu10Drobnější postava

Jste-li drobná, určitě znáte problémy s délkou kabátů – i ty, které mají střední délku, vás jakoby pohltí. Vybírejte proto raději bundy nebo kabátky končící těsně pod zadečkem, které vás nebudou zbytečně opticky zkracovat.

Širší boky nebo silnější postava

Máte-li silnější postavu s výraznými boky a hrudníkem, vybírejte kabáty, které budou vaší postavě lichotit. Ideální jsou trench kabátky s dvouřadým zapínáním v střední až dlouhé délce, nejlépe s páskem k uvazování, který opticky zvýrazní váš pas a vytvoří vzhled „přesýpacích hodin“.

rs_Kabat na zimu14Vysoký a štíhlý typ

Jste-li vysoká a štíhlá, tedy „modelkovský typ“, můžete si dovolit mnoho různých typů, střihů a délek kabátů – pozor si ovšem musíte dávat, aby vám nebyl moc volný. Vybírat letos může z široké škály kabátů, vyberte si tak nějaký zajímavý a netradiční a nebojte se ani zářivých barev! Text: Natalie K.