Pár pádných důvodů, proč mu nelézt do soukromí

Pár pádných důvodů, proč mu nelézt do soukromí

Zjistila jste, že si s "někým" píše. Dřív než si začnete domýšlet podrobnosti, zamyslete se sama nad sebou a vaším vztahem Příležitost se vždycky najde Občas nastane situace, kdy se v nestřeženém okamžiku dostanete do rozporuplné situace. Miláček je ve sprše, šel vyv


Zjistila jste, že si s "někým" píše. Dřív než si začnete domýšlet podrobnosti, zamyslete se sama nad sebou a vaším vztahem

soukromi 163266954

Příležitost se vždycky najde

Občas nastane situace, kdy se v nestřeženém okamžiku dostanete do rozporuplné situace. Miláček je ve sprše, šel vyvenčit psa anebo prostě tvrdě usnul a před vámi leží jeho mobil jako na stříbrném podnose. Někoho by nenapadlo vzít ho do ruky, jiný neodolá. Nechal zapnutý počítač a neodhlásil se ze své e-mailové schránky nebo například z facebooku a vy chvíli hledíte na monitor a uvažujete. Je tak těžké rozhodnout se správně? Ne, pokud si ujasníte svoje zásady.

Prostě se to nedělá

V první řadě je třeba si uvědomit, že narušování soukromí je naprosto nepřípustné. Není v pořádku číst si korespondenci vašeho přítele a neexistuje na to omluva. Jak by se vám líbilo, kdyby si naopak on pravidelně procházel vaše zprávy? Přesto to mnohé ženy někdy udělaly, ačkoliv se chvíli praly se svým svědomím. Jenomže pak už je to jedno – totiž hlavně v momentě, kdy narazí na něco "nepříjemného". Svědomí ustupuje stranou a na řadu přichází zlost, vztek, lítost a nekonečná řada otázek.

Kdo hledá, najde

Ženy "slídilky" se řadí do několika kategorií. Některé kontrolují partnerův telefon průběžně, aby se ujistily, že se nic nepatřičného za jejich zády neodehrává. Omlouvají to samy sobě tím, že chtějí být v obraze a nenechat se případně tahat za nos. Tuto činnost provozují do chvíle, kdy "konečně" narazí na něco podezřelého. Stačí neutrální zpráva od nějaké cizí ženy a už je oheň na střeše. Možná si takové ženy podvědomě něco podobného najít přály, možná ne. Ale dost pravděpodobně se dá říct, že svému partnerovi vůbec nevěří.

soukromi 154321727

Kontrola „věrnosti“ znamená nedůvěru ve vztahu

Další skupinka z nás nahlédne do soukromí svého protějšku opravdu jen sporadicky, když má například nějaké to podezření. Miláček si často s mobilem "hraje" a to i uprostřed noci nebo během večeře v restauraci. K tomu je snadné přidat si několik dalších prvků a máte brouka v hlavě. Ten, kdo nesnese nejistotu a má příliš velkou fantazii se prostě podívá. Otázka je, co tím změní – není nedůvěra samotná mnohem nebezpečnější, než podezřelé zprávy v jeho mobilu?

Důkazy, které můžou hodně bolet

Další nešťastnou kategorii zastupují ženy, které udělaly něco takového jednou nebo dvakrát v životě. Zřejmě je k tomu vedl šestý smysl, protože šly tzv. na jistotu a dozvěděly se toho víc, než čekaly. Nebyl absolutně žádný důvod obávat se nevěry a nikdy dřív na to nepomyslely. A pak spíš ze zvědavosti s tlukoucím srdcem našly usvědčující důkazy. Lechtivé zprávy, fotky, důvěrnosti. Následuje těžké období, boj o manželství nebo naopak rozchod ve zlém. Však také většina nevěrníků je dopadena právě na základě usvědčujících textových zpráv a e-mailů.

Co s tím, když už jste "to udělala"? Naučte se rozlišovat v obsahu

Pokud zpráva od "Aleny" jasně nelíčí jeho zálety, neměla byste si je sama domýšlet. Dokonce i přesto, že mu "Alena" posílá pusu na dobrou noc, nemusí to znamenat oboustrannou náklonnost. Jestliže se vám zdá, že jde o nějaký malý flirt, nechte svého partnera vše v klidu ukončit. Dejte mu všemi prostředky najevo, aby z neškodného flirtu nedělal něco víc. Ovšem ne tím, že na něj udeříte a zasypete ho otázkami "Kdo je ta Alena?"

soukromi 80608562

Jednou začnete a už nepřestanete

Jestliže jste naopak zdrcená po přečtení jeho sladkých zpráv směrem k ní, není to nic příjemného. Ale nedělejte z komára velblouda. Pořád existuje možnost, že se nic nestalo. Vždyť zejména v dlouhodobých vztazích potřebují hlavní protagonisté občas trochu vzrušení v podobě nezávazného dopisování. Můžete doufat, že dál to zatím nedošlo. Je ovšem hodně těžké vydržet a nepátrat horečnatě po dalších podrobnostech.

Říct či pomlčet?

Jestliže se udržíte a partnerovi nic nevyzradíte, pravděpodobně na vás stejně pozná změnu nálady. Provází-li vás myšlenka na jeho nevěru den za dnem, bude lepší si promluvit a přiznat se. Mluvte s klidem a převahou. Nekřičte a neudělejte z toho divadelní scénu, která se nakonec může obrátit proti vám.

Úplnou pravdu se dozvědět nemusíte nikdy

Vězte, že partner se nikdy docela nepřizná. Jakmile zjistí, co všechno víte, začne mlžit. Takže pokud jde o nevinnější textovky, je to prostě jen "kolegyně" a nic se nestalo. Žhavější obsah může zahrát do autu, že šlo o legraci a je mu to vážně moc líto. Copak jste si nikdy sama nenapsala s kamarádem něco, co by vyznělo jen trochu podezřele? Je-li nevěra jasně prokázaná, zapřísahá vás, že šlo o jeden jediný úlet, nic víc a tak dále.

K čemu to tedy vlastně bylo?

Nedostanete se vlastně nikam, protože mu už nebudete moci stoprocentně věřit a povede to jen k tomu, že se k jeho telefonu budete vrhat pravidelně, případně se hroutit, jakmile mu večer pípne zpráva nebo si sedne k facebooku. Jeho ujištění, že o nic nejde (nebo, že je po všem) vás sice dříve či později uchlácholí, ale zůstanete ve střehu. Nebylo by bývalo lepší nic nečíst?

Kontrolou nevěře nepředejdete

A poslední rada, kterou všichni slyšeli nebo vyslovili. Pokud vám bude chtít být nevěrný, udělá to. Kontrolou jeho osobních věcí se tomu nevyhnete, možná spíš naopak. Text: MH