Jaro v limetkovém okouzlení

Jaro v limetkovém okouzlení

Zelenožluté citrusové ovoce kyselejší chuti, tak definujeme limetku asi nejčastěji. Limetka je ale i něco více – podle návrhářů, stylistů, designerů i předních šéfkuchařů je to také favorit sezóny jaro-léto 2013! Přinášíme vám několik šťavnatých limetkových tipů,


Zelenožluté citrusové ovoce kyselejší chuti, tak definujeme limetku asi nejčastěji. Limetka je ale i něco více – podle návrhářů, stylistů, designerů i předních šéfkuchařů je to také favorit sezóny jaro-léto 2013! Přinášíme vám několik šťavnatých limetkových tipů, jak si nastupující jaro pořádně užít!

Módní limetkaJaro v limetkovem okouzleni - polyvore

Limetková barva bude letos velmi trendy v oblékání, a to jak v pastelovém jemném odstínu, tak i v pořádné neonové explozi. Lehko se kombinuje se stříbrnými i zlatými šperky, při ladění outfitu pak ale raději používejte neutrální barvy (černá, bílá, šedá, krémová až nahnědlá) nebo oblečení s efektním vzorem, který by měl limetkovou barvu alespoň zčásti obsahovat. Doplňky v této zeleno-žluté barvičce pak dokonale obmění každodenní pracovní kostýmek i večerní róbu.

Jaro v limetkovem okouzleni - weheartit2Designový dýchánek

Barva tohoto exotického ovoce však neučarovala jen módním návrhářům, ale i bytovým designerům. Uvažujete-li tedy o renovaci bytu či domu, zvažte třeba limetkově vymalovanou stěnu či dokonce kousky nábytku. Chcete-li na jaro pokoj jen trochu osvěžit, sáhněte po polštářích, závěsech či jiných drobnůstkách, které dodají interiéru útulnost.

Krása (a zdraví) v jedné kapce

Limetka, stejně jako citron, obsahuje velké množství vitamínu B, C a také minerální látky. Tím pádem působí příznivě i na stav naší pokožky. Často se proto používá, zejména v přírodní kosmetice, do šamponů, sprchových gelů i tělových mlék. Lehká a příjemná vůně je také obsažená v top parfémech pro letní sezónu.

Limetkový pitný režimMojitos

Až se udělá na jaře opravdu hezky, pozvěte své přátele na pořádnou zahradní grilovačku, nebo třeba piknik v městském parku! A čím můžete krásný den v přírodě oslavit? Vyzkoušet můžete třeba limetkové koktejly. Kvalitní ovocný sirup, perlivá voda, máta a trochu limetkové šťávy a plátků na ozdobení a voilá, máte perfektní drink pro štíhlou linii a zahnání žízně.

Hurá do kuchyně

Nějaká ta limetka se v kuchyni vždycky najde. Víte ale, jak ji pořádně využít? Výborným pomocníkem je při výrobě polev, moučníků, suflé nebo salátových zálivek. Doplníte jí také kuřecí maso či mořské ryby, jako je pangasius nebo losos. Text: Natalie K. Foto: Corbis, Polyvore.com, WeHeartIt [clear] [gallery ids="9555,9554,9553,9552,9551,9550,9549,9548,9547,9546,9545,9540"]