5 tipů proti jarní únavě

5 tipů proti jarní únavě

Venku svítí sluníčko, teploty stabilně ukazují dvojciferné hodnoty. Jaro už je konečně tady. Člověk by měl mít více energie, realita však někdy bývá opačná. Jednou jste sice plní elánu, podruhé na vás dopadne jarní únava. Ráno se vám nechce vstávat, v práci se vá


Venku svítí sluníčko, teploty stabilně ukazují dvojciferné hodnoty. Jaro už je konečně tady. Člověk by měl mít více energie, realita však někdy bývá opačná. Jednou jste sice plní elánu, podruhé na vás dopadne jarní únava.

jarni unava 167429303

Ráno se vám nechce vstávat, v práci se vám zavírají oči. Máme pro vás pět rad, které vám pomohou s jarní únavou zatočit.

1. Dopřejte si vitamíny

Hned po ránu si dopřejte sklenici vody s citronem. Ta vás „nakopne“ a osvěží. Stejně funguje i ovoce ke snídani či svačině, zelenina k obědu a večeři. Vybírejte si ty druhy, které jsou bohaté na vodu. Z ovoce je to jablko, pomeranč, meloun, kiwi. Zelenina je vhodná snad všechna – od rajčete přes ledový salát až po ředkvičky. Vše by mělo být čerstvé, chlazené. Vařená brokolice je zdravá a nějaké vitaminy v ní také najdete, ale neosvěží.jarni unava 126882271

2. Osvěžte se vodou

Voda s citronem není vhodná pouze ráno. Povzbudí váš organismus také během dne, a to mnohem lépe než tolik „nepostradatelná“ káva. Často si ji dáváte jen proto, že na ni máte chuť, že jste na ní zvyklí. Místo kávy vyzkoušejte vlažný zelený čaj. Máte-li chuť na něco sladšího, nařeďte si 100% džus, nejlépe jablečný nebo multivitaminový.

3. Hýbejte se do rytmu

Vyberte si pro sebe tu nejvhodnější pohybovou aktivitu. Co jednoho dokáže povzbudit, druhého může unavit.  Pro ženy jsou ideální aktivity spojené s hudbou. Ta dokáže divy. Cvičení vám rychleji uběhne, navíc hezká hudba „rozproudí krev ve vašich žilách“. Mezi sporty, které vás spíše unaví, patří například plavání. I přesto, že by vás voda měla osvěžit, bude vaše tělo po plavání opravdu utahané. Zkuste aerobic nebo spinning, pokud počasí dovolí, tak vyrazte ven. Na kolo, brusle či procházku.

4. Když už nemůžete, odpočívejte

Pokud se opravdu za celý den cítíte příliš unaveně, nemá smysl cokoliv „lámat přes koleno“. Dopřejte si relax, domácí povinnosti počkají. Hlavní je vaše pohoda a zdraví. Relaxace vás sice hned nenabije energií, vaše tělo se však zklidní, odpočine si a bude tak v plné síle připraveno na další den. Stává se vám také, že jste skutečně unaveni, ale nemůžete v noci usnout? Zkuste bylinky. Jednou z nich je i kozlík lékařský, který obsahuje kyselinu valerovou. Ta ovlivňuje rychlost usnutí. SleepnoxSměs čtyř účinných bylin na spánek, včetně kozlíku, obsahuje přípravek Swiss Sleepnox Forte. Je nenávykový, takže je k vašemu tělu šetrný, bez vedlejších účinků.

5. Zabavte se

Na únavu je nejhorší nuda. Vzpomeňte si, kdy nejvíce zýváte. U počítače, když máte málo práce, nebo doma, když se vám nic nechce a sedíte z nudy před televizí. Lenost přemožte a zabavte se. Najděte si další práci, jděte se projít, zacvičte si, ukliďte, jeďte na výlet, hrajte si s dětmi, poškádlete partnera. Prostě si najděte jakoukoliv aktivitu, jen abyste nemuseli „houpat nohama“. Uvidíte, že lenost brzy zmizí a únava si na vás jen tak nepřijde.