Jak s partnerem mluvit o penězích

Jak s partnerem mluvit o penězích

Velké množství párů nemluví o penězích. Chtě nechtě i tuto součást vztahu je nutné probírat, avšak často se bojíme partnerových argumentů, nepříjemného jiskření či ztrapnění se.   Odborníci zastávají názor, že je velmi důležité se svým partnerem probír


Velké množství párů nemluví o penězích. Chtě nechtě i tuto součást vztahu je nutné probírat, avšak často se bojíme partnerových argumentů, nepříjemného jiskření či ztrapnění se.

AA035936

  Odborníci zastávají názor, že je velmi důležité se svým partnerem probírat finance a to na denním pořádku, bez jakýchkoliv okolků. Ostatně, jak jinak si ověříte, zda jste s partnerem na stejné finanční vlně a zda si společně můžete plánovat jednotnou budoucnost a vyhnout se tak případným konfliktům o peníze.

Buďte jeden týmdv1693022

Buďte k sobě 100% upřímní, sdílejte společně informace o vašich příjmech, výdajích i bankovních výpisech. Tyto informace můžete použít jako výchozí bod pro plánování společné finanční budoucnosti. Zároveň se tak budete moct maximálně respektovat a tolerovat své názory ohledně peněz.

Sledujte své výdaje

Abyste udrželi finance pod kontrolou, musíte vědět, kam vám odcházejí. Udělejte si jednoduchý přehled, kolik vás měsíčně stojí strava, dopravné, oblečení, zábava a další.

jak mluvit o pezezich 163074377Udělejte si seznam přání

Každý z vás napište tři velká přání, která byste si chtěli tento rok zaplatit. Může jít o vysněnou dovolenou, nové auto či domácí kino. Poté svoje přání porovnejte a dohodněte se na jedné položce, kterou si společně splníte. Neustále tím budete pracovat sami na sobě i na vašem vztahu.

Nastavte si minimální rozpočet

Některé výdaje jsou nezbytné, některé nadbytečné. Stanovte si společně rozumný střed, který bude vyhovovat vám oběma. Zbytek peněz můžete společně či každý zvlášť spořit, třeba právě na seznamy přání. Text: Jana Čechová Foto: lerablog.org, nasbank.blogspot.com, vphas.org