Jste milovnice sendvičů? Pak byste asi měla vědět odkud tohle chutné a rychlé jídlo pochází. Může za to karetní vášeň Johna Montagu, 4. hraběte ze Sandwich, který žil v 18. století. Tenhle šlechtic byl mimochodem velkým fandou a sponzorem mořeplavce Jamese Cooka, který po n
Jste milovnice sendvičů? Pak byste asi měla vědět odkud tohle chutné a rychlé jídlo pochází. Může za to karetní vášeň Johna Montagu, 4. hraběte ze Sandwich, který žil v 18. století. Tenhle šlechtic byl mimochodem velkým fandou a sponzorem mořeplavce Jamese Cooka, který po něm pojmenoval tehdy právě objevenou Havaj - Sandwich Islands.
Mr. John však nejraději ze všeho usedal ke karetnímu stolku a dlouhé hodiny vydržel hrát. Kdo by také chtěl odcházet uprostřed napínavé partie? A tak, aby se nemusel nikam vzdalovat, a přitom neumřel hlady, nechal si od sluhy nosit maso a různé dobroty vložené do pečiva. Dnes má sendvič tisíce obměn a už dávno ho nejedí jen karbaníci.
Okurkový sendvič vede
Tradiční anglický sendvič je prý okurkový, žádný jiný prý jeho svěží chuť a křupavost nepřekoná. Můžeme si ho ale klidně udělat i my. Salátovou okurku oloupeme, nastrouháme na tenoulinké plátky, vložíme do síta, osolíme a pokapeme octem. Asi po půlhodině je možné připravené okurky použít. Krajíčky sendvičového chleba namažeme máslem a rozdělíme je na dvě stejné hromádky. Na první část krajíců vrstvíme okurky a přiklápíme je druhou půlkou.
Bez válečku to není ono
Pravá Angličanka pak vyndá váleček na nudle, každý sendvič mírně převálcuje a pak jej nožem rozpůlí, takže vzniknou slušivé trojúhelníky. Tyhle sendviče vyhovují vegetariánům a mají velkou výhodu, okurky se, na rozdíl od různých salámů, ani v teple během cesty určitě nezkazí.
mir
Komentáře (0)
Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)